Kultūrininko darbas matuojamas plojimais

Parašė: Aurimo PUIDOKO nuotr. 2018-06-04

Dainomis, muzika, šokiais ir gražia prisiminimų gija, kurią nupynė miestelio kultūriniame gyvenime aktyviai dalyvavę ir dabar dalyvaujantys tveriškiai ir svečiai, vainikuotas Tverų kultūros namų 60 metų jubiliejus.
Visus, atvykusius į renginį, smagia muzika pasitiko kapela „Medinga“ iš Medingėnų.
Su svečiais sveikinosi ir Tverų kultūros namų įsteigimo istoriją prisiminė laikinai vedėjo pareigas einanti Irena Liškuvienė: „Šešiasdešimt metų – tai ilga marga juosta iš džiaugsmo ir nenusakomo kūrybinio jaudulio, sėkmių ir pralaimėjimų. Per šį laikotarpį pro kultūros duris atėjo ir išėjo daugybė dirbusių ir kūrusių, gražias kūrybines idėjas įprasminusių žmonių. Daugelio kultūros namų ir meno kolektyvų vadovų šiandien mums sutikti nebelemta, bet vis tiek galime pasidžiaugti, kad su mumis nemažas būrys žmonių, palikusių savo pėdsaką Tverų miestelio kultūriniame gyvenime.“
Pasidalyti prisiminimais buvo pakviesta visą savo gyvenimą švietimui ir kultūrai paskyrusi Gendvika Čiužienė. Apie jaunystės metus ir darbą Tveruose papasakojo Genė Gedrimienė, Genovaitė Jomantienė. Į jubiliejų tveriškiai pakvietė ir buvusį kolūkio pirmininką Andrejų Martinavičių, kuris vietos gyventojų širdyje išlikęs kaip vaidybos meno puoselėtojas.
Apie amžinybėn išėjusį kultūros darbuotoją Vincą Barkauską kalbėjo Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas.
Sukaktuvininkų pasveikinti atvyko Rietavo savivaldybės tarybos narys Juozas Barsteiga. Šis jubiliejus yra ir jo šventė, nes būtent Tveruose pradėti žengti pirmieji žingsniai kultūros baruose.
„Yra žmonių, kurie apdovanoti daugybe talentų ir kurie tuos talentus naudoja taip, kad visam laikui išlieka pažinojusiųjų atmintyje“, – taip renginio vedėja prisiminė Tverų himno autorių Tadą Maslauską – žmogų, kuris šoko, dainavo, kūrė nepakartojamus personažus, rašė eilėraščius, humoreskas, scenarijus.
„Artojo darbą galima įvertinti suartais hektarais, siuvėjos – pasiūtais drabužiais… O kuo pamatuoti kultūrininko darbą? Nebent žiūrovų plojimais“, – I. Liškuvienė ragino žiūrovus negailėti aplodismentų kultūros žmonėms.
Ir plojimų tą vakarą sulaukta tikrai daug. Bet būta ne tik jų. Sveikinimo žodžius kultūros namų jubiliejų minintiems tveriškiams tarė meras Antanas Černeckis, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, jos pavaduotoja Jolanta Bertauskienė, Rietavo savivaldybės kultūros centro atstovai, Medingėnų kultūros namų vadovė Virgina Budrienė.
Savivaldybės vadovas įteikė padėkos raštus Tverų kultūros namuose dirbusiems, dirbantiems ir kultūrinėje veikloje dalyvaujantiems žmonėms. Taip pat buvo pagerbti kai kurie tveriškiai, prieš daugelį metų aktyviai dalyvavę meninėje veikloje.
Šventėje koncertavo Tverų folkloro ansamblis „Kermušie“, Baublių kultūros namų moterų ansamblis, Daugėdų moterų vokalinis ansamblis, „Medingos“ muzikantai ir kolektyvas „Sidabrinė gija“. Po programos vyko vakaronė, kurioje dar ilgai skambėjo dainos ir smagiai sukosi šokėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas