Kumštis, kurio tvirtumas priklauso nuo visų

Parašė:  2018-04-17

Bendruomenė – tai šeima, kurioje kiekvienas narys įneša savo indėlį. , noro dirbti ir kurti drauge, puoselėti savo gyvenamąją vietovę, prisidėti prie kultūrinio, sportinio gyvenimo skatinimo. Tveruose šis labai tvirtas, nes aktyvi bendruomeninė veikla čia jau plėtojama penkiolika metų.
Šiai sukakčiai paminėti ir buvo skirtas renginys, balandžio 11-osios vakarą vykęs Tverų kultūros centre. Pasveikinti gražų jubiliejų švenčiančių tveriškių suvažiavo būrys svečių, tačiau pirmiausia žodis suteiktas žmonėms, dalyvavusiems kuriant bendruomenę, vadovavusiems šiai visuomeninei organizacijai ir daug nuveikusiems, kad miestelyje gyventi būtų geriau ir įdomiau.
Tverų bendruomenė įkurta 2003 metais, kai Rietavo savivaldybėje dar nebuvo nė vienos oficialiai registruotos bendruomenės. Tveriškiai patys pirmieji paruošė įstatus, kuriais vėliau mielai dalijosi su kitomis besikuriančiomis tokiomis organizacijomis, pirmieji ėmėsi projektinės veiklos, kurią vykdant pavyko įgyvendinti ne vieną gražią idėją.
Per penkiolika metų parašyta 11 projektų. Į miestelį pritraukta 300 000 litų ir 15 000 eurų. Šiais pinigais išleistas atvirukų rinkinys, lankstinukai su informacija apie lankytinas vietas, sukurtas Tverų herbas, įrengta vasaros susibūrimo vieta, atnaujintas sporto aikštynas, atsirado vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruokliai, sutvarkyti bendruomenės namai, įsigyta įgarsinimo aparatūra, organizuoti įvairūs mokymai, vykta į ekskursijas, surengta įdomių kultūros renginių.
„Dirbant kartu visi darbai padaromi greičiau. Bendruomenė gimė visų mūsų akyse, mums padedant pradėjo vaikščioti, o dabar jau sulaukė paauglystės“, – kalbėjo aktyvi valdybos narė ir renginio vedėja Loreta Lidekauskienė, kviesdama visus pažiūrėti „Žemaitijos televizijos“ susuktą filmą apie tai, kaip tveriškiams sekėsi ugdyti bendruomeniškumą, sugalvoti ir įgyvendinti bendrus sumanymus.
Prie bendruomenės vairo per jos veiklos metus stovėjo jau keturi „kapitonai“. Pirmoji pirmininkė Danėlė Grauslienė dirbo dvi kadencijas. Ji buvo tas žmogus, kuris padedamas aktyvių ir kūrybingų bendraminčių, palaikomas ir drąsinamas seniūno Antano Zalepūgo mėgino perprasti projektų rašymo ir įgyvendinimo ypatumus.
Pirmuosius bendruomenės gyvavimo žingsnius D. Grauslienė prisiminė kaip labai sudėtingus ir nelengvus: „Nemokėjome nieko, bet idėjų turėjome daug. Laimei, rašant projektus mums padėjo Rietavo verslo ir informacijos centras. Lėšomis, pritrauktomis iš projektinės veiklos, nuveikėme nemažai darbų, pakeliavome, įgijome patirties. Todėl linkiu, kad ir toliau gyvuotume. Visiems gražių idėjų, ryžto, naujų veidų bendruomenėje ir klestėjimo.“
Sėkmės darbuose linkėjo antrasis bendruomenės pirmininkas Alvydas Mickus: „Su bendruomene esu nuo jos įkūrimo. Man pasisekė, kad pirmininkavau po Danėlės, kuri buvo pramynusi visus takus ir nudirbusi patį sunkiausią darbą. Džiaugiuosi, kad neišsisėmėme, esame vis dar aktyvūs, nestokojame idėjų.“
Humoro nestokojo Jonas Rekašius: „Tuo metu, kai mane išrinko bendruomenės pirmininku, projektų rašymas buvo taip įsibėgėjęs, kad man liko tik netrukdyti dirbantiems. Didžiausia man tekusi užduotis – rasti laiko pasirašinėti dokumentus. Tikrai turime kuo didžiuotis, esame aktyvūs, kupini minčių, juk tveriškiai visada buvo pirmi – kai dar niekas nedarė, mes jau darėme.“
Dabartinis bendruomenės pirmininkas – Aurimas Puidokas. Kaunietis, kuris į miestelį atsikėlė kaip tik tada, kai bendruomenė žengė pirmuosius savo veiklos žingsnius. „Nesijaučiu ką nors praleidęs. Mėgstu fotografuoti, tad fiksavau visas gražiausias tveriškių gyvenimo akimirkas, todėl šiandien turime ką parodyti. Nuotraukos – tai mano indėlis į bendruomenę, juk bendruomeniškumas, kai kiekvienas įneša savo dalį. Kartais gal pritrūkstame tam jėgų, bet norėdami išlikti turime būti aktyvūs, gražinti savo miestelį, puoselėti bendrą veiklą. Ką nors gražaus nuveikę nesidžiaugiame vieni patys – dalijamės patirtimi skleisdami ją per savo interneto svetainę“, – pasakojo A. Puidokas.
Jubiliatai sulaukė gražių sveikinimų. Liaupsių bendruomenei negailėjo Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Laima Dockevičienė. „Esate pavyzdys visoms Lietuvos bendruomenėms“, – gyrė viešnia tveriškių sprendimą nuolat keisti organizacijos vadovus, nes taip kuo daugiau žmonių gali prisidėti prie bendruomeninio gyvenimo puoselėjimo, jausti atsakomybę už tai, kas vyksta aplinkui.
Prisiminusi pirmuosius bendruomenės žingsnius dalyvaujant projektinėje veikloje ir palinkėjusi tveriškiams darnos ir tobulėjimo, L. Dockevičienė ragino ir toliau nenuleisti rankų: „Sėkmingai bendruomenės veiklai reikalingi pinigai. Mąstykite, kaip juos paimti iš turistų. Turizmo sezonas prasideda labai anksti. Gegužės mėnesiui jau turime 20 prašymų sudaryti maršrutus. Lopaičiai labai lankomi. Pagalvokite, kokios naudos bendruomenė iš to galėtų turėti. Galbūt ant piliakalnio reikia rengti edukacijos programas, pasiūlyti svečiams tai, kuo esame turtingi. Pamąstykite.“
Su dovanomis ir nuoširdžiausiais linkėjimais jubiliatus aplankė jų draugai – Medingėnų ir Laukuvos bendruomenių atstovai. Sveikinimo žodį tarė ir buvęs parapijos klebonas Edgaras Petkevičius, Tverų gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė.
Seniūnijos vadovas A. Zalepūgas kalbėjo: „Didžiai gerbiama šeimyna, tam, kad gyvuotų bendruomenė, visi įdėjome daug energijos, sveikatos, minčių. Dirbame ne dėl pagyrimų, dėl savęs, dėl savo žmonių. Laukia dar daug darbų. Visiems linkiu šeimyniškumo, santarvės, susiklausymo ir kviečiu paragauti gimtadienio torto.“
Prieš sėsdami prie šventinio stalo tveriškiai dar pasiklausė naujos folkloro ansamblio „Kermušie“ programos ir svečių iš Kartenos – postfolkloro grupės „Vo tep“ – koncerto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas