Įkvėpimo ieško gamtoje

Parašė:  2017-06-13

Sužydus pirmiesiems vasaros žiedams, Vatušiuose esančiame žirgyne įsikuria dailininkai. Savaitę laiko jie grožisi nuostabiomis apylinkėmis, stebi aušras ir saulėtekius ir viską, kas sujaudina jų sielas, perkelia į drobes.
Viešosios įstaigos Rietavo žirgyno ir Žemaitijos dailininkų sąjungos narių draugystė vis stiprėja. Ši vasara jau šeštoji, kai menininkai, vežini tūtelėmis dažų, teptukais ir molbertais, susirenka Vatušiuose. Čia tvyranti ramybė juos įkvepia darbui, todėl tuščios drobės greitai virsta žydinčių gėlių pievomis, žirgyno alėjomis ar žaliomis lankomis.
Menininkė Svetlana Gorenko šiemet, kaip ir kasmet, su savo molbertu įsikūrusi šalia didžiulio lango. Ypač produktyviai kurianti klaipėdietė jau nutapė ne vieną paveikslą, tad pasigrožėti tikrai yra kuo.
Naują liejimo techniką įvaldyti bando Sigutė Jusaitienė. Verslininkė džiaugiasi, kad metusi visus darbus gali pasinerti į kūrybą, kad aplink ne tik nuostabi gamta, bet ir puikių kolegių būrys. „Mums čia taip gera, viena kitą papildome, padrąsiname. Esame nereali kompanija! Dauguma mūsų daug metų pažįstamos, tačiau tik būdamos plenere galime pabendrauti, drauge žvalgytis po apylinkes, aptarti atliktus darbus, dalytis idėjomis. Ir nauji kolegos puikiai įsilieja į būrį. Smagu, kad kasmet vis stiprėja draugystė su žirgynu. Direktorius mums pažadėjo, kad visada čia galėsime sugrįžti“, – kalbėjo menininkė.
Žirgyno salėje, kuri plenero metu naudojama kaip studija, miegamasis ir valgomasis kartu, pasieniais ant kėdžių ir ant stalų jau sudžiauti paveikslai. Ne viename jų – ryškiaspalviai lubinai. Anot menininkių, jų aplinkui tiek daug ir taip gražiai žydinčių, kad neįmanoma atsispirti. Praėjusiais metais daugelyje darbų šuoliavo žirgai, o šiemet iš paveikslų dažniau žvalgosi avys. Vienos jų labai panašios į tas, kurios skabo žolę žirgyno pievose, kitos gana mistiškos. O štai menininkės iš Sedos Vaidos Blistrubienės paveiksluose gyvena nuostabūs ir lengvi dangaus avinėliai. Lyg laike sustingusi žirgyno alėja, įamžinta po langais žydinčio medžio šaka ar drobėje „išaustas“ gysločio lapas – kiekvieno dailininko akis mato savaip, o ranką vedžiojanti mūza padeda įkūnyti sielos reginį.
Šiemet Vatušiuose kūrė septynios dailininkės. Be minėtųjų S. Gorenko, S. Jusaitienės, V. Blistrubienės, įkvėpimo žirgyno pievose sėmėsi Eglė Lipinskaitė iš Marijampolės, tauragiškė Areta Didžionienė, docentė iš Telšių Remigija Vaitkutė, klaipėdietė menininkė Regina Dambrauskaitė.
Savaitgalį čia apsilankė garsusis akvarelininkas Sergiy Lysyy. S. Jusaitienė neslėpė, kad plenero dalyvės stengiasi iš meistro pasisemti kuo daugiau akvarelės paslapčių.
Brėkštanti diena, gamtą budinančios paukščių giesmės, ryto rasos gaiva, pievose grojančių žiogelių melodijos. Dauguma mūsų tokių dalykų net nepastebime, o plenero dalyviams – tai įkvėpimo šaltinis, iš kurio atsigėrę jie sukuria nuostabius paveikslus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas