Išklausė vietos verslininkų problemas ir pastabas

Parašė:  2018-05-17

Penktadienį Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio suorganizuotuose „Verslo pusryčiuose“ vietos verslininkai galėjo pabendrauti su Ūkio ministerijos vadovu Virginijumi Sinkevičiumi, Seimo nariu Remigijumi Žemaitaičiu ir kitais svečiais.
Meras šį kartą verslo žmones ir svečius pasitiko tikrais pusryčiais. Rimtai padiskutuoti susėsta tik po kavos puodelio.
Tardamas sveikinimo žodį, Savivaldybės vadovas trumpai apžvelgė miesto istoriją, priminė, kad Rietavas visada buvo inovacijų lopšys ir pasirengęs priimti investuotojus.
„Savivaldybė yra geroje vietoje: iki uosto – 50 kilometrų, oro uosto – 60 km, geležinkelio stoties – 22 km, o automagistralė kerta pietinę teritorijos dalį. Miestas sutvarkytas. Artimiausiu metu dar labiau pagražės, nes turime tikslinės teritorijos statusą. Stengiamės, kad mokinių pasiekimai būtų kuo geresni, nes išsilavinęs žmogus kuria apie save gerą aplinką. Turime gražių turistinių vietų, savivaldybėje gyventi saugu. Išvystytos socialinės paslaugos, rūpinamės senais žmonėmis, o prie bažnyčios nesutiksite išmaldos prašančiųjų: tai – irgi rodiklis. Investuotojams turime pastatų, žemės sklypų ir didelę atsargą elektros. Nemažai mūsų žmonių važinėja į darbą Klaipėdoje, bet kai atsiranda naujų darbo vietų, mielai grįžta dirbti į Rietavą“, – kalbėjo meras. Susitikimo dalyviams parodytas filmas apie savivaldybėje veikiančias verslo įmones.
Pristatydamas ūkio ministrą, susitikimo šeimininkas sakė: „Kai nori, Ūkio ministerija taip pat gali ką nors gero padaryti. Priėmė sprendimą daryti nuolaidas tikslinėse teritorijose įsikuriančioms įmonėms – ir turime rezultatą. Kitaip konkuruoti su didmiesčiais regionams būtų sudėtinga. Dar reikėtų surasti būdų, kaip padėti vietos verslininkams, nes, esant dabartinėms sąlygoms, jiems sudėtinga laimėti viešųjų pirkimų konkursus. Aš suprantu, kad šiandien visų problemų neišspręsime. Bet turime jauną, energingą ministrą – gal pavyktų išjudinti akmenį, nes po nejudinamu vanduo neteka.“
V. Sinkevičius sakė esąs maloniai nustebintas, kad Rietavas turi su savivaldybe supažindinantį filmuką, kuo negali pasigirti kai kurios daug didesnės savivaldybės. Pasak svečio, šalyje nedaug likę verslui tinkančių sklypų, kur jau yra elektra ir vanduo. Ministras siūlė bendradarbiaujant su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įtraukti laisvus pastatus ir žemės sklypus į investuotojams rengiamą katalogą. V. Sinkevičius kalbėjo apie ministerijos prioritetus. Tarp jų – ir siekis, kad Europos Sąjungos parama verslui būtų skirstoma per savivaldybes, taip pat turizmo vystymas. Svečio manymu, kiekviena savivaldybė turi ką parodyti, todėl turistinius maršrutus reikia sudaryti atsakingai. „Rietavui sunkiau ne sezono metu, bet vasarą jūs tikrai turite lankomų vietų“, – pastebėjo jis.
Seimo narys R. Žemaitaitis kalbėjo apie teisės aktų pasikeitimus, nepagrįstus sprendimus, kurie trukdo dirbti verslui. Apie situacijas, kai, norėdama pritraukti investicijų, sudaryti įmonei sąlygas kuo greičiau įsikurti, vietos valdžia padeda verslininkams, dėl to rizikuoja būti apkaltinta korupcija. Seimo narys užsiminė ir apie visų koneveikiamą UAB „Rietavo turgų“. „Keikiu turgų ir aš. Bet suprantu verslininkus – jie negali investuoti į sklypą, kuris nuomojamas tik penkeriems metams. Nežinodami, ar sutartis bus pratęsta, nerizikuoja įdėti savo pinigų į infrastruktūros gerinimą. Taip nebūtų, jei žemės sklypas būtų perduotas Savivaldybei.“
VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovė Viktorija Jakubauskytė-Andriulienė apžvelgė investavimo galimybes, kalbėjo apie tai, ko reikia verslininkams. Džiaugėsi, kad Lietuva pagal sąlygas yra viena patraukliausių investuoti šalių Europoje.
Vėliau vyko verslo žmonių diskusija su svečiais. Ministrui V. Sinkevičiui teko atsakyti į daugybę klausimų, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria verslininkai, atremti priekaištus, kad užsienio investuotojams rodomas daug didesnis dėmesys nei vietiniam verslui.
Diskusijai pasibaigus, renginio dalyviai žvalgėsi veiklą pradedančioje popierinio korinio užpildo gamykloje „Rietuva“, lankėsi įmonėse „Plungės lagūna“ bei „Reval MBG“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas