Keičiasi klimatas, keiskimės ir mes!

Parašė: Rovena AUGUSTINĖ, ŽNPD Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja 2017-05-26

Gegužės 24 d. Europos saugomos teritorijos mini Europos parkų dieną. Būdama Europos parkų federacijos (The Europarc Federation) nare, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija (ŽNPD) kiekvienais metais prisijungia prie šios organizacijos skelbiamų gražių iniciatyvų ir pagal iš anksto paskelbtą temą organizuoja renginius šiai dienai paminėti. Šiais metais buvo nuspręsta atkreipti dėmesį į Saugomų teritorijų vaidmenį klimato kaitos kontekste.
Klimato kaita vienaip ar kitaip įtakoja visą planetą ir kiekvieną iš mūsų. Gamtai dar niekada nebuvo iškilusi tokia grėsmė, kokia ji yra dabar, ir dar niekada nebuvo tokio didelio poreikio imtis jos išsaugojimo veiksmų, kaip šiuo metu. Dėl šios priežasties Europos parkų federacija pasiūlė visoms narėms kreiptis į savo bendruomenes ir lankytojus, šviesti juos bei skatinti keistis, taip prisidedant prie oro taršos mažinimo.
Gegužės 20 dieną (šeštadienį) Žemaitijos nacionaliniame parke vyko renginys, kurio pagrindinę idėją pasiūlė ir organizuoti padėjo ŽNPD savanoriai Ioana ir Rubenas.
Renginys pradėtas teatralizuotu Platelių universalaus daugiafunkcio centro auklėtinių pasirodymu (vadovė – Diana Paulauskienė, Platelių gimnazijos muzikos mokytoja). Mergaitės, pasipuošusios margaspalviais drugelių sparneliais, šoko prie Platelių dvaro parke esančio Raganos uosio ir šitaip kvietė greičiau pabusti gamtą. Susirinkusieji, tarp kurių buvo ir Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, taip pat turėjo galimybę pažadinti gamtą įvairiais muzikos instrumentais. Nuo garsų trumpam suskambo visas Platelių dvaro parkas.
Vėliau Platelių dvaro sodybos parke buvo pasodinta mažalapė liepa (lot. Tilia Cordata), simbolizuojanti kovą su oro tarša. Visi žinome, kad augalai yra mūsų planetos „plaučiai“, padedantys mažinti taršą ir gaminantys gyvybiškai svarbų deguonį. Vieta medžiui augti parinkta remiantis Platelių dvaro parko augalijos atsodinimo projektu. Mažalapė liepa taip pat pasirinkta neatsitiktinai. Tai viena iš medžių rūšių, kurios Platelių dvaro parke buvo sodinamos dar tada, kai jį pradėta kurti. Atsižvelgta ir į tai, kad lapuočiai dėl didelio lapų paviršiaus ploto sugeria daugiau šiltnamio dujų ir išskiria daugiau deguonies į aplinką, nei spygliuočiai. Nors pasodinta tik viena liepa, tačiau ji yra simbolis – kad mes visi kartu ir kiekvienas atskirai galime prisidėti prie taršos mažinimo ir savo aplinkos išsaugojimo.
Medelis pasodintas skambant sutartinėms ir linkėjimams. Tikimės, kad augs gražus ir džiugins kiekvieno praeivio akį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas