Įpusėjo projektas „Darnus kietųjų lapuočių miškų valdymas – darnaus turizmo vystymo praktika“

Parašė: Rūta ANTANAVIČIŪTĖ Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos projektų administratorė Autorės nuotr. 2018-06-25

Praėjo beveik dveji metai nuo tada, kai Žemaitijos nacionalinio parko direkcija (ŽNPD) ėmė įgyvendinti projektą „Darnus kietųjų lapuočių miškų valdymas – darnaus turizmo vystymo praktika“.
Šeši projekto partneriai iš Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos bendradarbiauja kartu siekdami sukurti bendrą strategiją, kuria bus siekiama padidinti ir populiarinti tarpvalstybinį turizmą kietųjų lapuočių miškuose, kurti naujus turizmo produktus, vystyti rinkodaros veiklą ir bendradarbiavimo tinklą. Iš projekto lėšų jau yra atnaujintas ŽNPD interneto tinklalapis, pastatyti informaciniai terminalai, baigiamas kurti filmas apie Žemaitijos nacionalinį parką, suorganizuoti gidų kursai ir dalyvauta mokomojoje išvykoje.
Gegužės 20–26 dienomis Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojai kartu su asocijuotais partneriais iš Lietuvos dalyvavo mokomojoje išvykoje į Estijos ir Suomijos saugomas teritorijas. Aplankyti Pernu (Estijoje) ir Espo (Suomijoje) apskrityse esantys nacionaliniai parkai, gamtos mokyklos, lankytojų centrai. Kolegos iš nacionalinių parkų dalijosi patirtimi apie saugomų teritorijų įgyvendinamas gamtotvarkos priemones, siūlomų paslaugų įvairovę, gamtos mokyklų veiklą, tarpsektorinio bendradarbiavimo specifiką. Vaikščiojant pažintiniais takais apžiūrėta lauko infrastruktūra, kuri stebina savo paprastumu, dalyvauta ir paukščių stebėjimuose, diskutuota apie ornitologinio turizmo galimybes. Mokomoji išvyka buvo naudinga visapusiškai – tiek naujomis idėjomis saugomoms teritorijoms tvarkyti, infrastruktūrai ir teikiamoms paslaugoms gerinti, tiek tarptautinio bendradarbiavimo ryšių stiprinimu.
Projektui artėjant į pabaigą įgyvendinama likusi veikla: kuriama mobilioji programa apie Žemaitijos nacionaliniame parke teikiamas paslaugas, įrengiama pėsčiųjų trasa Liepijų kraštovaizdžio draustinyje, ruošiamasi bendros strategijos kūrimui, organizuojama darbų paroda ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kur dingo pagarba žmogui? (0)

Na, štai – išsirinkome naują Prezidentą. Nors visa Lietuva pasisakė už jį, viešoje erdvėje nestinga komentatorių, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento II turo ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas