Idėja – mažiau kalbėti?

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-11-17

Pamažu kapsi dienos, likusios iki Lietuvai ypač svarbaus įvykio – valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo. Jų liko mažiau nei šimtas, tiksliau – 91. Artėjant didžiajam jubiliejui, netrūksta įvairių renginių ir projektų. Vienas iš labiausiai patraukiančių dėmesį – „Idėja Lietuvai“. Savo pasiūlymus šaliai – kad gyventume gražiau, geriau, prasmingiau, turtingiau – kviečiami teikti visi. Jų daug – nuo paprastų kasdienių iki grandiozinių ir beveik neįmanomų įgyvendinti.
Pavyzdžiui, atokiame kaime gyvenantis 56 metų Pranas ir 89 metų jo mama Ona sakė jokios idėjos Lietuvai neturintys, jų siūlymas – mažiau kalbėti. Gal tiedu žmogeliai ir teisūs, nes mažiau kalbant daugiau laiko lieka darbui.
„Nereikia toli ieškoti. Pirmiausia padarykime tai, kas yra realu. Kiek aš gyvenu, visi kalba apie švietimo reformą. Kalbame, kad mokytojams reikia kelti algas, nes nuo jų priklauso mūsų ateitis. Taip pat, kaip ir visi kalba, kad mūsų vaikai yra mūsų ateitis. Kaip laksto tie vaikai be būrelių, taip ir laksto“, – štai tokią idėją savo šaliai siūlo atlikėjas Marijonas Mikutavičius. Jo mintis ta pati, kaip ir žmogelių iš atokaus kaimo, – mažiau šnekų, daugiau darbų.
Į idėjų teikimo procesą įtraukta visa Lietuva. Štai Valdas siūlo gyvenimą gerinti „copy–paste“ būdu – iš Airijos kopijuoti mokesčių sistemą, iš Suomijos – švietimo, iš Kanados – skaidrumo politikos ir viešojo sektoriaus reformos. Virginijos idėja – išleisti receptų knygą su patiekalais, gaminamais iš Europos paramos produktų. Leidinio tiražas turėtų būti didelis, nes skurstančiųjų ir valgančiųjų europines kruopas pas mus – tikrai daug. Aurelija mano, kad dešimčiai tūkstančių geriausių Lietuvos studentų (net ir studijuojantiesiems užsienyje) reikia mokėti stipendijas. Galbūt toks valstybės dėmesys pažadintų jų patriotinius jausmus – sulaikytų Lietuvoje ar paskatintų į ją grįžti? Aivijus siūlo šiandien susitvarkyti savo namus, ryt – kiemą, kitą savaitę – gatvę, kitą mėnesį – rajoną, o tada – parkus, miškus, paežeres. Ir išties, kad gyventume tvarkingai, reikia tik susitvarkyti. Na, gal ne tik savo namus, bet ir šiek tiek už jų slenksčio.
Verslininkas Ugnius Kiguolis sako, kad Lietuvoje daug kas pasikeistų, jei visi mes pakeistume savo gyvenimo būdą, o žurnalistas Virginijus Savukynas idėjų šiandienos Lietuvai siūlo ieškoti atsigręžus į istoriją…
Sakyčiau, šaunus sumanymas tos idėjos Lietuvai. Žinoma, nieko nenustebinsi pasakęs, kad REIKIA stabdyti išvykstančiuosius, didinti pensijas ir atlyginimus ar mažinti skurdą, bet visai kas kita, jei pasiūlysi, KAIP tai būtų galima padaryti. Skaitant žmonių siūlymus, džiugu, kad yra Lietuvoje tokių pozityvių, drąsių, mąstančių, kurių idėjoms verta paspausti mygtuką „Įgyvendinti“. O jūs ar turite ką pasiūlyti Lietuvai? O gal išties viena geriausių – mažiau kalbėti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Dabar svarbu neužtrenkti durų (0)

Mes dažnokai paburnojame ant valdžios – ir šiokia ji, ir anokia. Betgi mes patys ją renkame. […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas