Į rietaviškių ūkininkų sąskaitas grįš žemėsmokesčio permokos

Parašė:  2019-02-25

Antradienį Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos paskelbė informaciją, kad vasario mėnesį gyventojams grąžins žemės mokesčio permokas, kurios susidarė savivaldybių taryboms pritaikius papildomas lengvatas.
Lengvata pritaikyta tik po to, kai žemės mokestis jau buvo sumokėtas
Ši žinia ypač džiugi turėtų būti Rietavo savivaldybės žemdirbiams, kurie praėjusių metų rudenį apmokėjo netikėtai „išsipūtusias“ žemės mokesčio sąskaitas.
Priminsime, kad 2018 metais, įsigaliojus masinio vertinimo būdu nustatytoms naujoms vidutinėms rinkos vertėms, drastiškai išaugo sklypų vertė, o kartu į netikėtas aukštumas šoktelėjo žemės mokestis.
Apie žemės brangimą buvo žinoma iš anksto, tad Rietavo savivaldybės taryba, kaip ir dauguma kitų savivaldybių tarybų, savo žemdirbius nuo staigaus mokesčio šuolio bandė apsaugoti mažindama žemės ūkio paskirties žemės tarifus. Deja, įsigaliojus naujam žemės verčių žemėlapiui, paaiškėjo, kad Savivaldybės taryba, tvirtindama žemės mokesčio tarifus 2018 metų mokestiniam laikotarpiui, juos sumažino nepakankamai.
Pernai lapkritį žemių savininkai, pamatę, kiek mokesčio turės sumokėti, patyrė šoką – kai kuriems ūkininkams sumos deklaracijose, lyginant su ankstesniais metais, buvo išaugusios net 60 proc.
Rietavo ūkininkų sąjunga kreipėsi į Savivaldybę prašydama spręsti problemą, tad taryba suteikė 35 proc. žemės mokesčio lengvatą žemės ūkio paskirties sklypams. Toks sprendimas buvo priimtas jau pasibaigus mokesčio mokėjimo terminui, kai žemės savininkai buvo atlikę mokestinę prievolę.
Nors ūkininkai ir buvo raminami, esą jų sumokėti pinigai nepražus, situacija paaiškėjo tik prieš kelias dienas, kai VMI informavo, kad mokesčių administratorius vasario mėnesį gyventojams grąžins žemės mokesčio permokas, kurios susidarė savivaldybių taryboms po šio mokesčio sumokėjimo termino pritaikius papildomas lengvatas. Skelbiama, kad, perskaičiavus žemės mokestį, Jurbarko, Vilkaviškio, Raseinių, Utenos, Kretingos rajonų, Kazlų Rūdos, Marijampolės ir Rietavo savivaldybėse mokėtina suma sumažėjo 1,12 mln. eurų.
„Gyventojams nereikia rūpintis jokiais papildomais prašymais ar kitais dokumentais. Jei dėl papildomų savivaldybių tarybų patvirtintų šio mokesčio lengvatų jiems susidarė permoka, mokesčių administratorius ją grąžins į banko sąskaitą savo iniciatyva“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, pažymėdama, kad perskaičiavimas palietė daugiau nei 57,6 tūkst. gyventojų.
VMI duomenimis, iš viso šalyje yra per milijoną žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų šį mokestį mokėjo ne visi žemės savininkai, o 717,7 tūkst. gyventojų ir įmonių. Praėjusiais metais apskaičiuota žemės mokesčio suma siekė 40,28 mln. eurų.
Ilgalaikio dosnumo tikėtis nereikėtų
Nors savivaldybės ir lengvina ūkininkų dalią suteikdamos žemės mokesčio lengvatas, žemdirbiai neturėtų tikėtis, kad šitas dosnumas ilgalaikis. Na, dar šiemet, kitąmet… Kalbama, jog, pasibaigus rinkimų metams, žemės sklypų savininkams teks susitaikyti su tikrove, kad, brangus žemės vertei, jie turės mokėti didesnį žemės mokestį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas