Kiaulių verslą sudrebino 50 kratų

Parašė: „Plungės“ inf. 2018-12-27

Savaitės pradžioje Plungėje netruko pasklisti kalbos, kad nemalonumai užgriuvo ūkininką Kazimierą Baginską. Redakciją pasiekė susidomėjusių žmonių klausimai dėl susidariusios neeilinės situacijos. Akyli plungiškiai pastebėjo, kad pirmadienį buvo sutrikęs K. Baginskui priklausančių parduotuvių Plungėje darbo laikas, esą čia taip pat nebuvo galima kaip įprasta nusipirkti šviežios mėsos. Negana to, atsirado mačiusių, kaip kiaulių verslą valdantis ūkininkas policijos pareigūnų buvo įsodintas į automobilį ir išvežtas.
Taigi išties įdomu, kas pirmadienį dėjosi K. Baginsko kiaulių ūkyje ir jam artimoje aplinkoje?
Ilgai laukti nereikėjo. Jau trečiadienį Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad atlikę kratas įmonėje Plungės rajone uostamiesčio kriminalistai aptiko galbūt neapskaitytų pinigų. Taigi žinia, kad minėtojo komisariato pareigūnai ir Valstybinės mokesčių inspekcijos inspektoriai iš tikrųjų atliko patikrinimus plungiškiams gerai žinomo ūkininko kuriamo verslo aplinkoje, nebuvo tik apkalbos.
Pranešama, kad Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje dar šių metų gegužės 30 dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal nusikalstamos veikos požymius, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 220 straipsnio 1 dalyje ir 222 straipsnio 1 dalyje (neteisingų duomenų apie pajamas, turtą ar pelną pateikimas ir apgaulingas apskaitos tvarkymas).
„Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad Plungės rajone veikianti bendrovė galimai dalį kiaulių augina neapskaitydama, jas vėliau paskerdžia savo skerdykloje ir parduoda iš savo parduotuvių arba kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims neapskaitytą mėsą. Be to, siekdama išvengti mokesčių, kurių suma viršija 100 MGL, galimai įrašė į deklaracijas žinomai neteisingus duomenis apie asmens pajamas ir turtą ir pateikė jas valstybės įgaliotai institucijai“, – rašoma policijos išplatintame pranešime.
Taip pat informuojama, kad tyrimo metu, t. y. gruodžio 17 dieną, atlikta apie 50 kratų visame Žemaitijos regione (automobiliuose, parduotuvėse, ūkiuose, biure, skerdykloje, darbuotojų namuose). Rasta ir paimta galbūt neapskaitytų pajamų – daugiau kaip 30 000 eurų, aptikta duomenų, galbūt pagrindžiančių apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymą.
Įtarimai pareikšti šešiems asmenims, keturi iš jų buvo sulaikyti. Įtariamųjų skaičius gali kisti. Ar tarp sulaikytųjų yra K. Baginskas, neaišku. Pareigūnai kol kas tyrimo smulkmenų nedetalizuoja – toks prokuratūros nurodymas.
Su K. Baginsku telefonu susisiekti nepavyko. Antradienį ūkininko mėsos parduotuvės Plungėje dirbo įprastai.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Nakas parašė:

    Kiekviena kiaule patikrino?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kur dingo pagarba žmogui? (0)

Na, štai – išsirinkome naują Prezidentą. Nors visa Lietuva pasisakė už jį, viešoje erdvėje nestinga komentatorių, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar patiko šiemetinė Miesto šventė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas