„Jūsų žodžiai įkvepia greičiau atgauti jėgas ir toliau dirbti“

Parašė: „Plungės“ inf. 2017-10-13

Spalio 10 dieną Plungės viešojoje bibliotekoje būriavosi kraštotyrininkų klubo „Pilaitė“ nariai. Susirinkimas sušauktas ne tik dėl svarbių jiems klausimų sprendimo, bet ir dėl vieno jų nario pagerbimo.
Kaip sakė renginio vedėja vyriausioji bibliografė Otilija Juozapaitienė, susirinkimas – su šiokia tokia intriga. Jį organizuoti paprašė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos (LPKTB) Plungės skyriaus pirmininkė Aniceta Grikšienė. Tad jos ir buvo paprašyta atskleisti susitikimo tikslą.
A. Grikšienė kalbėjo, kad bendrija nusipelniusiems žmonėms įteikia medalį „Vilties žvaigždė“. Dažniausiai juo apdovanojami buvę tremtiniai. Praėjusiais metais Alfonsui Beresnevičiui, fotografui, kraštotyrininkui, žmogui, atlikusiam daugybę darbų, susijusių su rezistencija, tremtimi, sukako 80 metų. Tad LPKTB Plungės skyriaus taryba padavė rekomendaciją tokį medalį skirti būtent jam.
Dar kovo mėnesį „Vilties žvaigždė“ A. Beresnevičiui buvo suteikta, tačiau dėl šeimą užklupusių sunkumų vykti į Kauną atsiimti apdovanojimo jis negalėjo. Tad A. Grikšienė, aidint plojimams, fotografui, kraštotyrininkui įteikė medalį ir LPKTB pirmininko Vidmanto Samio ir valdybos pirmininko Vyto Miliausko pasirašytą padėkos raštą už nuveiktus darbus.
„Džiaugiuosi, kad A. Beresnevičius gavo medalį. Jis to nusipelnė ne tik už tremtinių, bet ir kitų organizacijų įamžinimą“, – akcentavo „Pilaitės“ narys Algirdas Matas Duoblys.
„Manau, kad pats didžiausias apdovanojimas – atlikti darbai, išleistos knygos. Esate ne vienas. Jus galima drąsiai vadinti baltuoju metraštininku, fiksuojančiu tai, kas rytoj jau bus istorija“, – sveikino kraštotyrininką meras Audrius Klišonis.
Kiti A. Beresnevičių pažįstantys klubo nariai negailėjo jam pagyrų už kruopštumą, detalumą, atsakingumą. Prisiminta kraštotyros darbų pradžia, kelionės į įvairiausias vietas.
, – graudindamasis dėkojo už sveikinimus A. Beresnevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Liepos 12 d. prasidėjo projektas „Surink Lietuvą“: po savivaldybes keliaujantys žmonės galės rinkti magnetukus ir iš jų sudėti šalies žemėlapį. Ar ketinate dalyvauti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas