„Juodojo“ ligoninių sąrašo atgarsiai

Parašė: „Plungės“ inf. 2018-08-13

Neapgalvota savivaldybių ligoninių reforma – ne išeitis, o regionų medicinos darbuotojų ir jų pacientų žlugdymas. Tokia buvo rugpjūčio 7-ąją Seime opozicinių frakcijų atstovų surengtos spaudos konferencijos pagrindinė mintis. Akcentuota, kad savivaldybių vadovai, medikų ir pacientų organizacijos kyla į kovą prieš Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą „juodąjį“ ligoninių sąrašą.
Spaudos konferencijoje dalyvavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Antanas Matulas, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas, Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Bronislovas Matelis, savivaldybių merai, pacientų ir medikų organizacijų atstovai. Plungės rajono savivaldybės ligoninės garbę gynė meras Audrius Klišonis.
„Kaip koreguoti ligoninių tinklą, sprendžiama vienasmeniškai. Rajonų ligoninės šmeižiamos per internetą remiantis 2016 metų sausio mėnesį atlikto patikrinimo rezultatais, kai po šio patikrinimo gydymo įstaigoms buvo duotas dviejų savaičių terminas pasitaisyti, taigi duomenys pasirodžiusiam straipsniui jau buvo ganėtinai pasenę“, – pažymėjo A. Matulas.
„Reformą reikia inicijuoti ne slaptais raštais, o aptarus situaciją su rajonų vadovais, kokias sritis prireiks naikinti, o kokias – stiprinti. Po tokių straipsnių ne tik jauni medikai nebenori atvykti dirbti į regionų ligonines – jau ir patyrę gydytojai žvalgosi kito darbo, nes nebetiki įstaigų ateitimi“, –
piktinosi B. Matelis.
„Ar pagalvojo, kad centruose bus daug daugiau laukiančių medicinos pagalbos, gulinčių koridoriuose, mirštančių pakeliui į centrus? Ar pagalvojo ir apie tuos žmones, kurie dirba regionų ligoninėse, atidavė tam darbui visą savo gyvenimą? Mano nuomone, kai kurie ministro įsakymai neatitinka Lietuvos Konstitucijos. Tokią ligoninių reformą vertinu kaip regionų naikinimą. Jei taip įvyktų, būtų ne tik didelė sveikatos apsaugos ministro, bet ir Ministro Pirmininko klaida“, – kalbėjo J. Olekas.
„Reikia pripažinti, kad Aurelijus Veryga vis dėlto turi viziją – kartu su Ramūnu Karbauskiu kaip buldozeriu sunaikinti ligonines antikonstituciniais metodais. Jokių gelbėjimo priemonių nebandoma taikyti, o tik šantažu, melu ir administraciniais sprendimais optimizuoti tinklą“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Gentvilas.
Kaip ir minėta, Seime surengtoje spaudos konferencijoje tiesiogiai apie situaciją Plungės ligoninėje parlamentarams pasakojo A. Klišonis.
„Iš tiesų Plungės ligoninėje dirba aukštesnės kategorijos chirurgai, kurie turi chirurgo abdominalisto licenciją. Dėl to buvo susirašinėjama su Akreditavimo komisija, domėtasi, ar aukštesnės kvalifikacijos chirurgas gali teikti bendrojo chirurgo paslaugas. Per vieną dieną aukštesnės kvalifikacijos chirurgui buvo išduota licencija, tad ligoninėje visą parą užtikrinamos bendrojo chirurgo paslaugos“, – pažymėjo meras.
A. Klišonis taip pat informavo, kad Plungės ligoninė aptarnauja apie 43 tūkstančius Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių gyventojų. Pacientai didelių nusiskundimų dėl gydymo įstaigos darbo ir jo kokybės neturi. Ligoninė dirba rentabiliai, o Plungės rajono savivaldybė savo ruožtu stengiasi jai visapusiškai padėti skirdama finansinę paramą gydytojų rezidentų programai ir ligoninės infrastruktūros vystymo programai.
„Plungės ligoninė tikrai nemotyvuotai įtraukta į „juodąjį“ sąrašą, be pagrindo buvo kirsta per šios gydymo įstaigos reputaciją“, –
spaudos konferencijoje pažymėjo Savivaldybės vadovas.
Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė ir žmones, kuriems persodinti organai ar kurie laukia transplantacijos, vienijančios asociacijos „Gyvastis“ atstovė Audronė Tutlienė taip pat teigė nepritariančios tokiai reformai.
Konferencijoje kalbėta, jog metas imtis politinių ir teisinių priemonių prieš ligoninių naikinimą, priešingu atveju bus sunku pažvelgti regione gyvenantiems rinkėjams į akis.
Reaguodamas į viešojoje erdvėje pasirodžiusius straipsnius Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, aptaręs situaciją su skyrių vedėjais, informavo, kad darbuotojai susitelkę dirba kasdienį darbą ir stengiasi rajono žmonėms suteikti kuo kokybiškesnes paslaugas.
„Ligoninės bendruomenė mano, kad padaryta ir daroma didelė moralinė žala visai sveikatos sistemai, darbuotojams – gydytojams, slaugytojams, visam aptarnaujančiajam personalui, taip pat ir pacientams. Šitoks puolimas žemina visą medicinos bendruomenę, apsunkina medikų ir pacientų bendravimą.
Lieka tikėtis, kad sprendimai dėl gydymo įstaigų likimo bus priimti tik plačiai tariantis su vietos savivalda, gydymo įstaigomis ir visomis suinteresuotomis pusėmis, įsiklausant į gyventojų poreikius ir galimybes jiems gauti būtinas medicinos paslaugas laiku ir vietoje“, – išreiškė viltį ligoninės direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip tarė, taip ir padarė (0)

Žaislus susirinko ir „tvarkiečių“ frakciją Seime paliko migrantas „darbietis-tvarkietis“ Valentinas Bukauskas. Nesigilinama į pasitraukimo priežastis, bet […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas