Knygos apie Ievą Simonaitytę sutiktuvės

Parašė: Parengta pagal Plungės viešosios bibliotekos pateiktą inf. 2018-02-02

Šeštadienį Plungės viešojoje bibliotekoje surengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“ sutiktuvės.
Leidinį apie žymiąją Klaipėdos krašto rašytoją, kurios gimimo 120 metų sukaktis minėta pernai, pristatė iš Plungės rajono kilęs Vilniaus universiteto profesorius, akademikas Domas Kaunas. Šis garsus Lietuvos knygotyrininkas, bibliofilas, edukologas, Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojas ne tik užrašė liudijimus apie I. Simonaitytę, bet ir sudarė rinkinį bei paruošė jį leidybai.
Viešojoje bibliotekoje vykusį renginį moderavo Plungės Senamiesčio mokyklos mokytojai Gintautas Černeckis ir Irena Stonkienė. Į knygos sutiktuves rinkosi pedagogai, moksleiviai, kiti I. Simonaitytės kūrybos gerbėjai. Leidinio autorių ir visus susirinkusiuosius pasveikino Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė.
I. Simonaitytė (1897–1978) – viena žymiausių XX amžiaus lietuvių rašytojų, talentinga autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja. Ypatingo pripažinimo autorė sulaukė 1935 metais, parašiusi romaną „Aukštujų Šimonių likimas“, vėlesniais metais ji išleido romanus „Pavasarių audroj“ (1938 m.), „Vilius Karalius“ (1939 m.), „Be tėvo“ (1941 m.), „Pikčiurnienė“ (1953 m.). I. Simonaitytė savo kūriniuose talentingai įamžino Mažosios Lietuvos tragišką likimą ir jos gyventojų etninį savitumą. Ji laikoma žymiausia Klaipėdos krašto gyvenimo vaizduotoja lietuvių prozoje.
Išleisti atsiminimų apie rašytoją knygą „Aš esu Etmės Evė“ buvo numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje I. Simonaitytės gimimo 120-ųjų metinių minėjimo programoje. Leidinį sudaro 1978–1983 m. užrašyti 57 asmenų liudijimai apie rašytojos gyvenimo kelią, būdą ir kūrybą. Knygoje skelbiamos ir archyvinės nuotraukos, ir kai kurie dokumentai. Veikalas parengtas kaip mokslinė simonaitistikos šaltinių publikacija. Jos paskirtis – įprasminti socialines ir kultūrines naujoves, pralenkusias garsios asmenybės kūrybinių idėjų tęstinumą.
Knygą išleido „Akademinė leidyba“. Jos dailininkas – Vilniaus dailės akademijos profesorius Alfonsas Žvilius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas