Įgyvendina 17 projektų, kurių vertė – kone 10 milijonų eurų

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-12-19

Kiek, kokių ir už kiek investicinių projektų įgyvendinta ir įgyvendinama šiemet ir ką planuojama nuveikti 2018-aisiais – šiuos klausimus Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komitetui pristatė Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė.
Kaip minėjo Ž. Piepalienė, šiuo metu Savivaldybės administracija vykdo 17 projektų, kurių vertė – 9,8 milijono eurų.
Vienas brangiausių ir gerokai įsibėgėjęs – projektas „Aktyvaus poilsio ir pramogų zonos sukūrimas Plungės m., M. Oginskio dvaro teritorijoje“ (tiksliau – centriniame miesto stadione). Jis įgyvendinamas už Plungei, kaip tikslinei teritorijai, skirtas lėšas ir kainuos apie 2,18 mln. eurų. Plungiškiai pastebėjo, kad darbai stadione atliekami jau senokai, nors finansavimo sutartis su Centrine projektų valdymo agentūra pasirašyta tik spalio 12-ąją.
Kitas projektas „Babrungo upės slėnio estrados teritorijos ir jos prieigų bei jungčių su Plungės miesto centrine dalimi sutvarkymas“ – taip pat iš tikslinių teritorijų sąrašo. Jis kainuos apie 4,13 mln. eurų, tačiau dėl nebaigtų viešųjų pirkimų procedūrų kol kas dar nevykdomas.
Įgyvendinamas ir apie 784 tūkst. eurų kainuosiantis projektas „Socialinio būsto plėtra Plungės rajone“. Už šiuos pinigus Savivaldybė nupirko penkis butus ir buvusią Narvaišių mokyklą rekonstruoja į socialinius būstus. Rangos darbų sutartis pasirašyta su UAB „Virdaleka“.
Kitų vykdomų projektų vertė mažesnė. Neformaliojo švietimo veiklos kokybei gerinti skirta 305 tūkst. eurų. Už juos bus tvarkomas Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos stogas, šiltinamos sienos, šiai ir Platelių meno mokyklai perkami muzikos instrumentai. Socialinių paslaugų neįgaliesiems plėtrai – 252 tūkst. eurų, už kuriuos Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapija jai priklausančiame pastate įruoš patalpas neįgaliesiems.
Kartu su partneriais Plungė įgyvendins keturis elektroninės rinkodaros projektus: kurs interneto svetaines, viešins turizmo maršrutus, reklamuos kultūros, gamtos, istorijos paveldą, populiarins žemaitiškas tradicijas ir t. t. Beveik 295 tūkst. eurų numatyti „Saulės“ gimnazijai modernioms, kūrybiškumą skatinančioms erdvėms kurti, 378 tūkst. eurų – projektui „Kraštovaizdžio planavimas, tvarkymas ir būklės gerinimas Plungės rajone“. Tarp įgyvendinamų Ž. Piepalienė paminėjo ir šių metų sausį pradėtą viešosios įstaigos „Edukacija kitaip“ projektą „Kompleksinių paslaugų teikimas šeimoms Bendruomeniniuose šeimos namuose“.
Už Valstybės kapitalo investicijų programos lėšas 2017-aisiais įgyvendinami šeši projektai: rekonstruojami Plungės ligoninei priklausantys pastatai (335 tūkst. eurų), Plungės kultūros centras (456 tūkst. eurų), Viešoji biblioteka (581 tūkst. eurų), „Saulės“ gimnazija (647 tūkst. eurų), remontuojama Senamiesčio mokykla (238 tūkst. eurų), Kulių gimnazija (150 tūkst. eurų).
Šiuo metu rengiamų ar vertinamų projektų vertė – apie 13 milijonų eurų. Tarp jų – trečiasis tikslinės teritorijos projektas „Plungės miesto poilsio ir rekreacijos zonų sukūrimas prie Babrungo upės ir Gandingos hidroelektrinės tvenkinio“ – apie 2,6 mln. eurų. Šis projektinis pasiūlymas įvertintas teigiamai, įtrauktas į Telšių regiono plėtros planą. Šiuo metu paraišką vertina Centrinė projektų valdymo agentūra.
Tarp planuojamųjų projektų – Kulių gimnazijos pastato energinio efektyvumo didinimas (868 tūkst. eurų), Plungės miesto Telšių, Rietavo, Laisvės ir Minijos gatvių dalių tvarkymas (905 tūkst. eurų), Mykolo Oginskio dvaro žirgyno pritaikymas kultūros ir rekreacijos reikmėms (605 tūkst. eurų), visuomeninės paskirties pastato, esančio Alsėdžiuose, sutvarkymas (380 tūkst. eurų) ir kiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Mindaugas parašė:

    O kur pervaza, nejaugi jos vėl nebetvarkys?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas