Kokios profesijos asais galite tapti be aukštojo mokslo diplomo?

Parašė:  2020-09-29

XXI amžiuje žmonės turi neeilinę progą dirbti iš namų arba dirbti darbus, kuriuos apsiimti gali nesimokę amato arba nepraleidę ilgų metų universitete, kaldami sau į galvą tam tikrus dalykus. Tai – tikrų tikriausia tiesa, nes pasaulyje pilna sėkmės lydimų ir labai savo gyvenimu patenkintų žmonių, užsiimančių veikla, kurioje sėkmei pasiekti visai nereikia aukštojo mokslo diplomo. Taip, mes nekalbėsime apie teisę, biologiją ar mediciną, nes tos sritys yra glaudžiai susijusios su mokslais, bet dėmesį skirsime toms veiklos šakoms, kurių specialistais (-ėmis) gali tapti kiekvienas (-a), net neturėdamas (-a) tos srities aukštojo mokslo diplomo.
Viešoji komunikacija ir marketingas
Jeigu jums vaikystėje tėvai sakydavo, kad gyvenime neužtenka tik klausyti ir daug šypsotis linksint galvą, jie tikriausiai nežinojo, kas yra viešoji komunikacija. „Piaras“, aišku, nėra tik tai, ką juokais paminėjome praėjusiame sakinyje, bet norint pasiekti gerų rezultatų šioje srityje tikrai nereikia jokio išsilavinimo.
Visus paslaugų teikėjus, net ir tvarkingai laišką galintį parašyti asmenį, galima pasisamdyti, tereikia žinoti, ką, kur, kam ir kaip pasakyti. Visas darbas susideda iš susirašinėjimo, prezentacijų rengimo, bendravimo su klientu bei jo norų perdavimo kitoms atsakingoms agentūroms. Viskas, ką reikia daryti, – bendrauti su žmonėmis ir dalytis savo patirtimi. Tai tikrai nėra sudėtinga, ir galite tai išbandyti!
Interjero dizainas
Interjero dizainas nėra visiškai abstrakti veiklos sritis. Todėl net jeigu čia ir nereikia aukštojo išsilavinimo, labai praverčia žinios bei estetikos pojūtis. Savo viziją turėti visada reikia, tačiau svarbiausia šiame darbe – pritaikyti tas žinias prie kliento poreikių ir lūkesčių. Interjero dizaino specialistai ir įmonės turi įvairiausių klientų. Vieni palieka didžiulę laisvę improvizacijai, kiti nori visko pagal save.
Tačiau interjero dizaino specialybę pasirinkę žmonės turi būti labai imlūs naujienoms ir sekti tendencijas. Jeigu šiuo metu nėra užsakymo, reikia skaityti žurnalus arba naršyti internete ieškant, kokie baldai ar šviestuvai dabar šluojami iš parduotuvių.
Jeigu ieškote galimybės pradėti tokią veiklą – skoningai iš naujo įrenkite savo pačių būstą. Galite pasižiūrėti, kokių galima rasti prekių internete. Radę jus dominančias prekes, ieškokite geriausios kainos. Taip per laiką galėsite surinkti, kokie svetainės baldai internetu jus labiausiai sudomino, kokie šviestuvai ar aksesuarai labiausiai patraukė akį, ir įsirašysite pirmąjį darbą į savo „portfolio“.
Švenčių planavimas ir koordinavimas
Jeigu mėgstate bendrauti, nebijote skambinti žmonėms, derinti reikalus ir matyti žmonių šypsenas – imkitės švenčių planuotojo (-os) darbo. Tam tikrai nereikia jokio išsilavinimo, tačiau pradžioje geriausia siūlyti savo paslaugas nemokamai. Jūsų darbai kalbės patys už save, o išmokti pataikyti vedėją, suruošti stalą ar planuoti žaidimus šventėje neišmokys joks universitetas. Viskas ateis su patirtimi.
Bet kuris darbas, susijęs su pardavimais
Visi sėkmės lydimi pardavėjai jums atsakys, kad sėkmė šioje srityje niekuo nesusijusi su jūsų diplomo įrašais ar pažymiais. Pardavimų sėkmė tiesiogiai priklauso nuo jūsų užsispyrimo, mokėjimo bendrauti ir patirties. Iš patirties žinosite, kaip pateikti savo parduodamą prekę ar paslaugą žmogui, kad jis negalėtų jums pasakyti „ne“. O ką pardavinėsite – visai nesvarbu.
Programavimas ir kompiuterinės technologijos
Programavimo ir kompiuterinių technologijų vystymosi sparta yra tokia didelė, kad jaunuoliai, kurie patenka į universitetą ir ten mokosi šitų dalykų, per tuos metus atsilieka nuo savo kolegų, kurie mokosi namuose arba renkasi praktiką didelėje įmonėje. Programavimo ir kompiuterinių technologijų srityse svarbu visada būti priekyje ir žinoti visas naujoves.
Programavimas yra paprasčiausias problemų sprendimas. Kiekviena programa ir sistema sukurta tam, kad padėtų atlikti užduotį – išspręstų problemą. Jeigu jūsų nevargina monotonija ir patinka nuolat rinkti informaciją, programavimas ir susijusios veiklos jums tikrai tiks. Svarbiausia, kad čia sėkmė ateis per praktiką ir žinių siekimą už darbo ar mokslo rėmų. Jeigu domėsitės patys – būsite itin pasikaustę.
Socialinių tinklų administravimas
Socialiniais tinklais mokame naudotis kiekvienas. Jeigu suderinsite gerą gramatiką, bent jau vidutinius darbo su „Photoshop“ įgūdžius ir už kelis šimtus eurų baigsite virtualius reklamos „Facebook“ tinkle kursus, galėsite uždirbti iš to, kad „sėdėtumėte“ „Facebook-e“. Tai tikrai nėra sunku!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas