Kultūros ir meno premijos įteiktos penkiems plungiškiams

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-06-20

Pirmąją Miesto šventės dieną tradiciškai vyko iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis. Jame pasidžiaugta nuveiktais darbais, Plungės vardą garsinusiems plungiškiams įteiktos kultūros ir meno premijos.
Visų pirma susirinkusiuosius sveikino, Savivaldybės tarybos nariams santarvės, sklandaus bendradarbiavimo, drąsos priimant sprendimus, kurie būtų naudingi rajono žmonėms, linkėjo Seimo nariai Jonas Varkalys, Jurgis Razma ir Andriejus Stančikas.
Meras Audrius Klišonis kalbėjo, kad metai buvo sėkmingi, kupini veiklos, susikaupimo, bendro darbo ir tarpusavio supratimo. „Šie metai Plungei ir visai Žemaitijai – ypatingi. Seimas 2019-uosius paskelbė Žemaitijos metais. Sutikome juos su ryžtu dar kartą pristatyti Lietuvai ir pasauliui savo krašto identitetą, kalbą, kultūrą, papročius ir pasiekimus. Esame neabejotini Žemaitijos krašto kultūros lyderiai“, – akcentavo Savivaldybės vadovas.
A. Klišonis džiaugėsi rajono kolektyvų, Plungės viešosios bibliotekos, kultūros centrų, Žemaičių dailės muziejaus, meno mokyklų veikla, žiūrovus iš Lietuvos ir užsienio sutraukiančiais renginiais, tarp kurių – „Saulelė raudona“, Mykolo Oginskio festivalis, Sofijos festivalis Kuliuose ir kt.
Tarybos posėdyje apžvelgti baigiami ir laukiantys nauji projektai, padėkota visiems prisidėjusiems gražinant aplinką, atjaučiantiems neįgaliuosius, pasirūpinusiais mažųjų sveikata, už idėjas, naujų darbo vietų kūrimą ir pan.
Meras pažymėjo, kad Plungė palaiko glaudžius ryšius su miestais partneriais, ir kiekvieną delegaciją pasveikino jų gimtąja kalba: Bruntalio savivaldybės (Čekija), Golub Dobržyno miesto savivaldybės (Lenkija), Krasnogorsko municipalinio rajono (Rusija), Kvarelio savivaldybės (Sakartvelas), Tukumo savivaldybės (Latvija), Mendeno miesto (Vokietija). Pasveikinti ir Viešosios bibliotekos svečiai – bendrai vykdomo projekto pagal „Erasmus+“ programą partneriai iš Italijos, Slovėnijos, Maltos ir Nyderlandų.
Kaip ir minėta, iškilmingame tarybos posėdyje įteiktos kultūros ir meno premijos už pastarųjų metų kultūrinę veiklą, aukštus pasiekimus nacionaliniuose, tarptautiniuose Europos ir pasaulio konkursuose ir projektuose. Šiemet jos skirtos penkiems plungiškiams.
Už aukštus pasiekimus respublikiniuose konkursuose premija atiteko Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestrui ir jo vadovui Romui Jasevičiui; už kūrybiškumo skatinimą, už galimybę žmogui pasitikėti savo vertingumu, už nuolatines pastangas ugdyti jaunuosius kūrėjus – Plungės Simono Daukanto bibliofilų klubo pirmininkui Gintautui Černeckiui; už Plungės žydų istorijos, religijos, kultūros, tradicijų, gyvenimo būdo puoselėjimą ir sklaidą, už įvairiose šalyse gyvenančių žydų išeivių telkimą Plungės žydų istorijai atkurti – Plungės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojai Zitai Paulauskaitei; už rajonui ir šaliai teikiamą galimybę kultūroje išlaisvinti žmogų, ugdyti jo elgesį, visapusišką gyvenimo supratimą, kritiškumą, pasitikėjimą savimi – Plungės kultūros centro direktoriui, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentui Romui Matuliui; už pasaulio žemaičių kultūros ir meno puoselėjimą ir įtaigią sklaidą, už tautų kultūrinio bendradarbiavimo plėtojimą, už novatoriškumą, universalumą ir atvirumą įvairiais renginiais pristatant regiono, šalies ir kitų tautų kultūrą – Žemaičių dailės muziejaus direktoriui Alvidui Bakanauskui.
Buvęs meras Albinas Klimas įvykdė Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos prezidento pavedimą ir už asmeninį indėlį atkuriant Lietuvos kariuomenę ir aktyvią veiklą Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijoje A. Bakanauskui įteikė šios organizacijos 20 metų jubiliejaus medalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kad laikraštis – lyg apeiga (2)

Ak, tie ieškojimai… To, kas nauja, nepatirta, nepažįstama, arba to, kas labiau ar labiausiai – prasminga, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas