Į Žlibinus vėl suskrido „Dainuojančios bitės“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2017-06-02

Jau aštuoniolika metų kaimiškuosiuose Plungės rajono kultūros centruose susibūrę vyrų, moterų ar mišrūs ansambliai paskutinį pavasario savaitgalį renkasi į festivalį „Dainuojančios bitės“. Tad gegužės 27-ąją Žlibinų kultūros centras nuo dainų ir muzikos ūžė kaip tikras avilys.
Pradžią šiam jau tradiciniu tapusiam festivaliui davė žlibiniškė, buvusi muzikos mokytoja ir chorvedė Stefa Stonienė. Iš pradžių „Dainuojančios bitės“ skraidė nuo vieno žiedo prie kito: Žlibinuose, Kuliuose, vėl Žlibinuose, net dvylika metų „bitelės“ rinkdavosi Narvaišiuose, o paskui vėl grįžo į pradinę vietą. Kaip juokavo Žlibinų kultūros centro direktorius Žydrūnas Purauskis, kol kas į kitų rankas festivalio organizavimo perduoti neplanuoja. Gal, kai atšvęs 20-mečio jubiliejų, išleis „darbininkes“ ant kito žiedo.
Pirmieji festivaliai būdavo nedrąsūs, o dabar kiekvienas kolektyvas žino, ruošiasi ir su nekantrumu laukia paskutinio gegužės savaitgalio, kad galėtų ne tik patys pasirodyti, bet ir kitų paklausyti, galbūt pasimokyti. „Kažkurio kolektyvo nariai juokavo, kad „Dainuojančios bitės“ – savotiškas ataskaitinis vokalinių ansamblių koncertas“, –
pasakojo Ž. Purauskis.
Anot jo, šiųmetiniame „bičių“ sąskrydyje iš visų kolektyvų nedalyvavo tik trys. Vienam dubliavosi renginiai, kitiems iškilo kitų nenumatytų priežasčių. Tačiau dėl to festivalio kokybė tikrai nenukentėjo.
Kadangi šie metai paskelbti Tautinio kostiumo, kolektyvų buvo prašyta, kad viena daina būtų liaudiška. Tiesa, prievartos nebuvo, todėl kiekvienas ansamblis rinkosi tai, kas arčiausiai širdies. Tad Žlibinuose skambėjo ir lyrinės, ir linksmos populiariosios estrados, ir liaudiškos melodijos. O kai kurie kolektyvai, pasitelkę išmonę, savo programą pristatė netradiciniu formatu – panaudoję teatrinių elementų.
Daugiausia „dainuojančių bičių“ šiemet susispietė iš Žlibinų kultūros centro. Savo vokalinius gebėjimus ir dainų skambumą parodė net keturi kolektyvai: Nijolės Puplauskienės vadovaujamas moterų ansamblis „Melodija“, Žlibinų kultūros centro Kantaučių skyriaus vokalinis ansamblis (vadovė Laima Domarkienė), Glaudžių skyriaus moterų ansamblis „Draugystė“ (vadovas Kęstutis Kazlauskas), Stanelių kolektyvas (vadovės Vida Taurinskienė ir Ina Stuopelienė).
Skambias dainas atliko du Kulių kultūros centro kolektyvai – Prūsalių vokalinis moterų ansamblis „Serbentėlės“ (vadovė Rita Džiaugienė) ir Kulių kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis (vadovė Giedrutė Idzelienė). Žemaičių Kalvarijos kultūros centras į „Dainuojančias bites“ taip pat atsiuntė du kolektyvus: širdžiai ir ausiai malonias melodijas vinguriavo Alsėdžių mišrus suaugusiųjų choras (vadovė Margarita Bidvaitė-Dargužienė) ir Platelių kultūros namų vokalinis moterų ansamblis (vadovė Diana Paulauskienė). Save parodyti ir į kitus pažiūrėti atvyko Šateikių kultūros centro Aleksandravo moterų vokalinis ansamblis (vadovė Algimanta Motužienė) bei Šateikių kultūros centro vokalinis ansamblis (vadovė L. Domarkienė).
Gausiai susirinkusius atlikėjus ir žiūrovus sveikino bei atminimo dovanėles atlikėjams ir jų vadovams įteikė Seimo narys Jonas Varkalys ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Nutilus dainoms, kiekvienas kolektyvas dėkojo organizatoriams, šie atminimo dovanas įteikė visiems dalyvavusiesiems festivalyje.
Panašu, kad prieš aštuoniolika metų užgimusios „Dainuojančios bitės“ dar ilgai džiugins kaimo žmones. Juk pagrindinis festivalio tikslas – skatinti bendrauti kolektyvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas