Kuriam uždėti laurų vainiką?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2017-08-25

Vasara jau į pabaigą, o pasidžiaugti jos šiemet retai teiktais malonumais, ko gero, pavyko ne visiems. Ruduo man visada asocijavosi su darbymečiu (ne tik bulviakasį turiu omenyje). Vieni grįš į mokyklas, kiti – į darbovietes.
Mūsų išrinktųjų laukia rudens Seimo posėdžių sesija. Tiesa, ruduo valdančiajai koalicijai gali atnešti permainų. Socialdemokratai paskelbs savo apsisprendimą – liks koalicijoje su „valstiečiais“ ar iš jos trauksis.
Kaip rašoma portale „Delfi“, premjeras Saulius Skvernelis neatmeta, kad koalicijos partneriai pasitrauks. Štai tau – sąjunga nė metų nebus ištvėrusi. Gal ne veltui sakoma, kad nauja šluota naujai šluoja. Pasikeitė partijos lyderis, ir imkit dovanėlę – su jumis nebedraugausim. Tiesa, kol atsakymas nepateiktas, dar nereiškia, kad viskas bus taip, kaip teigiama. Ar mažai politikoje atvejų, kai dieną kalbama vienaip, vakare – kitaip, o ryte, žiūrėk, ir trečias variantas paaiškėja? Tad gali būti, kad garsiai šaukę apie pasitraukimą „socdemai“ vis dėlto nuspręs likti ir bandyti atkurti pašlijusius santykius.
Jei kalbėsime apie grįžimą į darbą, mano manymu, ne itin pakilios nuotaikos turėtų būti pedagogai. Į pasipiktinimą dėl netesėto pažado pakelti atlyginimus sulaukė atsakymo, kad jie didės tik tada, kai pagerės moksleivių mokymosi rezultatai.
Visada maniau, kad mokymosi rezultatai daugiau priklauso tik nuo mokinio. Taip, nemažai priklauso ir nuo pedagogo, jo sugebėjimo sudominti dėstoma medžiaga. Bet pripažinkime: jei klasėje sėdi „perestukinas“, pastatyk jam nors dešimt profesorių, o laukiamo rezultato gali ir nebūti. Tad kaip tada vertinti mokytojo darbą? O svarbiausia, kas bus tas Cerberis, fiksuojantis kiekvieno pedagogo mokytų moksleivių pasiekimus? Nelabai įsivaizduoju tokią sistemą. Būtų paprasta, jei tas pats mokytojas tą patį mokinį mokytų nuo penktos iki dvyliktos klasės. Bet iš tikro taip nebūna – juk mokiniai, baigę pagrindinę mokyklą, vidurinio išsilavinimo siekia kitoje. Tad kuriam pedagogui uždėti laurų vainiką – mokėti didesnę algą? Išmokiusiam visų pagrindų ar dirbusiam porą metų iki egzaminų? Kas įvertins nuopelnus? Jei bus laikomasi tokios tvarkos, matau tik susipykusius kolegas, kurie dėl didesnės algos bus pasirengę perkąsti vienas kitam gerklę. Brrr… Jausmas nekoks, jei į darbą tektų eiti kaip į karą.
Kad jau prakalbome apie piniginius reikalus, ta linkme ir tęskime. Vienas garbingas ponas apskaičiavo, kad jei per dieną uždirbate 13 eurų, priklausote viduriniajai klasei. Sveikinu! Gal reikėtų atlikti tokį eksperimentą – parduotuves suskirstyti pagal socialines klases ir į jas įleisti tik konkrečios klasės atstovus. Spėkime, po kiek laiko bankrutuotų viduriniąją klasę aptarnaujančiosios?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas