Kelio į Žadvainus rekonstravimo darbų neišjudina net Seimo nariai

Parašė:  2017-11-07

Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis su seniūnijų vadovais aptarė pasiruošimą valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejui, vietinių kelių būklę, planavo susitikimų su gyventojais ir seniūnaičių rinkimų datas.
Ruošiamasi įspūdingai šventei
Kitų metų Vasario 16-ąją Lietuva minės valstybės atkūrimo šimtmetį. Jubiliejus neeilinis, tad ir šventė, skirta šiai sukakčiai paminėti, Rietave numatoma ypatinga.
Preliminarią renginio programą pristatė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė ir jos pavaduotoja kultūrai Jolanta Bertauskienė.
Vasario 16-osios šventę planuojama pradėti šv. Mišiomis. Vėliau žmonės bus pakviesti į muziejuje vyksiantį memorialinės lentos atidengimą. Šventiniame minėjime-koncerte, kaip tikimasi, dalyvaus svečių iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos. Įspūdingiausia šimtmečio renginio dalis – koncertas su šviesos akcija Rietavo aikštėje. Turima ambicijų, kad šis bendruomenės susibūrimas miesto centre bus nė kiek ne prastesnis nei Vilniuje, Katedros aikštėje, vykstančios šventės.
Seniūnų paprašyta pasirūpinti, kad tą dieną seniūnijose nevyktų jokie renginiai, o visi norintieji švęsti galėtų atvažiuoti į Rietavą. „Pas save jubiliejų paminėkite diena anksčiau, paieškokite galimybių atvežti gyventojus į šventę. Peržiūrėkite istoriją, gal jūsų seniūnijose buvo žmonių, kurie itin prisidėjo prie valstybės atkūrimo. Tai puiki proga juos prisiminti, pagerbti jų kapus“, – ragino meras A. Černeckis.
Siekis – grąžinti į darbo rinką
Rietavo savivaldybės 2018 metų užimtumo didinimo programos projektą, kuris iki lapkričio 15 dienos turi būti pateiktas Socialinių reikalų ir darbo ministerijai, pasitarimo dalyviams pristatė Savivaldybės administracijos Teisės ir finansų skyriaus vyresnioji specialistė Rita Vasyliūtė.
Kaip numatyta projekte, įstaigos, dalyvaujančios šioje programoje, savivaldybės infrastruktūros ir viešųjų erdvių priežiūrai užtikrinti galės įdarbinti žmones, priskiriamus tikslinėms grupėms: nėščias moteris ir motinas, auginančias neįgalius vaikus, vyresnius nei 40 metų gyventojus, piniginės socialinės paramos gavėjus.
Taip pat planuojama, kad Rietavo socialinių paslaugų centre bus įdarbinami žmonės – socialinių darbuotojų padėjėjai, kurie padės senyviems, pagalbos reikalingiems gyventojams.
Užimtumo didinimo programa nuo pirmtakės Viešųjų darbų programos skiriasi tuo, kad bedarbį bus galima įdarbinti ilgesniam laikotarpiui (iki metų), su perspektyva, kad, įgijęs įgūdžių, jis ir toliau galės dirbti šį darbą.
Seniūnų ir įstaigų, dalyvaujančių programoje, prašyta suplanuoti, kiek žmonių ir kuriam laikotarpiui jie norėtų įdarbinti iš minėtųjų lėšų.
Pagal metodiką apskaičiuota, kad Rietavo savivaldybei užimtumui didinti bus skirta apie 30 tūkst. eurų, nors lėšų poreikis – daug didesnis (apie 100 tūkst. eurų).
Kelio į Žadvainus asfaltavimo darbai nevyksta
Kalbėta ir apie vietinius kelius. Tiek seniūnai, tiek meras pripažino, kad jų būklė prasta.
„Nieko gero, ir nieko nepadarysi. Reikia išgyventi, išlaukti. Žvyrkeliai įmirkę, duobėti. Pasižiūrėkite, jei dar kur galima nuleisti vandenį, nuleiskite“, – mokė seniūnus A. Černeckis.
Savivaldybės vadovas apgailestavo dėl regioninio kelio į Žadvainus. „Projektas laimėtas, pinigai paskirti, rangovai yra, tik niekas nedirba. Net Seimo nariai negali padėti. Matyt, rangovai neužtenka pajėgų ir todėl rekonstravimo darbų neatlieka. Nors dabar, kai oras toks prastas, jų pradėti neverta. Šiaip projektas neturėtų dingti iš darbų sąrašo“, – vertino situaciją meras.
Planuoja susitikimus su gyventojais
Lapkričio mėnesį Savivaldybės vadovas planuoja susitikimus su seniūnijų gyventojais. Seniūnai pasiūlė juos derinti su seniūnaičių rinkimais.
Tartasi, kokius specialistus pakviesti dalyvauti susitikimuose.
Anot A. Černeckio, reikėtų kviestis Žemės ūkio ir Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyrių vedėjus, galbūt su gyventojais susitikti norės Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Rietavo policijos komisariato pareigūnai.
Eglę įžiebs gruodžio pradžioje
Meras informavo pasitarimo dalyvius, kad Kalėdų eglės įžiebimas Rietavo aikštėje numatytas gruodžio 2 dieną. Miesto seniūnija paraginta kuo skubiau pradėti rūpintis žaisliukais, nes laiko liko labai nedaug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas