Įsibėgėjo elnių medžioklė

Parašė:  2017-10-06

Pusę rugsėjo vis lijo ir lijo, o paskui atėjo gražios, saulėtos dienos. Negi jau bobų vasara? Ir prasidėjo daugumos medžiotojų itin laukiama elnių ruja. Daugeliui atsirado viltis sumedžioti neeilinį trofėjų.
Ruduo kaip visada būna nuostabus. Jau pageltonavo beržų lapeliai, paraudo ir kitomis spalvomis nusidažė klevai, daug kur ant žemės pilna nubirusių lapų. Aukštesnės žolės apkimba voratinkliais. Dar tikrąjį rudenį paskelbia į pietus ėmusios skristi žąsys – gagena per visą naktį. Pamiškėse užmauroja elniai – prasidėjo jų vestuvės.
Raguotieji galiūnai rugsėjo pradžioje išsiaiškino teritorijas. Be abejo, dėl to įvyko kautynės. Jau aišku, kuris „gavo į kailį“, bet trinasi aplink rujos vietą – gal kartais nuo medžiotojų kulkos kris haremo karalius ir visos damos atiteks jam. Taip tikrai būna.
Šį elnių medžioklės sezoną pirmiausia pasižymėjo „Ąžuolo“ klubo medžiotojas Arūnas Tarvydas. Paskui – „Purvaičių“ būrelio narys Artūras Vainauskas. „Kontaučių“ klubo medžiotojams ypač pavyko. Brandos amžių pasiekusį elnią paguldė Mindaugas Preibys. Po dienos taiklų šūvį į nepaprastą žvėrį paleido Irmantas Selenis. Tai pirmas jauno medžiotojo neeilinis trofėjus.
Irmantą tikrai dera išgirti. Septynis vakarus pragulėjo pievoje, elnių rujos vietoje. Ten bokštelio nepastatysi, tai gali nepatikti pievos savininkui. Buvo, kad ir per lietų kiūtojo ant kalvelės šlaito ir stebėjo elnius. Nepuolė šauti į pirmą pasitaikiusį. Po medžioklės vis rodydavo telefonu padarytą nuotrauką, klausinėjo daugiau apie elnius išmanančių kolegų, ar galima tą raguotį patiesti. Patarimas buvo, kad elnias selekcinis ir iš tikro tokį sumedžioti tinka. Ir sumedžiojo, ir ragai visai nieko.
Pasisekė ir „Kontaučių“ klubo vadovui Arūnui Garmui. Raguotį paguldė „Rietavo“ būrelio vadovas Petras Lengvenis. Dar – „Alsėdžių“ medžiotojų klubo narys Petras Augustinas. „Stumbro“ klube pasižymėjo Juozas Fabijonavičius ir Vidmantas Venckus.
Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Zenonas Vaištaras „Plungę“ patikino, kad elnių daugėja. Straipsnis laikraščiui buvo parengtas rugsėjo 25 dieną, o iki jo išėjimo prabėgo savaitė, tad greičiausiai dar kažkas džiaugiasi neeiliniu trofėjumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas