Gudraujantys gyventojai gali sulaukti baudų

Parašė:  2018-02-06

Su marga puokšte klausimų pasitiko į pasitarimą susirinkusius seniūnus Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Pirmoji seniūnijų vadovams skirta užduotis – pasižiūrėti, ar visose gyvenamosiose vietovėse yra sutvarkytos privažiavimo vietos prie priešgaisrinių tvenkinių.
Įrengs dūmų detektorius
Kaip sakė meras A. Černeckis, ši problema aktualiausia Rietavo miesto Vatušių gatvėje ir Drobstų kaime, kur yra įsikūrusios įmonės. „Tvarkydami prieigas prie vandens galvokite apie sudėtingiausius momentus – sniegą, plikledį“, – mokė kolegas Savivaldybės vadovas.
Kalbėta ir apie dūmų detektorių įrengimą socialiniuose būstuose ir namuose, kuriuose gyvena socialinės rizikos šeimos. Prisiminta, kad Plungės rajone jau buvo du atvejai, kai apie kilusį gaisrą gyventojus įspėjo jutikliai. „Detektoriai kainuoja nebrangiai. Pinigų yra, reikia tik nupirkti. Gerai pagalvokite, kurioje patalpoje juos sumontuoti – gal miegamajame, gal bendroje erdvėje, tik ne virtuvėje. Apmokykite žmogų, kuris nuėjęs į butą prisuks jutiklį. Darbas turi būti padarytas skubiai. Dabar kūrenimo sezonas, tad gaisrų rizika didelė“, – daugmaž taip šnekėjo meras.
Seniūnai įpareigoti pasirūpinti, kad socialiniuose būstuose būtų įgyvendinta ir dar viena gaisrų prevencijos priemonė – krosnių kaminų valymas. „Prieš keletą metų siūlėme supirkti visą kaminkrėčio įrangą, įkurti darbo vietą, bet neatsirado žmogaus, norinčio užsidirbti iš kaminų valymo“, – apgailestavo A. Černeckis.
Kiaulių maras artėja
Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Stabingis informavo seniūnus apie pasėlių deklaravimo naujoves, taip pat prašė paraginti gyventojus, kurių namai vis dar dengti šiferiu, pasinaudoti parama, teikiama asbestinei stogo dangai keisti.
Užsiminta ir apie vasario 9 dieną Jonavoje vyksiantį ūkininkų suvažiavimą, kurio metu planuojama aptarti pasirašytą peticiją, kad žemdirbių gaunamos tiesioginės išmokos visoje Europos Sąjungoje būtų suvienodintos.
Meras pažadėjo, kad Savivaldybė suorganizuos transportą, jeigu mūsų žemdirbiai norės dalyvauti suvažiavime.
Pasitarime priminta, kad afrikinio kiaulių maro židinių jau nustatyta ir Mažeikių rajone. „Nors turime nedaug kiaulių augintojų, jie turėtų pasirūpinti, kad gyvuliai būtų saugūs. Netrukus maras įkels koją ir į mūsų savivaldybę“, – įspėjo apie neišvengiamą susidūrimą su užkrečiama virusine naminių ir laukinių kiaulių ir šernų liga meras A. Černeckis.
Prašo geriau prižiūrėti pakeles
Savivaldybės ekologė Vesta Andrijauskienė kreipėsi į seniūnijų vadovus su prašymu kuo geriau tvarkyti pamiškes, pakeles.
Savivaldybės vadovo nuomone, su deklaruojančiais pasėlius žemių savininkais reikėtų pakalbėti ir jų paprašyti, kad šienaudami savo žemes nupjautų žoles iki pat kelio pakraščių.
Baus gudraujančius
Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas pasakojo, kad gyventojai įsigudrino buitines atliekas dėti į namų ūkiuose turimus pakuočių ir stiklo konteinerius, kurie išvežami nemokamai. Tačiau, kaip teigė V. Dičiūnas, toks taupymas baigsis – taip besielgiantys žmonės be jokių įspėjimų bus baudžiami piniginėmis baudomis.
Seniūnaičių pažymėjimus įteiks per policijos ataskaitinį susirinkimą
Seniūnai informuoti apie Vasario 16-osios šventę. Paprašyta, kad jie atvežtų žmones į jubiliejinius renginius.
„Paraginkite gyventojus įsigyti trispalves vėliavas, kad valstybės atkūrimo šimtmečio proga jos suplevėsuotų prie visų namų“, – prašė meras A. Černeckis.
Taip pat pranešta, kad pažymėjimai seniūnaitijų vadovams bus įteikti per policijos ataskaitinį susirinkimą, vyksiantį vasario 21 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas