Gydymo įstaigai linkėjo didesnių atlyginimų ir jaunesnių specialistų

Parašė:  2018-05-02

Balandžio 25-ąją sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje išklausyta ne viena veiklos ataskaita, pritarta įstaigų finansiniams rinkiniams. Didžiausia diskusija kilo prieš patvirtinant Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro ataskaitą.
37-asis tarybos posėdis pradėtas neįprastai: politikai pakviesti himnu pagerbti tą dieną minimą trispalvės įteisinimo šimtmetį.
Nuskambėjus „Tautiškai giesmei“, meras Antanas Černeckis pristatė tarybos ir savo, kaip Savivaldybės vadovo, 2017 metų veiklos ataskaitas. Pusantros valandos trukusią situacijos savivaldybėje ir nuveiktų darbų apžvalgą pertraukė tik Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas. Jis negalėjo susilaikyti neatkreipęs dėmesio į tai, jog kalbant apie mokyklų ir mokinių sporto laimėjimus neakcentuota, kad jo vadovaujama ugdymo įstaiga Lietuvos pagrindinių kaimo mokyklų bendrojoje įskaitoje užėmė aukštą ketvirtąją vietą, o pateikta tik mokyklos užimama 41-oji pozicija tarp visų šalies bendrojo lavinimo mokyklų.
Direktoriaus ryžtas akcentuoti savo vadovaujamos įstaigos mokinių pasiekimą palydėtas plojimais. „Viskas gerai, galėsime ataskaitą papildyti“, – sutiko ir meras.
Tarybos nariai Savivaldybės vadovo pateiktoms ataskaitoms pritarė plojimais.
Mero A. Černeckio ataskaitoms tarybos nariai turėjo skirti nemažai dėmesio, o Savivaldybės administracijos direktoriaus veiklos ataskaita pristatyta per rekordiškai trumpą laiką. Užteko penkių minučių, kad Vytautas Dičiūnas apžvelgtų situaciją administracijoje, o politikai išreikštų tam pritarimą.
Viešoji įstaiga Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centras 2017 metus baigė su nedideliu – 4 169 eurų – pelnu.
Savo nuomonę kaip Savivaldybės tarybos narys ir gydymo įstaigos pacientas šiuo klausimu išreiškė Arturas Kungys. „Praėjusį rudenį įsikūrusi klinika „Ave medica“ labai aktyviai agituoja prisirašyti gyventojus, tad mūsų gydymo įstaiga gali nukentėti. Reklama didžiulė. Tai neuždrausta. Neduok Dieve, poliklinika užsidarytų, ji mums tikrai reikalinga. Teatras prasideda nuo rūbinės, bažnyčia – nuo šventoriaus, poliklinika – nuo registratūros. Yra nusiskundimų, kad registratūroje ne viskas gerai. Gal kiek paseno darbuotojos, gal pavargo. Sergančio žmogaus priėmimas turėtų būti šiltesnis. Dėl ligoninės taip pat yra skundų, kad ilgai priėmimo skyriuje užlaiko atvykusį žmogų. Gyventojai pyksta, kad vyr. gydytojai Birutei Kerpienei priimti pacientus trukdo administracinių ir ūkinių reikalų sprendimas. Palinkėsiu, kad iš darbuotojų būtų mažiau dejonių dėl mažų atlyginimų. Tikėkimės, kad Seimas pritars medikų algų didinimui. Sakyčiau, kad reikėtų ieškoti jaunų specialistų. Linkiu personalui nepasiduoti“, – daugmaž taip kalbėjo politikas.
Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro atstovė Stanislava Klovienė paaiškino: „Eilės susidaro, nes dirba vienas gydytojas. Tikimės, kad situacija pagerės suradus antrą šeimos gydytoją. Tik labai sudėtinga jį rasti. O dėl personalo, tai yra įvairių žmonių.“
Juozas Barsteiga domėjosi, ar įstaiga išlaikytų du gydytojų etatus. „Jeigu registratūroje yra problemų dėl darbuotojų nuotaikų, vadinasi, žmonės kažkuo nepatenkinti: gal atlyginimu, gal dar kuo nors. Tai priklauso ir nuo valdžios – administracijai reikėtų spręsti problemas, kad būtų normalu“, – išsakė savo nuomonę konservatorius.
Virginijai Jakavičienei pasiteiravus, kokios Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro perspektyvos, S. Klovienė atsakė: „Tikimės, kad jei padėtis neblogės, išgyvensime. Priklauso nuo to, kiek bus duodama pinigų už prisirašiusį gyventoją. Slaugos ligoninėje lovų skaičius net padidintas ir pacientų atsiranda.“
Šią diskusiją nutraukė meras A. Černeckis: „Esant dabartinei padėčiai, problemų neturėtų kilti.“
Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro veiklos ataskaita ir finansinių ataskaitų rinkinys patvirtinti vienbalsiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. cekaunu parašė:

    Tarybos nariai Savivaldybės vadovo pateiktoms ataskaitoms pritarė plojimais,cekaunu ar atsistojo plodami,visgi nepakeiciamo caro,butu kaip Rietavo putino(18m valdzioje) pranesimas,neuzmirskit lyztelt viena vietele

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Su kokia nuotaika žengiate į 2019-uosius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas