Kultūra gimsta iš proto ir širdies

Parašė: Parengta pagal Plungės kultūros centro pateiktą inf. Romualdo LUKOŠIAUS nuotr. 2018-04-20

Balandžio 15-ąją Plungės kultūros centre vyko šventė, skirta Pasaulinei kultūros dienai paminėti. Koncertavo šios įstaigos simfoninis orkestras, vadovaujamas Ievos ir Pauliaus Lygnugarių, ir Eglės baleto studijos mažoji šokėja Elzė Jankauskaitė, solistai Evelina Beivydaitė, Mindaugas Rumšas, Vainora ir Valdas Lacko, Vita Lacko, šokių grupė „Riva“.
Kartu su plungiškiais renginyje dalyvavo kultūros darbuotojai iš Rietavo, Mažeikių ir Telšių, kiti garbūs svečiai.
Šventę vedė Plungės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, etnografė Simona Gudavičiūtė.
Sveikinimo žodžius Pasaulinės kultūros dienos proga tarė Romas Matulis, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius. Jis akcentavo, kad kultūra yra pradžių pradžia, kuri gimsta iš proto ir širdies ir tik paskui įgyja konkrečią formą. Kultūroje visuomet slypi nuostabi galimybė išlaisvinti žmogų ir atverti jo kūrybines galias. Tai procesas, būsena, pojūtis, suteikiantis sparnus. Kūrėjo darbas kartais sunkiai įžvelgiamas, tačiau būtent kultūra yra bet kurios tautos egzistencijos pagrindas.
R. Matulis padėkojo visiems kultūros darbuotojams, kurie dirba negailėdami savo laiko ir neretai stokodami finansinių išteklių.
Pasidžiaugti gražia švente, koncertu, pabendrauti ir smagiai praleisti laiką drauge gausiam būriui Telšių apskrities kultūros darbuotojų palinkėjo Seimo narys Jonas Varkalys ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Pasak sveikintojų, kultūra žmogui tiek daug reiškia tikriausiai todėl, kad lydi nuo pat vaikystės: pasiaukojama mamos meilė, rūpestingas tėvo gerumas, pirmąsyk išgirstas geras žmogaus žodis, kviečiantis atsakyti geru.
Renginį pradėjo simfoninis orkestras, vadovaujamas I. ir P. Lygnugarių. Dainavo televizijos projektų dalyvė, dainų kūrėja ir atlikėja E. Beivydaitė, šoko grupės „Riva“ merginos.
Vėliau koncertavo solistas M. Rumšas, 2016, 2017, 2018 metų „Eurovizijos“ nacionalinio konkurso pusfinalių dalyvis, dainų tekstų ir muzikos kūrėjas V. Lacko kartu su žmona Vainora ir seserimi Vita. Kaip sakė šventės vedėja, V. ir V. Lacko šeiminis duetas scenoje jau daugiau nei dešimt metų. O kultūra ir meilė – tai dvi neatsiejamos vertybės, galinčios kalnus nuversti veikdamos išvien. Skambėjo dainos, skirtos meilei, muzikai, mamai.
Įspūdingą šokį atliko Eglės baleto studijos jaunoji šokėja E. Jankauskaitė.
S. Gudavičiūtė ir R. Matulis padėkojo orkestro vadovams I. ir P. Lygnugariams ir visiems solistams už dovanotą nuostabią šventę. Juk kultūra alsuoja žmogaus dvasia ir pačiu žmogumi. Ji užtvindo jį visą, o žmogus tada ją įprasmina savo tikėjimu, viltimis ir gerais darbais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Su kokia nuotaika žengiate į 2019-uosius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas