Jau tryliktąjį kartą pražydintas sveikųjų ir neįgaliųjų draugystės sodas

Parašė:  2014-12-12

Gruodžio 6-ąją Plungės kultūros centras plungiškius ir miesto svečius pakvietė į Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai skirtą renginį „Mes esam vienodi, mes norime būti kartu“. Tai tradicinė, jau tryliktą kartą organizuota, šventė, kuriai ne vieną mėnesį kartu ruošiasi, ją kuria sveiki ir neįgalūs vaikai bei jaunimas. Šiemet pirmąkart į renginio rėmėjų gretas įsiliejo labdaringa veikla garsėjantis, neįgaliems vaikams nuolat pagelbstintis Plungės ROTARY klubas, kurio prezidentas – viešosios įstaigos „Kretingos maistas“ direktorius Irmantas Norkus.
Kultūros centro renginys „Mes esam vienodi, mes norime būti kartu“, kurio sumanytojai ir režisieriai yra Sigita ir Romas Matuliai, – bene vienintelė tokia šventė Lietuvoje, į vieną didelį būrį sukviečianti sveikus ir neįgalius vaikus bei jaunuolius – kad šie drauge kurtų, bendrautų, bendradarbiautų ir nustebintų unikaliomis meninėmis programomis. Šiųmetiniame koncerte dalyvavo kolektyvai iš Plungės, Rietavo, Klaipėdos, Telšių ir Gargždų.
Šventės dieną šurmulio kultūros centre nestigo nuo pat ryto. Kadangi 12 valandą buvo numatyta renginio pradžia ir kalėdinė mugė, judėjimas prasidėjo prieš gerą valandą: vieni repetavo, antri puošėsi, treti prekes ant prekystalių dėliojo.
Vidurdienį susirinkusiuosius pasveikino Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ aktoriai – angeliukai, primindami, kad artėja gražiausia metų pabaigos šventė – Kalėdos. Smagių dainų negailėjo Stonaičių socialinės globos namų ansamblis. Na, o mugėje buvo galima įsigyti rankų darbo šventinių dekoracijų, atvirukų, keramikos dirbinių, megztų kepurių, pirštinių, iš vilnos veltų ar iš karoliukų suvertų papuošalų ir dar daug daug visokių grožybių.
Likus kone pusvalandžiui iki koncerto, salė jau buvo pilna žiūrovų – norinčiųjų pamatyti už širdies griebiančias programas buvo tiek, kad kai kuriems net ir pastovėti teko.
Šventę vedė „Saulos“ aktoriai, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Teatro katedros studentai ir kasmet į šventę įsiliejantys jaunuoliai Vita, Reda, Kristina bei Edvinas. Vedėjai kolektyvus kvietė į gražų draugystės sodą, o pagal pamatytas programas tapė paveikslus.
Spalvingame ir linksmame koncerte pasirodė Plungės kultūros centro kolektyvo „Žirginėliai“ merginų grupė (vadovė Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė), smagų spektakliuką suvaidino Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikų, turinčių negalią, grupė (vadovės Loreta Čiuželienė, Vilija Bieliauskė, Dalia Tamošauskienė ir Jūratė Kensminienė). Geros nuotaikos žiūrovams negailėjo ir svečiai iš Klaipėdos – „Medeinės“ mokyklos neįgalių vaikų ir jaunimo dainavimo studija (vadovai Sergėjus Treščenkinas, Gražina Vaškienė, Raimonda Tiškienė, Vaida Žižiūnienė). Plungės specialiojo ugdymo centro sutrikusio intelekto vaikų vokalinis ansamblis „Dainorėliai“ pasirodė drauge su Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos 4, 5, 6 klasių pianisčių choru (vadovė Jurgita Arlauskienė). Bendrą dainą užtraukė Plungės socialinių paslaugų centro neįgalus jaunimas ir Kulių kultūros centro Stalgėnų filialo dainavimo studijos nariai (vadovė Jurgita Latakienė).
Vieną iš programų kartu paruošė net keturi kolektyvai: sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Rietavo viltis“ (vadovė Angelė Arienė), Plungės kultūros centro vokalinė grupė „Hello“, Medingėnų jaunimo vokalinis ansamblis (vadovė Rita Urniežienė, choreografė Justė Pultanavičiūtė) ir Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos dailės skyriaus moksleiviai (vadovas Tomas Danilevičius).
Į renginį gausiai įsiliejo ir kaimyninės savivaldybės atstovai: Telšių Naujamiesčio vidurinės mokyklos kolektyvas (vadovė Dalia Vėlavičienė), Vaikų globos namų merginų vokalinė grupė (vadovė Rasa Stefanavičienė), „Ateities“ pagrindinės mokyklos vokalinė-instrumentinė grupė „Ateitukės“ ir Ryškėnų kultūros centro duetas „Ryškėnukės“ (vadovė Nijolė Činskienė). Telšių „Vilties“ mokyklos kolektyvas (vadovė Asta Lukošienė) pasirodė kartu su plungiškių ansamblio „Žirginėliai“ kapela (vadovė Rita Džiaugienė).
Pirmąkart šventėje sulaukta gargždiškių: Muzikos mokyklos neįgalių vaikų ir jaunimo kapela „Gargždukai“ koncertavo su smuiko klasės moksleiviais ir vokaline grupe (vadovės Jolanta Laurinavičienė ir Danguolė Gerdauskienė).
Na, o kartu pasirodant Plungės specialiojo ugdymo centro šokėjams (vadovė Daina Tamolionienė) ir Plungės kultūros centro šokių grupei „Hera“ (vadovė Edita Rimeikytė), net grindys drebėjo…
Pasibaigus pasirodymams, į sceną buvo sukviesti renginio dalyviai. Jų buvo tiek, kad net akys visų neužmatė. Susispaudę, bet labai laimingi sveiki ir neįgalūs vaikai bei jaunimas drauge su atlikėju Ilja Aksionovu užtraukė finalinę koncerto dainą „O mes vaikai“.
Kultūros centro direktorius R. Matulis pasidžiaugė, kad didžiuliu visų entuziazmu ir bendromis pastangomis Plungėje pavyko tryliktąjį kartą pražydinti draugystės sodą, kuriame klestėjo gerumas, meilė, bendrystė. „Šis renginys parodo, kad viskas gyvenime labai trapu, kad riba tarp balerinos su puantais ir mergaitės vežimėlyje labai plonytė, – kalbėjo vadovas. – Tik patys vaikai ir jų mokytojai žino, kiek daug laiko ir jėgų reikia pasiruošti šiai šventei, kiek daug kai kuriems iš mūsų kainuoja išmokti dainos žodžius ar šokio žingsnelius… Ir nesvarbu, ką likimas ar Dievas mums davė, širdeles visi turime vienodas, užtat turime būti kartu.“
Susirinkusiuosius pasveikino ir meras Audrius Klišonis, pastebėdamas, kad ši šventė visiems suteikia daug jaudulio, o kartu – ir džiaugsmo. Drauge su R. Matuliu A. Klišonis Savivaldybės, kultūros centro ir ROTARY klubo vardu kolektyvams ir jų vadovams įteikė padėkos raštus ir saldžias dovanas – didžiulius šakočius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. gabrielė parašė:

    aš ten dalyvavau mes šokom

    1. Minerva parašė:

      You know what, I’m very much incenild to agree.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ir man ne vis tiek (0)

Atvertėme naujų metų kalendorių. Norisi tikėti, kad visi sunkumai liko praeityje, kad gyvensime geriau. Tačiau, o, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kūčios, Kalėdos, Naujieji metai – šeimos šventės, kai parvyksta daug emigrantų. Kokią jie mato dabartinę Lietuvą? Ar ketina bent kada nors grįžti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas