Į direktoriaus kėdę – „Vieningos Plungės“ atstovas

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-12-05

Naujo Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimas – šis klausimas buvo pagrindinis iš trisdešimties, kuriuos ketvirtadienį svarstė Savivaldybės taryba. Kandidatą į minėtąjį postą – iš mūsų miesto kilusį, bet dabar Vilniuje gyvenantį visuomeninės organizacijos „Vieninga Plungė“ atstovą Gintarą Bagužį – pasiūlė prie valdančiųjų prisidėjusi Savivaldybės tarybos frakcija „Vieninga Plungė“. Surengus slaptą balsavimą, iš 22 posėdyje dalyvavusių tarybos narių už šią kandidatūrą balsavo 15, prieš buvo 7. Taigi balsų dauguma Savivaldybės administracija turi naują vadovą.
Pranašumas – didelė administracinio darbo patirtis
Prasidėjus posėdžiui, frakcijos „Vieninga Plungė“ pirmininkas Robertas Endrikas perskaitė pranešimą, kuriuo pareiškiama, kad iki šiol Savivaldybės tarybos opozicijoje buvusi frakcija „Vieninga Plungė“ – R. Endrikas, Jolanta Skurdauskienė, Liudas Skierus ir Raimondas Doviltis – jungiasi prie valdančiųjų ir į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas deleguoja savo atstovą G. Bagužį.
Pristatydamas kandidatą į vieną svarbiausių Savivaldybėje postų, meras Audrius Klišonis paminėjo gavęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymą, kuria patvirtinama G. Bagužio nepriekaištinga reputacija. Kaip svarbų pretendento pranašumą Savivaldybės vadovas nurodė jo didelę administracinio darbo patirtį.
Prisistatyti buvo pakviestas ir pats kandidatas. Plungėje gimęs ir augęs G. Bagužis, būdamas šešiolikos, išvyko į Vilnių, kur gyvena jau 33 metus. Baigęs Vilniaus universitetą, liko jame dėstytojauti, o vėliau įsidarbino policijoje. „Vidaus reikalų sistemoje dirbau 22 metus, pastaruosius penkiolika metų – vadovaujamą darbą. Paskutinis kolektyvas buvo 150 žmonių, tad administracinio darbo patirties tikrai turiu. Pavestas funkcijas, tikiuosi, vykdysiu gerai, merui ir tarybai padėsiu įgyvendinti priimtus sprendimus“, – kalbėjo G. Bagužis.
Kandidatas sakė, kad Plungės gyvenimu aktyviau domėtis pradėjo 2013 metais, kai Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus pakvietė jį tapti šios organizacijos valdybos nariu, ir kad seka vietinę spaudą, nemažai žino apie situaciją Plungės rajono savivaldybėje. „Matau, kad miestas nuolat gražėja, bet problemų tikrai yra. Šis postas – šansas išbandyti save ir čia pritaikyti Vilniuje įgytas žinias“, – mintimis dalijosi pretendentas.
STT pažymos nerodė
Savivaldybės tarybos nariai, tiksliau – opozicijos atstovai, R. Bagužiui turėjo įvairių klausimų.
Asta Beierle Eigirdienė domėjosi, kokia būsianti naujojo direktoriaus darbotvarkė. „Albertas Krauleidis savo darbotvarkėje nurodydavo tik du punktus – darbą su dokumentais ir Savivaldybės vadovų, skyrių vedėjų posėdžius. Bendravimą su visuomene jis buvo perleidęs merui. O kaip Jūs? Ar ką nors keisite?“ – klausė ji.
G. Bagužis atsakė su meru konkuruoti neketinąs, juolab kad Savivaldybės vadovas išrinktas žmonių. „Pažadu apvažiuoti rajoną, susipažinti su problemomis, išsakyti savo nuomonę jas sprendžiant, bet renginiuose, kaip ir iki šiol, manau, dalyvaus meras. Juolab kad aš bent jau kol kas savaitgaliais važinėsiu į Vilnių“, – dėstė kandidatas.
Vaidotas Skierus teiravosi, ar naujasis direktorius turėsiąs sprendimo teisę, ar būsiąs tik mero valios vykdytojas. G. Bagužis buvo kategoriškas: „Aš ne tas žmogus, kurį galima bet kaip lankstyti. Visada turėjau ir turiu savo nuomonę, tad stumdomas tikrai nesileisiu ir dirbsiu tai, ką atlikti mane įpareigos pareigybė.“
Adomas Zamulskis paklausė, kodėl kandidatas nebedirba vidaus reikalų sistemoje, kas paskatino jį pasitraukti iš pareigų. G. Bagužis paaiškino iš darbo išėjęs dėl sveikatos bėdų, dėl kurių darėsi sunku įveikti fizinio parengtumo normatyvus.
Opozicija neatlyžo. „O ar galite parodyti iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gautą pažymą? Prieš balsuodami norėtume įsitikinti, kad kandidato reputacija išties nepriekaištinga“, – kreipėsi į merą A. Klišonį Judita Stankutė. Savivaldybės vadovas atsakė: „Pažyma gauta mano vardu. Ji nėra viešas dokumentas, todėl nerodysiu. Pasakysiu tik tiek, kad lapkričio 28-ąją ją pasirašė STT direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Bartkus.“
Tada J. Stankutė kreipėsi į posėdyje dalyvaujančią Vyriausybės atstovę Telšių apskrityje Loretą Bagdonavičienę: „Ar meras gali nerodyti mums dokumento?“ Vyriausybės atstovė iš karto atsakyti negalėjo, bet vėliau patvirtino, kad pažymos, kuri pateikta mero vardu, tretiesiems asmenims jis viešinti neturi teisės.
Paskelbus slaptą balsavimą, o vėliau suskaičiavus jo rezultatus, paaiškėjo, kad už G. Bagužio kandidatūrą pasisakė 15 tarybos narių, 7 buvo prieš. Galima spėti, kad jo kandidatūros nepalaikė 6 opozicijos atstovai. O kas septintasis?
Nuspręsta, kad G. Bagužis pareigas pradės eiti nuo gruodžio 5-osios.
„Būsime maža opozicija pozicijoje“
Pasibaigus tarybos posėdžiui, „Vieninga Plungė“ ir į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas paskirtas G. Bagužis surengė spaudos konferenciją.
„Vieningos Plungės“ atstovas L. Skierus pirmiausia paaiškino, kodėl jų frakcija, kuri nuo pat kadencijos pradžios aktyviai oponavo valdantiesiems, dabar nutarė prisijungti prie jų: „Taip, mes nuo pat pradžių oponavome valdantiesiems. Daugiausia – dėl Savivaldybės administracijos darbo organizavimo ir dėl to, kad su turimais resursais padaroma mažiau, nei būtų galima.“ Politikas patvirtino, jog jų frakcija įdėjo daug jėgų, kad ankstesnis direktorius A. Krauleidis paliktų savo postą. Pagrindinė priežastis – frakcijos nuomone, buvęs administracijos vadovas nemokėjo organizuoti darbo.
„Mes žinome G. Bagužio administracinius sugebėjimus ir patirtį, todėl ėmėmės jį agituoti, kad ateitų į šį postą. Esame įsitikinę, kad jis dirbs geriau, – kalbėjo L. Skierus. – Be to, jungdamiesi prie valdančiųjų, iškėlėme sąlygą, kad nepritarsime sprendimams, kurie bus neteisingi Plungės visuomenės atžvilgiu. Taigi būsime maža opozicija pozicijoje.“
Tą patį žadėjo ir R. Endrikas: „Būdami opozicijoje, mes stengėmės išlikti konstruktyvūs ir niekada be reikalo nekaišiojome pagalių į ratus. Jei jau stabdėme sprendimus, rašėme skundus, tai tik labai rimtais atvejais, kai kvepėdavo kriminalu. Mes ir toliau ginsime viešąjį interesą, bet gal ne taip atvirai, o tardamiesi su koalicijos partneriais.“
G. Bagužis teigė esąs nusiteikęs ryžtingai ir turįs daug įvairių idėjų. „Man sumanymų niekada netrūko. Esu vienas iš „Maisto banko“ akcijos iniciatorių, prisidėjau kuriant įstatymus, kuriais vadovaujantis dabar žabojamas smurtas artimoje aplinkoje, kontroliuojami socialinių pašalpų gavėjai. Manau, jų nepristigsiu ir pradėjęs eiti šias pareigas“, – pabrėžė naujasis direktorius.
Ikiteisminis tyrimas nutrauktas
Šių metų liepos 27 dieną portale www.15min.lt rašoma, kad 2015-ųjų lapkritį Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai G. Bagužiui, buvusiam Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos viršininkui, buvo pareiškę įtarimus dėl galimo kyšininkavimo. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl 2014-ųjų gruodį įvykusio susitarimo už 100 eurų kyšį Jordanijos piliečiui pratęsti vienkartinės Šengeno vizos galiojimo laikotarpį. Šių metų birželio 16 dieną prokuroras priėmė nutarimą kaltę pripažinusiam G. Bagužiui ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo nutraukti pagal laidavimą. Birželio 21-ąją tai savo nutartimi patvirtino ir Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. feliksas parašė:

    nesuprantu ėmė kyšius buvusiam darbe o reputacija sako nepriekaištinga -VĖJAI absurdas kyšininkas vadovaus savivaldybei absurdas iš kur toki skierus ištrauke jau geriau albertas na ir kas gad šimta ir daugiau padaro

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Apie viltį, skurdą ir draugystę (0)

Vasara atsisveikindama dosniai pažėrė gražių rudeniškų dienų. Internetas pilnas vienos už kitą spalvingesnių gamtos vaizdelių nuotraukų. […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas