Iki dešimties milijonų pritrūko…

Parašė:  2020-02-18

Vasario 12 dieną sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje, be kitų sprendimų projektų, pristatytas ir Savivaldybės 2020 metų biudžeto projektas.
Aplinkos apsauga
Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2019 metų sąmatos likučių paskirstymą 2020-iesiems pristatė Savivaldybės administracijos Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus ekologė Vesta Andrijauskienė.
Praėjusių metų pabaigoje programos lėšų likutį sudarė 36,374 tūkst. eurų. Kaip sakė ekologė, dalis šių pinigų – 2 tūkst. 98 eurai – bus panaudota prisidėti prie lietaus surinkimo įrenginių Rietave, Vingio gatvėje, sumontavimo, o likusios lėšos numatytos žemės sklypų, kuriuose neuždrausta medžioklė, savininkų, valdytojų ar naudotojų įgyvendinamoms priemonėms finansuoti.
Pritarta ir Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2020 metų sąmatai – 43 tūkst. Eur pajamų ir 43 tūkst. Eur išlaidų.
Iš šio ragaišio po mažą riekelę atriekta seniūnijoms: Rietavo miesto – 4,5 tūkst. Eur, Rietavo seniūnijai – 2 tūkst. Eur, Tverų – 1,8 tūkst. Eur, Medingėnų – 1,2 tūkst. Eur, Daugėdų – 0,8 tūkst. Eur. Didžiausia dalis lieka Savivaldybės administracijoje – 20,7 tūkst. Eur, kuriuos numatoma panaudoti įvairioms programoms įgyvendinti, želdiniams įsigyti, lietaus surinkimo įrenginiams montuoti ir t. t., ir 12 tūkst. Eur, kurie numatomi žemės sklypų, kuriuose neuždrausta medžioklė, naudotojų įgyvendinamoms priemonėms finansuoti.
Paremti verslininkai ir žemdirbiai
Praėjusiais metais smulkiajam ir vidutiniam verslui remti panaudota 3 tūkst. 253 eurai. Didžioji dalis pinigų skirta išlaidoms, kurias verslininkai patyrė įkurdami naujas darbo vietas, iš dalies kompensuoti, darbo vietų funkcionalumui užtikrinti ir t. t. Nepanaudotų liko beveik pusantro šimto eurų.
Savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programos 2019 metų lėšų panaudojimo ataskaitai pritarta be diskusijų.
Žemės ūkio rėmimo programai įgyvendinti pernai buvo numatyti 3 tūkst. 500 Eur. Nepanaudoti liko 523,55 Eur. Programos lėšos buvo „ištrupintos“ (po 150 Eur) ūkininkams, dalyvavusiems investicinėse programose. 276,45 Eur Savivaldybės administracija panaudojo ūkininkų apdovanojimams, 300 Eur skirti Rietavo ūkininkų sąjungos organizuoto metų užbaigimo renginio išlaidoms kompensuoti.
Gaus naujas balsavimo kabinas
Posėdžiautojai pritarė tam, kad Savivaldybė sutiktų perimti, valdyti ir naudoti valstybės nuosavybės teise valdomą turtą – 22 balsavimo kabinas, 8 balsavimo kabinas neįgaliesiems ir 8 iškabas.
Komisijoje – nė vieno opozicijos atstovo
Prieš pritariant naujai Savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo ir žemės ūkio rėmimo programos projektų ir paraiškų vertinimo komisijos sudėčiai, komiteto narys socialdemokratas Viktoras Krajinas piktinosi, kodėl į ją nėra įtrauktas kuris nors iš opozicijos atstovų.
Politikui paaiškinta, kad šioje komisijoje pagal reikalavimus tarybos narių iš viso galėtų nebūti. „Tai ne tarybos, o darbinė komisija“, – aiškino kolegai meras Antanas Černeckis.
Jeigu taryba pritars, Smulkiojo ir vidutinio verslo ir žemės ūkio rėmimo programos projektus ir paraiškas vertins komisijos pirmininkas Albinas Maslauskas (Savivaldybės tarybos narys) ir nariai Albinas Bružinskis (Savivaldybės tarybos narys), Rasa Bružienė (Rietavo seniūnijos moterų klubo pirmininkė), Laima Dockevičienė (Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė), Laimutė Jurčienė (Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė, laikinai einanti skyriaus vedėjo pareigas).
Darbų sąrašas
Papildomas darbotvarkės klausimas, tądien laukęs posėdžiautojų, – susipažinimas su valstybės lėšomis finansuojamų melioracijos statinių priežiūros ir remonto darbų sąrašu.
Teikiamu projektu numatoma suremontuoti 2,24 km magistralinių griovių, keturias vandens pralaidas, įrengti 25 naujas drenažo žiotis, atlikti Daugėdų užtvankos priežiūros darbus ir t. t.
Iš viso darbų planuojama padaryti už 79 tūkst. eurų.
Savivaldybės biudžetas –
subalansuotas
Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto nariai pirmieji iš visų komitetų buvo supažindinti su Rietavo savivaldybės 2020 metų biudžeto projektu.
Planuojamos biudžeto pajamos – 9 mln. 905 tūkst. 472 eurai. Didžiąją biudžeto dalį (47,9 proc.) sudaro gyventojų pajamų mokestis, dotacijos (45,3 proc.). Prekių ir paslaugų mokesčiai – 2,5 proc., turto mokesčiai – 2 proc., kitos pajamos – 1,8 proc.
Prognozuojamos pajamos be dotacijų, skirtos savarankiškosioms funkcijoms vykdyti, lyginant su 2019 m. padidėjo 467 tūkst. Eur arba 11,4 proc.
Kalbant apie dotacijas, daugiau nei šimtu tūkstančių eurų padidintas ugdymo reikmių finansavimas, 11,5 proc. auga lėšos valstybės savivaldybėms perduotoms funkcijoms vykdyti.
Planuojamos biudžeto išlaidos – 9 mln. 905 tūkst. 472 eurai. Didžiausia savivaldos iždo dalis – 57,7 proc. – atiteks darbo užmokesčio fondui. Prekėms ir paslaugoms – 25,5 proc., ilgalaikiam turtui – 14 proc., paskolai grąžinti – 2,8 proc.
Komiteto nariai pastebėjo, kad taip laukiamo 10 mln. eurų biudžeto taip ir nepavyko pasiekti. „Pasieksime, kai bus įtrauktos dotacijos keliams ir Europos Sąjungos paramos lėšos. Mums tie 10,5 mln. – simboliška, nes pirmais metais, kai Savivaldybė įsikūrė, biudžetas buvo 10,5 milijono litų“, – į pasvarstymus atsakė meras A. Černeckis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas