Kritikos strėlės – ir į valdžios daržą

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-04-13

Pastaroji savaitė džiugina itin pavasarišku oru, netgi prašniokštusi audra su perkūnija nenuliūdino, priešingai, atnešė gaivos ir tapo žiemos pabaigos pranašu. Tačiau ne visiems šie gamtos virsmai yra tokie džiugūs. Štai kai kuriems Prūsalių kaimo gyventojams pavasario ir žiemos susidūrimas sukėlė tikrą galvos skausmą, ypač kai šios savaitės pradžioje buvo sulaukta smarkaus lietaus: Orės gatvės dalis tapo purvo klampyne, kurios lengvuoju automobiliu niekaip neįveiksi, nes bet koks bandymas grėstų mašinos įklimpimu.
Orės gatvė Prūsalių kaime niekada nebuvo iš tų, kuria važinėti būtų smagu. Kaip ir šalia jos esančiu pagrindiniu keliu, vedančiu iš Prūsalių į Stonaičius. Nuolat „prasimušančios“ gilios duobės, užžėlusios krūmais, be reikalingų pralaidų ir griovių pakelės – vaizdas, su kuriuo vietos gyventojams tenka taikstytis ilgus metus. Kelių būklei įtakos turi ir tai, jog jie – miškingoje teritorijoje, taigi tam tikri ruožai, prasidėjus atlydžiui ar nuolatiniams lietums, tampa ypač problemiški. Ne išimtis ir šis pavasaris.
Redakcija sulaukė prūsališkių signalo apie pastarųjų dienų minėtųjų kelių būklę. Vaizdas išties pritrenkiantis: Orės gatvės dalis, sulaukusi pirmosios pavasariškos liūties dozės, dar nepasitraukus žiemos įšalui, visiškai prarado gatvės statusą. Rūpesčių padaugėjo ir kelyje Prūsaliai–Stonaičiai: vietomis čia atsivėrė tokios duobės, kad neapdairesniam ir ne itin patyrusiam vairuotojui kelionė gali baigtis rimtu automobilio sugadinimu.
Ženkliai suprastėjusi Orės gatvės danga neleidžia gyventojams pasiekti namų įprastu maršrutu. Tenka rinktis iš dviejų variantų: arba palikti mašiną pakelėje ir į namus kulniuoti pėsčiomis, arba daryti kelių kilometrų apylanką ir savo kiemą bandyti pasiekti aplinkkeliu (gerai, kad yra bent tokia galimybė). „Patys kalti, kad gyvenate tokioje vietoje“, – su šypsena palydėtų pastabų teko ne kartą išgirsti prūsališkiams. Patiems gyventojams iki panašių juokelių toli gražu – apmaudu ir pikta, ypač kai problema kartojasi metai iš metų.
„Nieko naujo. Pašalas eina. Elementari ir gerai žinoma situacija, kuri kartojasi kiekvienais metais. Išdžius, ištrupės ir gyvensime toliau“, – paprašytas įvertinti situaciją, kurioje atsidūrė Orės gatvės gyventojai, kalbėjo Nausodžio seniūnas Darius Preibys.
Seniūnijos vadovas teigė, kad padėtis ir dėl Orės gatvės, ir dėl kelio Prūsaliai–Stonaičiai jam yra gerai žinoma, patys žmonės skambina ir prašo padėti išspręsti išvažiavimo problemą – telefonas kaista. Tačiau vien norėti padėti šioje vietoje nepakanka – reikia pinigų, o jų, kaip ir buvo galima nuspėti, nėra. D. Preibys užsiminė, kad jo vadovaujama seniūnija iš Kelių priežiūros ir plėtros programos gauna apie 38 tūkst. eurų. Didžioji dalis sumos (apie 25 tūkst. eurų) paprastai yra skiriama seniūnijos keliams lyginti greideriu. Šie darbai organizuojami vos porą kartų per metus. „Minėtuosius kelius Prūsaliuose pirmą kartą greideriu nulyginome prieš Velykas, antrą kartą tai darysime geriausiu atveju rudenį. Per visą seniūniją turime 180 km kelių, kuriuos reikia prižiūrėti“, – aiškino pašnekovas.
D. Preibys sutiko, kad prūsališkių minimų kelių būklė išties yra prasta, tačiau situacijos pagerinti iš esmės neturima galimybių. Seniūnas pyko ir ant pačių gyventojų, ypač ūkininkaujančių, kurie nesaugo kelių, jų dangą ardo važiuodami sunkiasvore technika. Kritikos strėlės buvo paleistos ir į vietos valdžios daržą. „Jau daugiau nei 20 metų praėjo po šalies nepriklausomybės atkūrimo, tačiau tik pernai pirmą kartą iš Savivaldybės biudžeto buvo skirta kažkiek lėšų seniūnijų kelių infrastruktūrai gerinti. Apie ką galima kalbėti, jei toks požiūris?“ – dėstė savo nuomonę seniūnijos vadovas.
Seniūno tikinimu, kol neišėjo pašalas, Orės gatvės gyventojams nelabai kuo ir galima padėti. „Mes nepajėgūs kovoti prieš gamtą“, – sakė jis. D. Preibys mano, kad šioje situacijoje reikia tik kantrybės. Kai gatvė išsausės, bus galima įvertinti jos būklę ir tada imtis kokių nors sprendimų dėl dangos pagerinimo. Kelyje Prūsaliai–Stonaičiai atsiradusias duobes seniūnija planuoja užvežti žvyru, taip pat pastatyti ženklus, ribojančius sunkiasvorės technikos eismą.
„Bet prie kiekvieno ženklo mes policininko nepastatysime, gyventojai patys turi būti suinteresuoti labiau saugoti savo kelius“, – tvirtino D. Preibys.
Tiesa, dar prieš sulaukiant pagalbos iš seniūnijos, balandžio 10-osios pavakare, kelyje Prūsaliai–Stonaičiai buvo išversta žvyro krūva, kuri užtvėrė pravažiavimą. Kas šio darbo iniciatorius – niekas nežino, krūvos išlyginimu pasirūpino patys prūsališkiai.
D. Preibys viliasi, kad pavyks atnaujinti derybas dėl kelio Prūsaliai–Stonaičiai pavaldumo perdavimo valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ Telšių padaliniui. Gal tada šis kelias sulauks daugiau dėmesio dėl reikalingo remonto, nes seniūnija tokių darbų padaryti neturi galimybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas