Kas svarbiau – įstaigos reputacija ar vaikų sveikata?

Parašė: Luka SAULIENĖ 2017-04-11

Į „Plungės“ redakciją paskambino susirūpinusi alsėdiškė Vaida Girkontienė. Moteris papasakojo apie gana nemalonią situaciją, į kurią pateko ji ir kiti tėvai, leidžiantys savo atžalas į miestelio vaikų darželio lopšelinukų grupę.
Tiesa po mėnesio
Kaip sakė V. Girkontienė, prieš mėnesį šioje Alsėdžių darželio grupėje vietoj sergančios auklėtojos padėjėjos laikinai dirbti buvo priimta O. N. Moteris pasidarbavo tik keturias dienas ir buvo atleista. Bet problema slypi ne čia.
„Praėjo vos ne mėnuo, ir iš nuogirdų sužinojau, kad O. N. serga atvira tuberkuliozės forma. Žmonės kalbėjo, kad į darželį ji buvo priimta be asmens medicininės kortelės ir kad kai nuėjo pasitikrinti sveikatos, jai nustatė šią ligą“, – stebėjosi alsėdiškė.
Kad įsitikintų, žmonės šneka tiesą ar skleidžia gandus, moteris paskambino miestelio ambulatorijoje dirbančiai medicinos darbuotojai. Ji neva patvirtinusi kalbas. „Apėmė nerimas. Mano vaikas tris savaites sirgo plaučių uždegimu, atėjo į darželį – ir iškart kontaktas su tokia baisia liga sergančiu žmogumi… Tad paskambinau direktorei Lilijai Kikilienei ir paklausiau, kodėl ji apie tai neinformavo tėvų“, – kalbėjo V. Girkontienė.
Darželio vadovė, skambinusiosios teigimu, esą pasakiusi, kad nesureikšmino šio fakto, nes ir O. N. vaikai lanko darželį, o jie sveiki, ir kad pavojaus nėra.
V. Girkontienė telefonu apie tai pranešė kitų lopšelinukų tėvams, Savivaldybės gydytojai Orestai Gerulskienei.
Kitą dieną alsėdiškė surašė raštą Savivaldybės gydytojai, darželio direktorei, kad jos atsakytų į rūpimus klausimus. Ant jo parašus padėjo dar dešimt tėvų. „Pikčiausia, kad mūsų neinformavo, praėjo beveik mėnuo. Jei būtų pasakę, gal ir viso to šaršalo nebūtų kilę. Bet jei išaiškės, kad mano vaikas užsikrėtė tuberkulioze, pažadu, kad šitas reikalas taip paprastai nesibaigs“, – užtikrino moteris.
Pavojaus nėra
Visų pirma paskambinome Savivaldybės gydytojai O. Gerulskienei. Ji paminėjo, kad pranešimo apie tai jau buvo sulaukusi iš kito asmens tą pačią dieną dar iki paskambinant V. Girkontienei.
„Labai neramu, kai kaime darosi tokie dalykai, kai žinoma ir tylima. Visi bijo sakyti, kad paskui nebūtų apkaltinti skundimu…“ – „Plungei“ kalbėjo O. Gerulskienė.
Savivaldybės gydytoja, sulaukusi susirūpinusios mamos telefono skambučio, tuoj susisiekė su Plungės ligoninės pulmonologe Eugenija Gaudiešiene. Ši medikė patvirtino, kad kovo 9-ąją O. N. buvo nustatyta tuberkuliozė, o kovo 15-ąją moteris jau paguldyta į stacionarą Klaipėdoje.
Patvirtinimo iš pulmonologės sulaukėme ir mes. Žinoma, pasidomėjome, kaip dabar reikėtų elgtis tėvams, sužinojusiems, kad su jų vaikais dirbo serganti moteris.
Anot E. Gaudiešienės, tėvams labai bijoti nereikėtų, nes O. N. kontaktas su mažyliais buvo epizodinis. „Apie užsikrėtimo galimybę būtų galima kalbėti tuo atveju, jei su sergančiu asmeniu kontaktuojama apie tris savaites. O tokių epizodinių susidūrimų su sergančiaisiais mes turime kiekvienas. Be to, moters liga dar neįsisenėjusi, lengvos formos ir laiku pastebėta“, – užtikrino gydytoja. Ir pridūrė, kad jei tėvai labai nerimauja, vyresniems nei metų vaikams susitarę su šeimos gydytoju gali atlikti Mantu testą. Jeigu medikui kils abejonių, vaikas bus nukreiptas dėl išsamesnio ištyrimo. O suaugusieji, pasiėmę šeimos gydytojo siuntimą, gali vykti tiesiai pas pulmonologą.
Tačiau bekalbant su E. Gaudiešiene paaiškėjo, kad O. N. į ją kreipėsi ne kaip darželio darbuotoja, o kaip bedarbė – ji buvo registruota darbo biržoje. „Sistemoje tokie duomenys“, –
telefonu mums paaiškino gydytoja.
Tyrimas
Kaip taip gali būti? Tad paskambinome į Alsėdžių lopšelį-darželį. Išgirdome, kad direktorė nuo kovo 29-osios turi nedarbingumo pažymėjimą, o kas galėtų atsakyti į kilusius klausimus, nežinia.
Liko dar vienas būdas prisikapstyti iki aiškumo – kreiptis į Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrių. Telefonu situaciją išdėstėme vyr. specialistei Dangirutei Vaškienei, kuruojančiai ikimokyklines įstaigas.
Kovo 31-ąją vyr. specialistė mums sakė, kad visa tai bandoma išsiaiškinti, darželio buhalterė minėjusi, kad yra įsakymai dėl O. N. įdarbinimo, taip pat laukiama direktorės paaiškinimo. „Tas reikalas tikrai nenuguls stalčiuje“, – pabrėžė D. Vaškienė.
Pasidomėjus, kaip gali būti, kad moteris vienu metu buvo įdarbinta ir registruota darbo biržoje, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotoja atsakyti negalėjo.
Po kelių dienų tyrimą tęsėme toliau. Susisiekę su D. Vaškiene, sužinojome, kad jau gautas darželio direktorės raštiškas pasiaiškinimas. Vadovė pripažįsta savo kaltę dėl to, kad neinformavo tėvų, ir nurodė, kad sužinojusi apie O. N. ligą kreipėsi į seniūnijos gydytoją. Medikei patikinus, kad pavojaus nėra, direktorė palikusi viską tekėti savo vaga. Atsiųsti ir įsakymai dėl O. N. įdarbinimo ir atleidimo, su ja sudaryta darbo sutartis. D. Vaškienės manymu, dabar reikia sulaukti, kol pasveiks darželio vadovė L. Kikilienė, o tada jos lauks pokalbis su meru.
Mums dar liko neaišku, kaip žmogus vienu metu ir dirbo, ir darbo biržoje buvo registruotas. Su šiuo klausimu kreipėmės į Telšių teritorinės darbo biržos Plungės skyriaus vedėją Daivą Šakinienę. Specialistė paaiškino, kad jei darbo biržoje registruotas žmogus susiranda terminuotą darbą, jiems jis pristato darbo sutartį, jo statusas pakeičiamas į laikino užimtumo dalyvio ir iš sąrašo neišbraukiamas. D. Šakinienė patikino, kad su O. N. taip ir buvo, tad kriminalo dėl įdarbinimo nėra.
Ir paskutinis klausimas: kodėl dirbti su vaikais buvo priimtas žmogus, prieš tai nepasitikrinęs sveikatos? Bet, kaip jau minėjome, atsakymą pateikti galės tik darželio direktorė, kai pasveiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas