Incidento Jėrubaičių sąvartyne kaina – tikslinama

Parašė: „Plungės“ inf. 2018-05-21

Prieš kurį laiką rašėme apie gegužės 9 dieną Jėrubaičių sąvartyne įvykusį incidentą, kai mechaninio ir biologinio atliekų apdorojimo įrenginių patalpose į aplinką pateko neaiški cheminė medžiaga. Dėl galbūt žmogaus sveikatai pavojingo įvykio buvo iškviestos specialiosios tarnybos, paimti mėginiai išsiųsti ištirti į Vilnių, į Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratoriją. Šiuo metu jau aišku, kad tąkart sąvartyno darbą sustabdė ir nerimą sukėlė aplinkoje pasklidusi aliuminio pudra.
Priminsime, kad gegužės 9-osios rytą Jėrubaičių sąvartyne, mechaninio ir biologinio atliekų apdorojimo įrenginių patalpose, darbininkai rūšiavo šiukšles. Apie 10 valandą ir įvyko minėtasis incidentas – pasklido, kaip manyta, žmogaus sveikatai ir aplinkai pavojinga medžiaga. Iš patalpų buvo evakuoti žmonės, kurį laiką į sąvartyno teritoriją nebuvo įleidžiami atliekų vežėjai. Situacijai ištirti buvo iškviesti Nacionalinės visuomenės sveikatos centro darbuotojai.
Nacionalinės visuomenės sveikatos centro Telšių departamento vedėja Rima Razguvienė informavo, kad iš laboratorijos Vilniuje gauti tyrimai parodė, jog Jėrubaičių sąvartyno atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo patalpose pasklidusi medžiaga – aliuminio pudra. „Yra gautas patvirtinimas, kad ištirti cheminiai elementai nepavojingi. Taip pat buvo atliktas ir patogeninių (ligas sukeliančių – red. past.) mikroorganizmų tyrimas – nieko nerasta“, – sakė vedėja. Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui (TRATC), kuris eksploatuoja sąvartyną, rekomenduota patalpas, kuriose įvyko incidentas, išvalyti. R. Razguvienė akcentavo, kad valymo darbus privalo atlikti licencijuota įmonė. Tada į vietą vėl bus kviečiami laborantai, kurie atliks išvalytų patalpų oro tyrimus – tik tada čia vėl bus galima vykdyti šiukšlių skirstymo darbus.
R. Razguvienė teigė, jog gamykloje pasklidęs aliuminio pudros kiekis nėra pavojingas žmogaus sveikatai, todėl incidento vietoje dirbę darbininkai rimtų sveikatos bėdų išvengė.
Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Rimantas Adomaitis taip pat patvirtino, kad tyrimo rezultatai nerodo rimtos grėsmės. Tačiau nuo to vadovui nė kiek ne lengviau – šiuo metu būtina organizuoti patalpų valymą, plovimą. „Esame gavę keletą komercinių pasiūlymų. Preliminariais skaičiavimais, šio incidento metu patirti nuostoliai sieks apie 30 tūkst. eurų“, – trečiadienį kalbintas užsiminė R. Adomaitis.
Kitą dieną TRATC-o direktorius akcentavo, kad vis dėlto patirtų nuostolių dar iki galo įvertinti negalima, tuo labiau kad neaišku, kokių galutinių pasekmių incidentas turės, pavyzdžiui, gal nepakaks išvalyti patalpas, galbūt reikės pakeisti užsikišusius filtrus, galbūt prireiks vežti rūšiuoti atliekas į Klaipėdą ir pan. Iš kur bus imamos padariniams likviduoti reikalingos lėšos? „Solidariai visi rinkliavos mokėtojai turėsime pasidalyti“, – paaiškino R. Adomaitis ir pridūrė, jog atliekų turėtojai privalo žinoti, kad tokias medžiagas kaip aliuminio pudrą privalu pristatyti į sąvartyną atskirai, kur jomis bus specialiai pasirūpinta. „Ką gali žinoti, gal kitą kartą kokią bombą mus atveš“, – pyko ant neatsakingai šiukšles rūšiuojančių gyventojų
TRATC-o vadovas.
Į Jėrubaičius gabenamos atliekos kol kas sandėliuojamos boksuose, tačiau jie jau perpildyti. Neatmetama galimybė, kad dėl susidariusios situacijos kokį kartą gali būti neišvežtos kaimuose gyvenančių žmonių šiukšlės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas