Į mišką – kalėdinės eglutės ar brakonieriauti?

Parašė:  2011-05-09

Trečiadienį Plungės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Stanelių kaimo (Paukštakių seniūnija) gyventojas Robertas Saudargas (g. 1980 m.) kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu. Penkiskart teistą ir šiuo metu bausmę atliekantį vyriškį į teismo salę atvesdino policijos pareigūnai.
R. Saudargas kaltinamas tuo, kad Staneliuose pernai, gruodžio 27-ąją, nenustatytą valandą paėmė savo tėvo D. S. seife laikytą medžioklinį šautuvą ir vieną šaudmenį. Pačiupęs ginklą, jis su broliu G. S. ir piliečiu A. L. patraukė į mišką, tačiau į jį neįžengė – buvo per daug sniego. O sugrįžusius kieman vyriškius pasitiko policijos pareigūnai.
R. Saudargas teisme pasakojo tądien namuose ieškojęs cigarečių ir radęs tėvo seifo raktus. Kaltinamasis, jį atsirakinęs, paėmė šautuvą. Ginklas – dvivamzdis, šešioliktojo kalibro medžioklei skirtas šautuvas „Toz“.
Teisiamasis aiškino, kad į mišką trise patraukė, nes brolis neva norėjo eglutę šventėms parsinešti (priminsime, kad jau buvo dvi dienos po Kalėdų). R. Saudargas sakė, kad buvo labai šalta, daug sniego, tad į mišką nebeįžengė. Jis negalėjo teisėjui pasakyti, kokiu tikslu nešėsi šautuvą, ir tikino nežinojęs, ką miške su tuo ginklu būtų daręs.
Kaip paaiškėjo teismo posėdžio metu, kartu ėjęs A. L. nešėsi kuprinę, kurioje buvo virvė, du peiliai ir tuščias juodas maišelis. Vyrai kartu vedėsi ir šunį. Anot teisėjo, panašu, jog vyrai miškan traukė brakonieriauti. Tačiau teisme parodymus davęs A. L. tai kategoriškai neigė ir sakė miškan ėjęs tik apžiūrėti medžių, mat juos ten buvo pjovęs ar ruošėsi pjauti.
A. L. pasakojo tądien pakeliui į mišką užsukęs Saudargų kieman ir G. S. esą pasišovė eiti drauge parsinešti eglutės. G. S. neva padavęs A. L. panešti kuprinę, drauge į kompaniją pasikvietė ir šunį. A. L. neigė žinojęs, kad R. Saudargas nešasi šautuvą.
Kadangi kaltinamojo brolis ir tėvas teisme duoti parodymus atsisakė, teisėjas paskelbė duotuosius ikiteisminio tyrimo metu. Pagal juos tėvas D. S. teigė nežinojęs, kaip jo sūnus R. Saudargas rado seifo raktą. O, anot brolio G. S., kuprinę vyriškiai į mišką nešėsi tam, kad į ją įdėtų… nukirstą eglutę. Taip pat, anot G. S., jis nežinojęs, kad brolis nešasi šautuvą, mat tėvas esą tikrai nebūtų leidęs ginklo paimti.
Prokuroro teigimu, R. Saudargo kaltė visiškai įrodyta. Jis pasiūlė skirti teisiamajam, subendrinus su anksčiau gautąja bausme, ketverius metus laisvės atėmimo bei sumokėti 4 875 litų dydžio baudą.
Nuosprendis bus skelbiamas gegužės 19 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Streikmetis (1)

Pirmieji į miestus atriedėjo traktoriai. Po dienos savo nepasitenkinimą demonstravo vežėjai. Į gatves išėjo akademinė bendruomenė, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas