Į kurortą nepavyks…

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2017-06-30

Pagal kalendorių vasara jau įsibėgėjo, dienos pradėjo trumpėti, vadinasi, džiaugtis šviesiais vakarais galėsime vis trumpiau. Tik šiais metais vasarėlė visai ne basakojė, vargu ar galime drąsiai slėpti spintose šiltesnius drabužius.
Gamta sugalvojo smarkiai pajuokauti. Kaip senais laikais parduotuvėse, išmeta deficitinę prekę, o tu, jei nori, muškis. Taip ir su šiluma. Mesteli vieną gražią dieną, o paskui vėl lietus, vėjas, šaltis. Kolegos jau pradėjo atostogų sezoną, aš savųjų dar laukiu, tik spėlioju, koks oras man paklius. Negi taip ir nesulauksiu progos būti pabučiuota… saulės? Ar tik nereiks paskui į soliariumą bėgti, kad po vasaros nors šiek tiek rudumo būtų? Bet tiek to, bus kaip bus. Juk ir pati dažnai sakau, kad lietus per atostogas – puiki proga spintas susitvarkyti.
Atostogos – puikus sumanymas. Bėda tik, kad jos pralekia reaktyviniu greičiu. Ir kokios tos atostogos gali būti, jei pasižiūrėjęs į piniginę supranti, kad toliau vietinio ežerioko niekaip.
Net seilė ištįsta pamačius Valstybinės mokesčių inspekcijos paviešintas politikų metines turto ir pajamų deklaracijas. Štai čia tai gyvenimas: per kiekvienas atostogas šonus kaitinti gali vis kitame paplūdimyje, rinktis kopų smėlio spalvą. Nors, iš kitos pusės žiūrint, nėra čia ko pavydėti, juk tie turtai nemažai galvos skausmo kelti turėtų. Bent aš taip manau. O kas, jei karas? Juk kai mažiau turi, mažiau ir netenki. Nors reikia pripažinti, kad labai smalsu po svetimas pinigines pasižvalgyti. Net neįsivaizduoju, ką veikčiau turėdama 300 000 eurų vien tik santaupų.
Pasirodo, visai neblogas tas politiko darbas. Matyt, ne veltui kalbama, kad patekusieji į Seimą per kadenciją ima ir pralobsta. O ko nelobti: atlyginimas garantuotas ir tikrai ne 380 eurų ant popieriaus. O kaip kitaip, juk darbas – kvalifikuotas.
Jau rytoj (liepos 1 d.) įsigalios naujasis Darbo kodeksas, kuriame numatyta, jog minimali mėnesinė alga (MMA) bus mokama tik nekvalifikuotiems darbuotojams. „Sodros“ duomenimis, šiuo metu MMA iš viso gauna bemaž 79 tūkstančiai asmenų. Iš jų nekvalifikuotą darbą dirba per 21 tūkstantį, o kvalifikuotą – beveik 58 tūkstančiai“, – rašoma portale www.delfi.lt. Vadinasi, pusšimtis tūkstančių žmonių galės džiaugtis didesniu atlyginimu, tik nepasakyta, ar daug didesniu. O kur dar kalbos, kad po atlyginimo pakėlimo kils ir paslaugų kainos. Po jų, žiūrėk, ateis ir maisto produktų kainų augimo eilė. Štai tau ir džiaugsmas – į kurortą vis tiek nepavyks…
Nors jei nori pralobti, nebūtina būti politiku ar verslininku. Užtenka padirbėti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje, ir pinigėliai patys „sušoka“ į kišenę. Juk tikrai atsiranda tokių, kurie nori „susirgti“ ir už tai dar susimoka.
Tad, kol nepriklausau išrinktųjų ir pateptųjų sluoksniui, šonus kaitinsiu prie vietinio ežerėlio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas