Laisvės ir Rietavo gatvių sankryžoje „įjungtas“ laukimo režimas

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-11-12

Amžinas laukimas. Tik taip galėtume apibūdinti plungiškių gyvenimą. Dešimtmetį jie laukė tunelinio viaduko po geležinkeliu statybos. Bene tiek pat laiko laukiama, kol ims kilti Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso pastatas. O dabar dar nežinia, kada bus įmanoma važiuoti Laisvės ir Rietavo gatvių sankryža. Čia prasidėję darbai sustojo dėl Lietuvos apeliacinio teismo nutarties. Paaiškėjo, kad, kaip ją įvykdyti, neatsako nei Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), nei pats teismas.
Skaitytojams priminsime, kad spalio 11 dieną Lietuvos apeliacinis teismas Plungės rajono savivaldybės ir uždarosios akcinės bendrovės „Žemaitijos keliai“ birželio 28-ąją pasirašytą rangos sutartį dėl Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių dalyse numatytų atlikti darbų (suma 4 687 997,33 euro (su PVM) pripažino niekine ir negaliojančia. Apie tai plačiau rašėme spalio 19-osios numerio straipsnyje „Lietuvos apeliacinio teismo antausis Plungės rajono savivaldybei: sutartis niekinė ir negaliojanti“. Tą pačią dieną, kai pasirodė ši publikacija, sušauktoje spaudos konferencijoje meras Audrius Klišonis patvirtino, kad sutartis nutraukta, taip pat paminėjo, jog bus kreipiamasi į VPT, kad ji išaiškintų, kaip elgtis administracijai, kai viešojo pirkimo procedūros baigtos, rangos darbai pradėti, o teismas Savivaldybę įpareigojo įvertinti teisminį ginčą laimėjusių jungtinės veiklos partnerių pasiūlymo atitiktį viešojo pirkimo sąlygoms ir iš naujo spręsti dėl pasiūlymų eilės.
Kaip ir buvo kalbėta, Savivaldybės administracija kreipėsi į VPT. Pasak Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Jūratės Garčinskaitės, iš ten gautas atsakymas, kad išaiškinimo reikia kreiptis į Lietuvos apeliacinį teismą. „Kreipėmės ir į teismą, tik jis mūsų prašymo netenkino ir išaiškinimo neteikė. Dabar esame tokioje padėtyje, kad bet kokiu atveju galime pasielgti ne taip“, – telefonu tvirtino J. Garčinskaitė.
„Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis yra Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, tad jo žodis bus paskutinis. Matome du kelius: surengti naują pirkimą arba Apeliacinio teismo sprendimą skųsti kasacine tvarka. Galutinį sprendimą priimsime, kai administracijos direktorius grįš iš atostogų. Gaila, kad tas pats teismas panaikino laikinąsias apsaugos priemones, o paskui priėmė tokią nutartį“, – kalbėjo meras A. Klišonis.
Ir vis tiek ramybės neduoda viena mintis: kodėl taip skubėta, nesulaukta teismo sprendimo? Po nutarties paskelbimo kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius teisinosi, kad nenorėta prarasti europinių pinigų. Šįkart meras tikino, kad jei laikinosios apsaugos priemonės nebūtų buvusios panaikintos, tada ir darbų nebūtų pradėję. „Dabar turime tokią situaciją: sankryža iškasta, beveik visoje Rietavo gatvėje pakloti elektros kabeliai, bet turime sustoti“, – dėstė Savivaldybės vadovas.
O ką siūlo Savivaldybės brangiai samdoma advokatų profesinė bendrija „Magnusson ir partneriai“? Pasak mero, advokatų siūlymas – skųsti nutartį (nieko nuostabaus, juk čia jų darbas ir uždarbis – aut. past.).
Pasiteiravome, už kiek UAB „Žemaitijos keliai“ spėjo atlikti darbų. A. Klišonio teigimu, kol kas dar nežinoma. Tą patį patvirtino bendrovės direktorius Albertas Stukas.
Nereikia būti dideliu išminčiumi, kad suvoktum, jog bet kuris pasirinktas variantas pareikalaus laiko. Jei nutartis bus skundžiama, procedūra gali užtrukti mažiausiai tris mėnesius, ir dar nėra garantijos, kad skundas bus nagrinėjamas. Paskelbti naują konkursą gal ir neužtruks, bet kur garantija, kad ir vėl neįsisuks teismų karuselė?
Kas lieka plungiškiams? Apsišarvuoti kantrybe ir laukti. Dar galima pasvarstyti, kas būtų buvę, jei… sankryžos pertvarkymo darbai būtų prasidėję laiku, o statybvietėje darbavęsi daugiau žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. juzis parašė:

    delkuo kazkuoks administracejes [ne keliu gaidys]mums aisken, ka mes nenuoram praraste eu liesas.cia as galvuoju ka nuor sunaikiti RUONERI.SEKMES HENRIKUI , TAUTVIDUI ir komandai

  2. juzis parašė:

    delkuo kazkuoks administracejes [ne keliu gaidys]mums aisken, ka mes nuoram praraste eu liesas.cia as galvuoju ka nuor sunaikiti RUONERI.SEKMES HENRIKUI , TAUTVIDUI ir komanda .razma- ne jurgis is seima.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip didžiausios vertybės linkėjo taikos (2)

Neseniai likimas nuvedė į Sakartvelą (tiesa, pats ekskursijos gidas savo šalį labiau buvo linkęs vadinti Gruzija). […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento rinkimų I turo ir dviejų referendumų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas