Kultūros sostinė pakvietė į pirmąjį renginį

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-01-24

Praėjusių metų pabaigoje Plungės rajono savivaldybę pasiekė džiugi žinia – Kuliai tapo Lietuvos mažąja kultūros sostine! Ilgai netruko, ir miestelis jau pakvietė į savo kaip mažosios kultūros sostinės prisistatymo renginį. Sausio 21 dieną šios gyvenvietės kultūros centre vyko išskirtinė popietė „Nuo… iki…“, kuri parodė, kad kuliškiai nusiteikę labai rimtai pateisinti jiems suteiktą vardą.
Svarbus renginys prasidėjo iškilminga akimirka – vėliavų – Kulių miestelio ir Lietuvos mažosios kultūros sostinės – įnešimu į sceną ir miestelio himno atlikimu.
Popietę vedė Kulių bendruomenės pirmininkė Agnė Alčauskienė. Stovėti scenoje viena bendruomenės vadovė nebuvo linkusi – juk ir tikslas tapti kultūros sostine buvo pasiektas bendromis jėgomis. Taigi į sceną buvo pakviestos Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė ir kultūros centro direktorė Mirga Gulbinskienė.
Kaip pajuokavo A. Alčauskienė, tai jos, lyg trys muškietininkės, ėmėsi avantiūros, kuri atvedė iki to, kas šiandien ir visus šiuos metus Kuliuose vyks. O vyks daug netikėtų, bet kartu ir tradicinių renginių, daug susitikimų, koncertų ir pan. „Sieksime suburti bendruomenę iniciatyvesnei veiklai, sieksime suburti mažąsias kultūros sostines, demonstruoti pilietiškumą ir puoselėti meną, o jo šiemet bus tikrai daug. Kaip ir šiandienos popietės pavadinimas „Nuo… iki…“ Pamatysime visko: nuo profesionalaus meno iki mėgėjiško, nuo renginių jaunimui iki senjorams“, – kalbėjo A. Alčauskienė.
Seniūnė D. Petrauskienė pasidžiaugė, kad kuliškiai ir iki šiol turėjo galimybę dalyvauti išskirtiniuose renginiuose, juk organizatorių tikslas ir yra, kad žmonės „iš mūsų išvyktų kupini džiaugsmo“. „Visi esame pasiruošę sudėtingiems, bet šiltiems, maloniems ir prasmingiems išbandymams“, – kalbėdama apie laukiančius iššūkius Kuliams tapus Lietuvos mažąja kultūros sostine, sakė seniūnijos vadovė.
Prieš prasidedant pagrindinei popietės akimirkai – atlikėjų iš Vilniaus su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkiu Roku Zubovu priešakyje koncertui, Kulių kultūros centro scenoje pasirodė vietiniai kolektyvai: Žemaitijos metai prisiminti kartu su Kulių folkloro ansambliu „Vaisgamta“, dainavo Kulių kultūros centro moterų ansamblis, mišrus ansamblis „Vivo“, Platelių meno mokyklos Kulių filialo ugdytinės Ema ir Eva Norkutės.
Mažosios kultūros sostinės atidarymo renginys sulaukė ir garbių svečių dėmesio. Į Kulius atvyko Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Tarp sveikintojų – ir Plungės rajono bendruomeninių organizacijų asociacijos „Plungės kraštas“ pirmininkė Rima Jokubauskienė, Žemaičių Kalvarijos bendruomenės vadovas Bronius Kleinauskas. Visi be išimties, sveikindami kuliškius, linkėjo jiems nešti garbingai ir aukštai iškėlus Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą ir įgyvendinti visas iniciatyvas, kurios yra suplanuotos, o gal net ir dar daugiau.
Atidarymo renginiui kuliškiai pasirinko ypatingą pasirodymą. Bendradarbiaujant su M. K. Čiurlionio proanūkiu R. Zubovu, į Kulius pakviestas atvykti ansamblis „Nepaklusniųjų žemė“ su Charlie‘o Chaplino nebyliojo kino šedevru „Cirkas“ ir gyvai atliekama muzika. Tarp atlikėjų – ir žymūs pianistai Rokas ir Sonata Zubovai.
Kitas Kulių kaip Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginys vyks Vasario 16-ąją. Bendruomenės pirmininkė atskleidė, kad valstybinė šventė bus kiek kitokia nei įprasta – be minėjimų, bet su puikia nuotaika ant ledo. „Kad tik oro sąlygos leistų“, –
vylėsi A. Alčauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip tarė, taip ir padarė (0)

Žaislus susirinko ir „tvarkiečių“ frakciją Seime paliko migrantas „darbietis-tvarkietis“ Valentinas Bukauskas. Nesigilinama į pasitraukimo priežastis, bet […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas