Kalendoriaus lapelio paslaptis

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2018-06-11

Pirmosios birželio dienos nusagstytos šventėmis lyg pievos gėlių žiedais. Birželio 1-ąją minėjome Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Man tai pati džiugiausia ir tyriausia šventė. Viskas daroma dėl to, kad mažųjų veiduose sužydėtų šypsenos, kad jų akyse sublizgėtų džiaugsmas, o širdys lyg pašėlusios spurdėtų nuo pramogų teikiamo malonumo. Tądien žiūrėjau į pasirinkimų jūroje paskendusią savo anūkėlę, nebežinančią, ko griebtis: joti poniu, groti muzikos instrumentais, suptis sūpynėse ar braidyti putų pievoje, ir kartu su ja švenčiau savo Vaikystės šventę. Jausmas toks, lyg kažkas grąžintų senas skolas – nuvogtas džiaugsmo akimirkas, pasiklydusias nerūpestingos vaikystės dienas ir nepatirtų pramogų jaudulį.
Kaip užrašyta kalendoriaus lapelyje, birželio 3-ioji – Sąjūdžio diena. Judėjimo, kurio dėka mūsų vaikų ir anūkų vaikystė tapo gražesnė. Jie užaugo ir auga laisvoje Lietuvoje. O laisvas žmogus, kaip ir laisva šalis, yra atsakingesnis, oresnis, savitesnis. Sąjūdžio 30-mečio proga suorganizuota daugybė minėjimų, koncertų, kitų renginių. Su pagarba dar kartą prisiminti 35 Lietuvos mokslo ir meno pasaulio žmonės – iniciatyvinės Sąjūdžio grupės nariai. Darsyk atsigręžta į tą laikotarpį, kai idėja, nešama keliasdešimties ar kelių šimtų šviesuolių, atrado atgarsį visos tautos širdyje ir pažadino lietuvių norą būti laisviems. Ir ne veltui šiandien sakoma, kad Sąjūdis padarė stebuklą. Suvienyti tautą ir pasiekti, kad nepriklausomybės troškimas užvaldytų ne tik vyresniuosius, išgyvenusius karo ir pokario metus, patyrusius tremtį, bet ir tuos, kurie gimė ir augo sovietų Lietuvoje ir buvo įtikėję į internacionalizmo (nacionalinių interesų atsisakymo dėl bendrų tautų tikslų) idėją, tikrai reikėjo stebuklo.
Ta proga daug diskutuojama, ar už tokią Lietuvą, kokią turime dabar, kovota. Nuomonių yra visokių, tačiau visi pripažįsta, kad laisvė – didžiausia save gerbiančios tautos vertybė.
Sekmadienį šventėme ir Tėvo dieną. Gėlių žiedais, šiltais apkabinimais dėkojome tėvams, mus mokiusiems stiprybės, tvirtumo, drąsos. Malda ir ant kapo uždegta žvakele pagerbėme tuos, kurių jau su mumis nebėra.
Motiną ir tėvą, tėvynę ir Dievą, sūnų ar dukrą, moterį ar vyrą privalome gerbti ir mylėti kasdieną. Vis dėlto tos datos, tie progomis sužymėti kalendoriaus lapeliai kažkuo ypatingi. Jie sustabdo mus dienų bėgime, primena, kad šiandien, šią akimirką kažkam dėmesio ir meilės turime skirti daugiau, nei įprasta. O trumpam sustojus ateina ir suvokimas. Supranti, kokia brangi kiekviena diena, kokia didelė dovana turėti ką apkabinti ir už ką padėkoti. Todėl, nuplėšę kalendoriaus lapelį, išmesti jo neskubėkime. Gal popieriaus skiautelė slepia paslaptį, gal ten užrašyta kas nors svarbaus, ką per skubėjimą gyventi esame užmiršę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas