Kiek Savivaldybės biudžeto pinigų nubyrėjo liberalų įmonėms?

Parašė: Laima GREIČIŪNAITĖ 2017-12-29

Gruodžio 21-ąją sušauktame Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdyje opozicijos lyderė Asta Beierle Eigirdienė pateikė informaciją apie tai, kiek per pastaruosius trejus metus iš vietos biudžeto uždirbo Savivaldybės tarybos Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcijos nariams ar jų artimiesiems priklausančios verslo įmonės. Reikia pripažinti, kad skaičiai – gana solidūs.
A. Beierle Eigirdienė informaciją, kiek Savivaldybė dosni liberalų įmonėms, surinko po lapkričio mėnesį vykusio tarybos posėdžio. Tuomet, skiriant naują Savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Bagužį, politikė jo paklausė, ar jis keis Viešųjų pirkimų komisijos sudėtį, ar garantuos pirkimų skaidrumą. „Dabar situacija tokia, kad Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai yra įmonių savininkai. Tų įmonių didelę pajamų dalį sudaro lėšos, gaunamos atliekant Savivaldybės užsakymus. Tai reikėtų keisti“, – tada akcentavo opozicijos lyderė.
Toks tarybos narės pasisakymas supykdė liberalus, ypač – Aidą Kėsą. Jis pareikalavo, kad politikė savo žodžius įrodytų dokumentais. Posėdyje buvo priimtas protokolinis sprendimas A. Beierle Eigirdienę įpareigoti parengti ir pateikti sąrašą tų įmonių, kurių didelę pajamų dalį sudaro Savivaldybės užsakymai ir kurių vadovai yra valdančiojoje koalicijoje esantys Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai.
Opozicijos lyderė įpareigojimą įvykdė – iki gruodžio 21-osios Savivaldybės tarybos posėdžio informacija buvo surinkta, o per posėdį – dar ir paviešinta. Reikiamą medžiagą ji gavo pateikusi paklausimą Savivaldybės administracijai. Taigi dokumentai patikimi, pasirašyti Savivaldybės administracijos direktoriaus G. Bagužio ir Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjos Genovaitės Pečkauskienės.
Per pastarąjį posėdį A. Beierle Eigirdienė kalbėjo: „Šio įpareigojimo iniciatorius A. Kėsas 2015 metų sausį išleistame Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Plungės skyriaus laikraštyje teigė: „Sieksiu, kad valdžia teiktų pirmenybę Plungės verslo ir Savivaldybės įmonėms, renkant rangovą darbams, finansuojamiems iš Savivaldybės biudžeto.“ Surinkta medžiaga rodo, kad šio tikslo laikomasi, bet tai prieštarauja Viešųjų pirkimų įstatymui.“
Pasak politikės, mintis pasidomėti, kiek liberalų vadovaujamos įmonės uždirba iš vietos biudžeto, jai kirbėjusi gana seniai. Taigi tą sąrašą ji būtų paruošusi ir savo iniciatyva – be įpareigojimo. O kad jau tokį gavo, tai jis tik paspartino sumanymo įgyvendinimą.
A. Beierle Eigirdienė Savivaldybės tarybai pateikė informaciją apie tai, kiek liberalų vadovaujamoms įmonėms 2015–2017 metais už darbus ir paslaugas sumokėjo Savivaldybės administracija ir Savivaldybės biudžetinės įstaigos. Į sąrašą įtrauktos ir tos įmonės, kurioms vadovauja ar kurių akcininkais yra Savivaldybės tarybos frakcijai nepriklausantys Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio nariai ar jų sutuoktiniai.
Minėtasis sąrašas toks: UAB „Palska“ per nurodytą laikotarpį iš Savivaldybės uždirbo 287 154 eurus, UAB „Verslo stimulas“ – 98 179 eurus, UAB „Strategas“ – 181 987 eurus, UAB „Valda“ – 963 306 eurus (UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centras šiai įmonei sumokėjo apie 988 847 eurus, ši suma preliminari, nes nepasibaigęs apmokėjimo laikotarpis), UAB „Regila“ – 58 121 eurą, UAB „Plungės žinios“ – 30 615 eurų, A. Klišonio komercinė firma „Inesa“ – 6 828 eurus, UAB „Plungės Jonis“ – 281 266 eurus, UAB „Plungės Jonis-S“ – 2 434 960 eurų, UAB „Mivada“ – 89 096 eurus.
A. Beierle Eigirdienės tvirtinimu, šią informaciją dar būtų galima pildyti. Mat kai kurios iš išvardytųjų įmonių įgyvendinant viešuosius projektus dalyvavo ne kaip rangovės, o kaip subrangovės. Vadinasi, ir vėl buvo mokami vietos biudžeto pinigai, tik mokėtojas – ne Savivaldybės administracija, o jos užsakymą gavęs rangovas. „Kadangi Savivaldybės administracija neturi galimybės pateikti tokią informaciją, galbūt tai padaryti galėtų šio klausimo iniciatorius A. Kėsas, vadovaujantis „Strategui“, – pasiūlė politikė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Kazimieras parašė:

    Tada norėtųsi tik paklausti, o tai kiek, apskritai, Lietuvoje ir, žinoma, Plungės rajone yra dirbančių savo įkurtose įmonėse konservatorių, kurie mokėtų mokesčius bei išlaikytų dirbančiuosius…? Kiek žinome Lietuvoje tik ūkininkas K.Starkevičius Kaune ir Plungėje baldų meistras K.Buividas… O kaip „gražiai“ mokina visą Lietuvą kiek ir kaip reikia dirbti, būtinai mokėti mokesčius, kaip gyventi šeimose… Plungėje net nėra kam skirti pinigėlių, kad nors trupinėlį „naudos“ kraštui ir jo žmonėms atneštų… 🙁 Kuris iš jų gali pamokinti kaip šeimose darniai gyventi…?

  2. Kazimierai parašė:

    Gerai, kad domitės kas, kiek ir kaip. Domėkitės ir gilinkitės daugiau, nesustokite. Sužinosite ir apie kitus žmones.

  3. yra tų verslų parašė:

    bet čia ne verslai, o erkės, kurie realiai be valstybinių užsakymų nudvėstų, tokie neprileidžia normalaus verslo prie užsakymų

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas