Į klases žengė jubiliejinė – 50-oji – abiturientų laida

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-09-05

Penktadienį visose šalies švietimo įstaigose suskambo naujų mokslo metų pradžią skelbiantis skambutis. Plungės rajono bendrojo lavinimo mokyklose į suolus susėdo 4 089 mokiniai. Pernai jų buvo daugiau – 4 253. Džiugu, kad bent pirmokėlių skaičius šiek tiek ūgtelėjo. Praėjusiais metais jų buvo 345, šiemet – aštuoniais daugiau. Dvyliktąją klasę lankyti pradėjo 280 jaunuolių (2016 m. – 296).
Kaip prieš šventę sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus laikinasis vedėjas Gintautas Rimeikis, naujovių šiais metais esama, bet nedaug. Bene svarbiausia iš jų – kad mokslo metai ilginami dešimčia dienų. Tai aktualu visiems moksleiviams ir pedagogams.
Rajone neliko vienos mokymo įstaigos – duris užvėrė šiemet šimtmetį atšventusi Žlibinų mokykla, tiksliau – vienerius metus tegyvavęs Senamiesčio mokyklos Žlibinų Igno Končiaus pradinio ugdymo skyrius. Didvyčių mokykla-darželis reorganizuotas į daugiafunkcį centrą, kuriame pradinukų nebėra, bus ugdomi tik ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai. Priešmokyklinė grupė, kurios anksčiau nebuvo, įsteigta ir „Babrungo“ pagrindinės mokyklos Stanelių skyriuje.
Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinę mokyklą lankys 221 mokinys – lygiai tiek pat, kiek ir pernai. Nuskambėjus „Tautiškai giesmei“ mokytojus, moksleivius ir jų tėvelius pasveikino įstaigos direktorė Vida Turskytė. „Nuoširdžiausiai sveikinu vaikus, šios mokyklos šeimininkus, – juk dėl jūsų mes čia ir susirenkame“, –
smagiai kalbėjo mokyklos vadovė. Žinoma, labiausiai laukiami tądien buvo pirmaklasiai, kuriems įteikti gražūs, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį žymintys pirmokų pasai.
Puiki šventė vyko ir vyriausius moksleivius ugdančioje Plungės „Saulės“ gimnazijoje. Nuskambėjus gimnazisto Igno Baltuonės atliekamai dainai, susirinkusiuosius pasveikino Seimo narys Jurgis Razma. Mokyklai palinkėta išlaikyti lyderės pozicijas, moksleiviams – džiuginti savo pasiekimais, mokytojams – sulaukti, kada valdantieji įvykdys savo pažadus ir padidins atlyginimus.
Šventėje dalyvavo ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus laikinasis vedėjas G. Rimeikis. Jis prisiminė, kad pats buvo šios mokyklos ugdytinis, tad sugrįžti visada malonu.
Kreipdamasis į savo mokinius gimnazijos direktorius Algimantas Budrys jiems linkėjo pranokti 49-ąją laidą, kurioje – 13 mokslo pirmūnų ir 25 šimtukininkai.
50-ojoje „Saulės“ gimnazijos laidoje, septyniose klasėse, mokysis 189 abiturientai. Ši mokykla dvyliktokų skaičiumi gausiausia rajone. Platelių gimnaziją šiemet lankys 21 abiturientas, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus – 12, Kulių – 17, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus – 16, Plungės suaugusiųjų švietimo centrą – 25.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Andrius parašė:

    Kreipdamasis į savo mokinius gimnazijos direktorius Algimantas Budrys jiems linkėjo pranokti 49-ąją laidą, kurioje – 13 mokslo pirmūnų ir 25 šimtukininkai. Idomu kas siuos mokinius paruosia iki kol jie patenka i gimanazija? Nepasiimkit tu visu nuopelnu sau…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
„Griūk negyvas!“ – negalėjau patikėti, ką išgirdusi (0)

Tiesa – tai tikrovės atspindys žmogaus sąmonėje, o kiekvienas mąstantis individas tikrovę vertina skirtingai. Tik tai […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Šiemet Plungėje per XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymą vėl neišvengta spūsčių dėl sėdimųjų vietų salėje. Ar pritartumėte minčiai, kad įėjimas į renginius būtų mokamas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas