Į Žemaičių Kalvariją rinkosi Žemaitijos krašto kapelos

Parašė:  2017-11-21

Dargana ir lietus neatbaido norinčiųjų pasiklausyti širdžiai artimos liaudies muzikos ir dainų. Tad nenuostabu, kad į Žemaičių Kalvarijos kultūros centrą skubėjo ne tik šio miestelio gyventojai, bet ir svečiai iš kitų kaimų, kaimyninių rajonų. Čia surengtas antrasis Žemaitijos krašto kapelų festivalis „Grėižkem, sosiedele!
Jau tradicine tampančios šventės sumanytoja ir organizatorė – Žemaičių Kalvarijos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Sosieda“, vadovaujama Irenos Taujenienės. Šis kolektyvas į renginį sukvietė savo draugus iš įvairių Žemaitijos miestelių.
Į kitus pažiūrėti ir save parodyti, pabūti ir pabendrauti su tokiais pat liaudies muzikos mylėtojais atvyko Kretingos rajono Salantų kultūros centro kapela, vadovaujama Petro Pučkoriaus. Ji įkurta 2009 metais. Kapela linksmino ne tik saviškius – buvo kviečiama dalyvauti ir kitų rajonų šventėse. 2011-aisiais kolektyvas išrinktas geriausiu rajone. 2014 metais patys organizavo kapelų šventę „Nuo vakarų lig rytų gros kapelijos kartu“. Porai metų salantiškiai savo veiklą nutraukė, bet, kaip sakoma, „lakštingala negali nečiulbėti“ – pernai kolektyvas vėl susibūrė ir iki šiol džiugina žiūrovus.
Skambias dainas kalvariškiams ir kitiems nepabūgusiesiems lietaus dovanojo vos metelius skaičiuojanti, bet gerbėjų nestokojanti Platelių universalaus daugiafunkcio centro kapela „Dar“ ir jos vadovė Jurgita Antanaitienė.
Tikrą pirtį užkūrė ir Kazimiero Martinkaus vadovaujama Skuodo rajono Barstyčių bendruomenės kapela.
Žinoma, kaip be šeimininkų pasirodymo? Septintus metus gyvuojantis kolektyvas išgarsėjęs jau visoje Lietuvoje. Pernai „Sosieda“ kartu su kitais miestelio kultūros centro kolektyvais pristatė Žemaičių Kalvariją kaip Mažąją Lietuvos kultūros sostinę Vilniuje.
Gausiai susirinkusiems žiūrovams buvo jauku ir gera nuo skambančios liaudies muzikos, dainų. Kaip padėką už sielos atgaivą jie negailėjo šypsenų ir aplodismentų. Beje, žiūrovai galėjo ne tik muzikos pasiklausyti, bet ir daržovių drožiniais pasigėrėti. Kalvariškiai iki festivalio nešė iš daržovių išdrožtus „baibokus“, išskaptuotus ornamentus, tad akis tikrai buvo kur paganyti. Gražiausiu išrinktas Kristinos Šmatavičienės darbas.
Žemaičių Kalvarijos kultūros centro teatro studijos „Vyturys“ (vadovė Rima Jokubauskienė) jaunieji aktoriai žemaitiška tarme žiūrovus linksmino Motiejaus Valančiaus „Palangos Juzės“ kūrinio ištraukomis. Taip „gaspadoriai“ susirinkusiuosius į vakarušką kvietė.
Negi tokio kvietimo gali atsisakyti? Tad neskubėjo kalvariškiai ir svečiai po koncerto namo – laukė Žemaičių Kalvarijos kultūros centro estradinės grupės surengta vakaronė. Linksminosi, kas tik galėjo ir sveikatos turėjo, iki paryčių.
Pirmiesiems gaidžiams pragydus, kapelos atsisveikino ir pažadėjo atvykti į po dvejų metų vyksiantį kitą festivalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas