Kriminalistai išaiškino nelegalių lombardų tinklą

Parašė: Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato inf. 2017-10-27

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba, bendradarbiaudama su Lietuvos kriminalinės policijos biuru, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir kitų apskričių policijos komisariatais, atliko didelio masto tiriamąjį darbą dėl, kaip įtariama, neteisėtos lombardų Klaipėdos apskrityje ir kituose mūsų šalies miestuose veiklos ir sulaikė 14 organizuotoje grupėje veikusių asmenų.
Ilgą laiką tikrindami galimai nusikalstamą lombardų Klaipėdos apskrityje ir visoje Lietuvoje veiklą ir turėdami duomenų, kad lombardų darbuotojai, žinodami apie atnešamus vogtus daiktus, juos superka, pareigūnai surinko duomenis, pakankamus įtarti, kad susibūrę į organizuotą grupę, kurioje buvo kruopščiai pasiskirstyta vaidmenimis – keturi organizatoriai, du apskaitininkai, du buhalteriai, vykdytojai, įtariamieji, įkūrę šešias įmones, supirkinėjo vogtas vertybes ir jas perpardavinėjo.
Tyrimo metu išaiškinta, kad nusikalstama veikla – vogtų daiktų supirkimu ir realizavimu – užsiėmė lombardai Klaipėdoje, Gargžduose, Palangoje, Kretingoje, Šilutėje, Telšiuose, Plungėje (J. Tumo-Vaižganto g.), Kaune, Marijampolėje, Alytuje ir kituose miestuose. Taip pat gauta duomenų, kad minėtosiose įmonėse buvo apgaulingai tvarkomi buhalterinės apskaitos dokumentai neįtraukiant visų supirktų daiktų į apskaitą.
Iš viso Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su FNTT, „Aro“ ir kitų tarnybų pareigūnais atliko kratas 83 vietose – įmonėse, įtariamųjų namuose visoje Lietuvoje, automobiliuose, pareiškė įtarimus 15 asmenų, 14 iš jų sulaikyti.
Atliekant kratas ir sulaikant įtariamuosius pasitelkta apie 150 policijos ir kitų tarnybų darbuotojų.
Per kratas lombarduose, įtariamųjų namuose ir automobiliuose aptikta apie 400 tūkstančių, kaip manoma, neapskaitytų grynųjų pinigų. Vieno įtariamojo namuose Klaipėdos mieste rasta net 214 tūkstančių galimai neteisėtu būdu įgytų eurų. Pareigūnai aptiko ir apie 50 kilogramų, kaip įtariama, neapskaityto aukso ir apie 70 kilogramų sidabro gaminių. Dalis aukso dirbinių buvo išardyti – paruošti perlydymui, buvo ir jau išlydyto aukso. Pareigūnai rado ir senovinių, galbūt vogtų vertingų monetų – devynias auksines ir 268 sidabrines. Taip pat aptikta, kaip manoma, vogtų mobiliojo ryšio priemonių ir statybos įrankių.
Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Demokratija ir diskusija – neatskiriamos sesės (0)

Nusipirkau spalio 16 dienos laikraštį „Plungė“ ir jame radau įdomų Lukos Saulienės straipsnį „Plungės problemos politikų […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Lapkričio 14-ąją vyko socialinė akcija „Raudonas balionas“, siekianti atkreipti dėmesį į stringančią vaiko teisių apsaugos reformą. Ką manote?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas