Jonas Eugenijus Bačinskas vicemeru patvirtintas vos vieno balso persvara

Parašė:  2019-04-18

Balandžio 11 dieną surengtas pirmas naujos kadencijos Rietavo savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo „Tautiškos giesmės“ giedojimu ir iškilminga tarybos narių ir mero priesaika.
Politikų priesaika
Pirmąjį posėdį pradėjo ir šeštojo šaukimo tarybos narių priesaiką priėmė Rietavo savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Algirdas Meilus. Abėcėlės tvarka kviečiami politikai, padėję ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, prisiekė sąžiningai eiti visas tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Iškilmingą ceremoniją užbaigė Savivaldybės vadovo Antano Černeckio priesaika. Mero regalijas jam įteikė vyriausias amžiumi tarybos narys, partijos kolega Jonas Eugenijus Bačinskas.
Naująją kadenciją dirbti pasiruošusius tarybos narius ir merą sveikino Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas, Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas ir nemažas būrys įstaigų vadovų. Su dovanomis atvyko Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Plungės rajono savivaldybės vadovas Audrius Klišonis. Parlamentaro Jono Varkalio sveikinimą pagarsino Rinkimų komisijos pirmininkas A. Meilus.
Pasipuošęs valdžios ir atsakomybės ženklu meras A. Černeckis priminė kolegoms tekstą, kurį 2000 m. balandžio 1 d. pasirašė pirmosios Rietavo savivaldybės tarybos nariai, pažadėję bendrai dirbti Rietavo žmonių labui. „Dabartinėje taryboje likome tik trys šį tekstą pasirašę nariai (meras, J. E. Bačinskas ir Albinas Maslauskas – aut. past.), bet tikiuosi, kad pasižadėjimo laikysimės toliau“, –
išreiškė viltį Savivaldybės vadovas, linkėdamas kolegoms sėkmės.
Atleisti įgaliojimų laikui pasibaigus
Iškilmingajai pirmo posėdžio daliai pasibaigus, pereita prie darbotvarkės klausimų. Iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų, įgaliojimų laikui pasibaigus, atleistas V. Dičiūnas. Pareigas jam pavesta eiti laikinai, kol bus paskirtas naujos kadencijos administracijos vadovas.
Lygiai toks pat sprendimas priimtas ir dėl kito politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo – administracijos direktoriaus pavaduotojo Antano Aužbikavičiaus.
Patvirtintas vicemeru
J. E. Bačinsko kandidatūrą į vicemerus pasiūlė meras A. Černeckis. Nors kitų siūlymų nesulaukta, Povilas Batavičius išreiškė susirūpinimą tuo, kad neįvertintas liko didžiausio rinkėjų palaikymo sulaukęs liberalas: „Turėjau mažą viltį, kad atsižvelgsite į rinkėjų nuomonę ir siūlysite A. Maslausko kandidatūrą.“
Pats A. Maslauskas pripažino, kad partijos kolega J. E. Bačinskas labiau susipažinęs su vicemero darbu: „Dėkoju kolegai už palaikymą, rinkėjams – už man parodytą pasitikėjimą, bet palaikau J. E. Bačinsko kandidatūrą.“
J. E. Bačinskas neprieštaravo mero siūlymui. „Senas jautis negiliai aria, bet vagos negadina. Ypatingų reikalų nesprendžiu, tačiau, kai reikia, merą pavaduoju. Šios pareigos – nors ir nedidelė, bet našta, tad ačiū už kuprinę“, – kalbėjo vienintelis kandidatas.
Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad už J. E. Bačinską balsavo tik devyni iš septyniolikos tarybos narių. Vienas balsas nulėmė, kad šis politikas dar vieną kadenciją visuomeniniais pagrindais eis mero pavaduotojo pareigas.
Konservatoriai dirbs kaip mažuma
Slaptas balsavimas parodė, kad naujoji Savivaldybės taryba gali būti ne tokia vieninga, kaip būta anksčiau. Politinio skersvėjo, papūtusio pirmojo šeštojo šaukimo tarybos posėdžio pabaigoje, sukeltos bangelės pasirodė jau antrojo posėdžio, vykusio tą pačią dieną, pradžioje. Juozas Barsteiga, Vilija Razmienė ir P. Batavičius apsisprendė kurti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakciją (seniūnė V. Razmienė) ir dirbti kaip mažuma. Šią informaciją pagarsinęs P. Batavičius pabrėžė, kad jie opozicija nesiskelbia.
Naujos tarybos „veidas“
Dar kartą priminsime, kad Savivaldybės taryboje devynis mandatus gavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis: A. Černeckis, J. E. Bačinskas, Albinas Bružinskis, Eglė Fabijonavičienė, Saulius Jonušas, Albinas Maslauskas, Mindaugas Litvinas (į tarybą pateko mandato atsisakius V. Dičiūnui), Jonas Rekašius ir Virgilijus Ruškys. Vietos valdžioje dirbs trys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai – J. Barsteiga, P. Batavičius ir V. Razmienė, keturi socialdemokratai – Vytautas Blažaitis, Viktoras Krajinas, Algimantas Mickus ir Alfredas Mockus, vienas Darbo partijos atstovas – Augustas Šlimas.
Savivaldybės taryboje sumažėjo moterų – penktojo šaukimo taryboje dirbo šešios politikės, o naujojoje mandatus gavo tik dvi moteriškos lyties atstovės.
Taryba pajaunėjo. Vyriausias amžiumi politikas yra šešeriais metais jaunesnis, nei buvo po 2015 metų savivaldos rinkimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šalin internetą ir marš į mišką (0)

Vasara skaičiuoja paskutiniąsias dienas. Netrukus vietą ji užleis margaspalviam rudeniui. Žvelgiant iš vienos pusės, lyg ir […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas