Kylant kainoms ir atlyginimams, didesnio atlygio už darbą nori ir politikai

Parašė:  2019-02-04

Sausio 24 dieną surengtame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje socialdemokratas Vytautas Blažaitis, sužinojęs, kad kyla Savivaldybės administracijos vadovų ir kontrolierės atlyginimai, susigriebė, kad dabar, kol dar nepatvirtintas 2019 metų Savivaldybės biudžetas, yra pats tinkamiausias metas pasirūpinti ir tarybos narių gerove.
Matyt, tikėdamas Rietavo elektorato lojalumu dabartinei tarybai, V. Blažaitis kalbėjo: „Kitą kadenciją taryboje vis tiek liksime tie patys. Na, gal ne visu šimtu procentų, bet tie patys. Reikėtų pasirūpinti tuo, kad tarybos narys būtų labiau motyvuotas pasiskaityti teisės aktus, iš anksto susipažinti su sprendimo projektais. Siūlyčiau išskirti komitetų pirmininkus, jų atlygis galėtų būti didesnis nei narių. Suprantu, kad neuždirbsime kaip Vilniaus ar Kauno politikai, bet dabar… tarybos narių gaunamas atlygis prilyginamas socialinei pašalpai.“ „Aš čia ne savimi rūpinuosi, bet reikia, kad kas nors motyvuotų dirbti“, – pridūrė socialdemokratas, matyt, primiršęs, kad didžiausia motyvacija politikui turėtų būti jam parodytas rinkėjų pasitikėjimas.
Įdomu tai, kad pats V. Blažaitis pernai atlygio už darbą taryboje neėmė (gal todėl, kad per menkas?), tačiau kanceliarinėms prekėms ir kitoms išlaidoms skirtą sumą išnaudojo visą.
Meras Antanas Černeckis, išklausęs kolegos siūlymą, sakė: „Galimybių turime. Jeigu nuspręsite, kad reikia, – jūsų valia.“
Apie neatvykimą informuoja iš anksto
Pasidomėjome, kaip mūsų politikai lanko posėdžius. Taip pat paskaičiavome, kiek jie gavo praėjusiais metais už darbą vietos „seime“.
Kadenciją baigiančioje penktojo šaukimo Rietavo savivaldybės taryboje dirba ir gyventojų interesams atstovauja 17 politikų. Per 2018 metus jie sulaukė dešimties kvietimų dalyvauti tarybos posėdžiuose. Iš Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėjos Jūratės Šedvilaitės mums pateiktos informacijos matyti, kad tarybos nariai stengiasi atsakingai dirbti savo darbą, o jeigu negali dalyvauti posėdyje, apie neatvykimą ir jo priežastis informuoja iš anksto.
Daugiausia posėdžių – tris – praleido socialdemokratas V. Blažaitis. Po du – Albinas Bružinskis, Janina Drevinskienė, Virginija Jakavičienė, Saulius Jonušas, Arturas Kungys, Albinas Maslauskas, Virgilijus Ruškys, Irena Bagdonienė. Po „pravaikštą“ įsirašė Mindaugas Litvinas, Birutė Stonkuvienė, Vaida Vaičikauskienė. O štai politikams Jonui Eugenijui Bačinskui, Juozui Barsteigai, Jonui Rekašiui, Vilijai Razmienei ir tarybos vadui merui A. Černeckiui dirbti nesutrukdė nei atostogos, nei ligos.
Pusę komiteto posėdžių praleido Irena Bagdonienė
Prieš priimdami sprendimus taryboje, politikai juos aptaria komitetuose. Dešimt kartų rinkosi Ūkio plėtros ir ekologijos komitetas, vadovaujamas A. Maslausko. Tris posėdžius praleido šiame komitete dirbantis M. Litvinas. V. Blažaitis neatvyko du kartus, o vieną posėdį praleido pats pirmininkas A. Maslauskas. J. Rekašiaus lankomumas – šimtaprocentinis. Užtat A. Bružinskį, neatvykusį net į keturius posėdžius, galėtume tituluoti didžiausiu komiteto pravaikštininku.
Sveikatos ir socialinės paramos klausimus sprendžiančiame komitete dirba šeši politikai. Tris iš dešimties posėdžių praleido V. Vaičikauskienė ir J. Rekašius. Po du – S. Jonušas (pirmininkas) ir J. Barsteiga. A. Kungys neatvyko vieną kartą, o J. Drevinskienė dalyvavo visuose komiteto posėdžiuose.
Mažiausias narių skaičiumi – Finansų ir ekonomikos komitetas. Iš jame dirbančių trijų politikų prasčiausiai (praleido net penkis iš dešimties) posėdžius lankė I. Bagdonienė. Tad, norint užtikrinti kvorumą, kitiems dviem vietos finansų „ministerijos“ atstovams – J. E. Bačinskui ir A. Kungiui – teko dirbti be „pravaikštų“.
Švietimo, kultūros ir sporto komitetas praėjusiais metais posėdžiavo devynis kartus. V. Razmienė, V. Jakavičienė ir V. Ruškys praleido po du posėdžius. Komiteto pirmininkė J. Drevinskienė ir B. Stonkuvienė – nė vieno.
Rečiausiai rinkosi Kontrolės komitetas. Du iš septynių vykusių posėdžių praleido A. Kungys, po vieną – V. Blažaitis ir J. Rekašius. Komiteto pirmininkas J. Barsteiga buvo tikras pavyzdys kolegoms – dalyvavo visuose posėdžiuose.
Atlygį už darbą ima ne visi
Rietavo savivaldybės tarybos reglamente numatyta, kad nariui su jo veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms padengti per mėnesį skiriama 43,44 euro dydžio išmoka.
Remiantis Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vedėjos J. Šedvilaitės pateikta informacija, teise gauti išmoką naudojosi dešimt iš septyniolikos vietos politikų. Jiems išmokėta: S. Jonušui – 567,86 Eur, B. Stonkuvienei – 521,28 Eur, J. Barsteigai – 540,21 Eur, V. Ruškiui – 477,84 Eur, I. Bagdonienei – 38,02 Eur, V. Razmienei – 484,72 Eur, V. Jakavičienei – 304,08 Eur, J. Drevinskienei – 508,05 Eur, A. Kungiui – 434,40 Eur, V. Blažaičiui – 564,72 Eur.
Tik dalis tarybos narių ima atlyginimą. 2018 metais politikams išmokėta į rankas 801,59 euro. Paminėsime tik tuos, kuriems pinigai buvo išmokėti: J. Barsteigai – 124,16 Eur, J. Drevinskienei – 114,76 Eur, A. Kungiui – 150,50 Eur, M. Litvinui – 105,40 Eur, V. Ruškiui – 88,65 Eur, B. Stonkuvienei – 142,91 Eur, J. Rekašiui – 75,21 Eur. Pastarasis politikas nuo praėjusių metų gegužės kompensacijos už darbą taryboje ir komitetuose atsisakė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Į kraują įaugo jo pamokymas (0)

Palijo. Antradienį taip nedrąsiai nulašnojo. Išgirdusi pirmų krentančių lašų barbenimą į langą, suklusau: ar tikrai? Taip. […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas