Iš trečio karto pavyko – pastatą pirks

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-11-05

Rugsėjo mėnesį sušauktame Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje po metų pertraukos vėl buvo nepritarta klausimui dėl Žlibinų kultūros centro pastato dalies pirkimo. Nors ir bandyta įtikinti, kad nupirkus statinio dalį, ją suremontavus ir perkėlus ten seniūniją būtų sutaupoma pinigų, tąkart politikai nenusileido ir prašė pateikti konkrečius skaičius. Taigi spalio mėnesį prie to paties klausimo grįžta ne tik komiteto, bet ir Savivaldybės tarybos posėdyje.
Skaitytojams priminsime, kad noras pirkti žemės ūkio bendrovei „Žlibinai“ (pirmininkas Romutis Mažrimas) priklausančių 13/25 dalių Žlibinų kultūros centro pastato kilo praėjusių metų vasarą. Pirkimas neįvyko, nes pardavėjas užsiprašė per didelę kainą. Galutinis derybų rezultatas tuomet buvo 45 tūkst. eurų. Tokia suma netenkino politikų, tad opozicija (jai tada dar priklausė visuomeninio rinkimų komiteto „Vieninga Plungė“ atstovai – aut. past.) pasišalino iš posėdžių salės ir tokiu būdu sužlugdė sprendimo priėmimą.
Praėjo daugiau nei metai, pirkimo klausimas vėl grąžintas į darbotvarkę. Šį kartą ŽŪB „Žlibinai“ už savo dalį prašė 40 tūkst. eurų. Kaip minėta, rugsėjo mėnesį politikams pritrūko tikslesnių skaičių, tad spalį jie buvo pateikti.
Kaip sakė klausimą komiteto posėdyje pristačiusios Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė ir vyr. specialistė Inga Daublienė, šiuo metu Žlibinų kultūros centre įsteigta 5,25 etato. Iš jų 1,5 etato – pastatui prižiūrėti. Šiuos darbus atliekantiems žmonėms mokamų atlyginimų suma per metus siekia apie 8,4 tūkst. eurų. Kultūros centro komunalinės išlaidos pernai buvo 6 357,60 euro, o per nepilnus 2018-uosius išleista apie 3 831,30 euro. Žlibinų seniūnija turi 11,75 etato. Iš jų penki – pastatui prižiūrėti. Šių darbuotojų atlyginimai – 7,9 tūkst. eurų per metus. 2017-ųjų seniūnijos komunalinės išlaidos buvo 4 478,07 euro, per nepilnus šiuos metus – 926,54 euro. Pastatui rekonstruoti reikėtų 190 530 eurų. Na, o jei būtų nuspręsta seniūniją iškelti ir pastatą parduoti, tikimasi už jį gauti ne mažiau kaip 12 800 eurų.
Specialistės paskaičiavo, kad įsigijus dalį Žlibinų kultūros centro pastato rekonstravimo darbams reikėtų apie 263 tūkst. eurų.
Išgirdę šią informaciją, kai kurie Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai vis tiek buvo įsitikinę, kad žemės ūkio bendrovės prašoma kaina – per didelė.
„Parduoti seniūnijos pastatą ketiname už 12 tūkstančių, o vos 80 kv. m didesnę statinio dalį norime pirkti už 40 tūkstančių. Man atrodo, kad už tą dalį – daugoka“, – svarstė Adomas Zamulskis. Be to, jam kilo klausimas, iš kur bus paimti tie 263 tūkst. eurų Žlibinų kultūros centro pastatui rekonstruoti.
Komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis kalbėjo, kad pinigai galėtų būti pritraukiami per kultūros centro, bendruomenės teikiamus projektus.
„Kartojasi praktika, kad kai reikia nupirkti, mokame daug, kai reikia parduoti, prašome mažai. Kodėl nebuvo kalbama, kad kainą dar reikėtų mažinti. Gal palaukti?“ – savo nuomonę dėstė Liudas Skierus.
Pasak Ž. Bieliauskienės, pardavėjo buvo prašoma dar nuleisti kainą, tačiau jis neva pasakęs, jog už mažiau neparduos. O A. Pečiulis antrino, kad laukimas – ne sprendimas.
Kadangi komiteto nariams dar kilo abejonių dėl pirkimo, jie sutarė, kad šį klausimą svarstyti turėtų Savivaldybės taryba spalio 25 dieną.
Reikia pastebėti, kad klausimo aptarimas tarybos posėdyje ilgai neužtruko. „Teisingai leiskime pinigus. Tragiškai per didelė kaina, kai turtas įvertintas 17 tūkst. eurų. Komiteto posėdyje apeliuota į etatų skaičių seniūnijos pastatui prižiūrėti. Buvo pasakyta, kad yra penki etatai, tačiau turiu informacijos, kad yra tik 1,5 etato“, – dar kartą pirkimui bandė priešintis A. Zamulskis.
Kaip ir reikėjo tikėtis, vienuolikai tarybos narių balsavus už, šešiems – prieš ir dviem susilaikius pirkimui pritarta.
40 tūkst. eurų Žlibinų kultūros centro pastato daliai įsigyti turės būti numatyta ateinančių metų biudžete.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Gyventojas parašė:

    Jūs Geriau kelia Žlibinai-Žarėnai sutvarky

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Dabar svarbu neužtrenkti durų (0)

Mes dažnokai paburnojame ant valdžios – ir šiokia ji, ir anokia. Betgi mes patys ją renkame. […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas