Jubiliatų paroda

Parašė:  2009-12-11

Plungės kultūros centro vyr. specialistė tautodailei Zafira Leilionienė inicijuoja daug gražių renginių. Jau penkti metai gruodžio mėnesį į kultūros centro parodų salę sukviečiami tie kūrėjai, kurie per metus šventė asmeninius jubiliejus. Praėjusį savaitgalį kultūros centro parodų salėje atidaryta jų darbų paroda.
Parodos atidarymas sutapo su vienos iš seniausių plungiškių tautodailininkės Zuzanos Radvilavičienės 80-mečiu. Ši menininkė savo kūrybos kelią pradėjo nuo kopijų, o, pasak Z. Leilionienės, „kopijavimas yra didžiulis mokslas, kurio dėka įmanoma sužinoti daug įvairių tapybos technikos paslapčių“. Šiandien šios menininkės darbai reklamuojami beveik visuose tautodailės leidiniuose.
Adelė Černiauskienė jubiliejų šventė gegužę. Šie metai jai ypatingi – metų pradžioje priimta į Lietuvos tautodailės sąjungos gretas. Šiemet menininkė dalyvavo ne tik rajone organizuotose parodose, bet ir respublikinėje A. Varno parodoje Joniškyje. Tai viena iš aktyviausių audėjų, puikiai mezganti tautodailininkė.
Tapybos darbus pristato Birutė Lukošienė, taip pat dalyvavusi A. Varno parodoje Joniškyje, jubiliejų šventusi liepos mėnesį.
Įdomus ir spalvingas Danutės Mickevičienės kūrybos kelias. Visą gyvenimą buvo susijusi su žemės ūkiu, tačiau, išėjusi į užtarnautą poilsį, kuria paveikslus iš lino pluošto, tapo aliejiniais dažais, mėgsta rankdarbius, puikiai valdo piešinį.
Drožėjas Jonas Kuodis gimė Visų šventųjų dieną. Gal tai turi įtakos ir jo kūrybai, kurioje gausu šventųjų paveikslų. Plungiškio sukurtos monumentalios skulptūros stovi ant Kryžių kalno, Krakėse prie vienuolyno, Šv. Kotrynos vienuolyne Kaune. Jo drožinėtų paminklų, koplytstulpių yra įvairiose Lietuvos vietose.
Visus kūrėjus pristatė kultūros centro vyr. specialistė tautodailei Zafira Leilionienė. Nors dėl gripo atidaryme dalyvavo tik trys autorės, visiems negailėta gražių žodžių. Susirinkusiuosius pašokdino kultūros centro vyresnių žmonių tautinių šokių kolektyvas „Vakaruškos“, vadovaujamas Gintaro Valavičiaus.
Jubiliatus sveikino kultūros centro direktorius Romas Matulis: „Kūrėjams amžius visai nebaisus, nes kuriančiam žmogui metai nėra našta, o tik savotiškas patirties bagažas“.
Parodos atidaryme dalyvavo valdžios atstovai, Telšių apskrities tautodailės sąjungos pirmininkė Sigita Dacienė, įteikusi visiems ką tik išleistą knygą „Adomas Kvasas“, skirtą vieno iš seniausių Telšių apskrities tautodailininkų 85 metų jubiliejui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kad laikraštis – lyg apeiga (2)

Ak, tie ieškojimai… To, kas nauja, nepatirta, nepažįstama, arba to, kas labiau ar labiausiai – prasminga, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas