Ir nuotoliniu būdu, ir gyvai – Paskutinis skambutis įvyko!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-05-28

Gegužės pabaigoje įprastai mokyklose vyksta viena gražiausių švenčių – Paskutinis skambutis. Šiais metais ji kitokia. Dėl tebesitęsiančio karantino abiturientai su mokytojais ir mokyklų administracija sprendė dilemą – rengti šią šventę gyvai, nuotoliniu būdu ar dar luktelėti ir ją organizuoti birželio mėnesį? Plungės rajono dvyliktokų nuomonės išsiskyrė, tačiau ir tie, kurie apsisprendė nors trumpam sugrįžti į mokyklą, šventė santūriai – be iškilmingų eisenų ir palydėtuvių, paskutinįsyk aidinčio mokyklinio skambučio ar draugiškų apsikabinimų.
Kad ši diena jiems ypatinga, penktadienį priminė Plungės miesto gatvėmis važiuojančios „Saulės“ gimnazijos abiturientų vairuojamos mašinos, kurias simboliškai puošė įvairiaspalviai balionai, šmaikštūs užrašai. Kaip vėliau kalbėjo „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys, keturios klasės vis dėlto nusprendė, jog Paskutinis skambutis vertas sugrįžimo į mokyklą. Tiesa, ne į klases – Paskutinio skambučio šventę galėjo rengti stadione, lauko klasėje ar mokyklos kieme. Likusios dvi „Saulės“ gimnazijos abiturientų klasės nusprendė su mokykla atsisveikinti nuotoliniu būdu.
Tiems, kurie nusprendė susitikti, Paskutinio skambučio šventė suorganizuota skirtingu laiku kiekvienai klasei. Visiems gimnazistams be išimties – kam gyvai, kam per „zoom“ programėlę – teko išgirsti savo auklėtojų, direktoriaus sveikinimus. Kiekvienos klasės dvyliktokų taip pat laukė staigmena – specialus mokyklinius laikus primenantis filmas ir „kraičio“ maišeliai, kuriuose – malonios prisiminimų dovanėlės.
Šiemet „Saulės“ gimnaziją baigia 176 abiturientai – 98 merginos ir 78 vaikinai. Tai jau 52-oji laida.
„Linkiu, kad paskutinis etapas Jums būtų sėkmingas ir visi laimingi susitiktumėte rugpjūčio mėnesį brandos atestatų įteikimo šventėje. Tikiu, kad esate pasiruošę egzaminams, kad mokydamiesi čia Jūs subrendote ir tapote atsakingomis, kūrybingomis ir pilietiškomis asmenybėmis“, – linkėjo direktorius A. Budrys. O pasirinkusiems gyvą susitikimą gimnazijos žaliojoje klasėje mokyklos vadovas atskirai dėkojo už tokį apsisprendimą. „Šis laikotarpis parodė, kaip visiems mums reikia bendrystės“, – pažymėjo direktorius.
A. Budrys pasidžiaugė, jog 52-oji „Saulės“ gimnazijos abiturientų laida labai motyvuota, tarp dvyliktokų – net 16 mokslo pirmūnų.
Progos Paskutinį skambutį atšvęsti susitinkant ilgai nematytus klasės draugus ir auklėtoją nepraleido ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos abiturientai.
Gerų emocijų, nepaisant šventės suvaržymų, alsėdiškiai nestokojo. Šį kartą į mokyklą jie atvažiavo ne tradiciškai su mokykliniu autobusėliu – patys vyko į Telšius pas klasės auklėtoją Regimantą Kavaliauską, kad galėtų jį saugiai atvežti į darbą. „Turime naują mokyklinį“, – juokavo gimnazistai. Tuo naujuoju „mokykliniu autobusiuku“ tapo prabangus limuzinas. Nuotaika visų buvo puiki!
Kiti rajono dvyliktokai Paskutinį skambutį atšventė simboliškai. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus ir Platelių gimnazijų abiturientai pasirinko mokslo metų pabaigą pažymėti nuotoliniu būdu.
„Savo dvyliktokams padarėme staigmeną: prie mūsų vaizdo susitikimo prisijungė atlikėjas Stano ir pasakė gimnazistams motyvacinę kalbą. Mes, mokytojai, lyg ir tikėjomės, kad Paskutinis skambutis įvyks mokykloje, tačiau abiturientai nusprendė kitaip. Iš tikro tai džiaugiamės, kad tokie sąmoningi yra mūsų vaikai“, – kalbėjo Platelių gimnazijos direktorė Regina Rubinienė.
Kulių gimnazijos dvyliktokų šventė dar laukia. Paskutinis skambutis jiems turėtų vykti po mėnesio, prieš brandos egzaminų pradžią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas