Liaudies šokių ir muzikos festivalyje – visa Lietuva!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-12-17

Gruodžio 8-ąją Plungės kultūros centre vyko III vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Visi į Žemaitiją“. Popietė, praleista šioje kultūros įstaigoje, leido dar kartą pažinti tautinių šokių grožį ir išskirtinumą. Nei žiūrovų, nei pačių dalyvių festivalyje netrūko: koncertavo net vienuolika kolektyvų. Renginys – tarptautinis: sulaukta svečių iš Ukrainos, Latvijos.
„Džiaugiamės, kad tautinių šokių mylėtojai turi noro ir randa laiko susitikti tiek saulei šviečiant, tiek šaltukui spaudžiant“, – sveikindamasi su visais atvykusiaisiais kalbėjo renginio vedėja Plungės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Simona Gudavičiūtė.
Festivalis „Visi į Žemaitiją“ jau trečius metus į Plungę sukvietė pačius šauniausius liaudies šokių kolektyvus. Renginio sumanytojas ir iniciatorius – Plungės kultūros centro liaudiškų šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“ (vadovė Ilona Baltikauskaitė, vokalinės grupės vadovė Valentina Balčiauskienė, kapelos vadovas Vidmantas Žilinskas). Jam ir buvo suteikta garbė pradėti festivalį. Šis plungiškių kolektyvas savo melodingomis dainomis, skambia muzika ir linksmais šokiais dar kartą pademonstravo aukštą meninį lygį ir įrodė, kad ne be reikalo yra taip savo miesto žiūrovų mylimas.
Išskirtinėje šventėje dalyvavo vienuolika ansamblių. Be „Suvartuko“, į festivalį atvyko kolektyvai „Paliot“ (Kijevas, Ukraina), „Memele“ (Bauskė, Latvija), „Ringis“ (Balbieriškis), „Vėtra“ (Klaipėda), „Ąžuolas“ (Garliava), „Reketys“ (Pakruojis), „Alsa“ (Naujoji Akmenė), „Jotvingis“ (Marijampolė), „Vijūnas“ (Elektrėnai), „Ratilis“ (Joniškis).
Džiugu, kad kone visi ansambliai Plungėje lankėsi ne pirmą kartą. Štai Klaipėdos miesto kultūros centro Žvejų rūmų vyresniųjų šokių kolektyvas „Vėtra“ į festivalį „Visi į Žemaitiją“ atvyko jau trečią kartą. Prieš du dešimtmečius susikūrusią „Vėtrą“ lanko įvairių profesijų žmonės, kuriuos vienija bendras tikslas – meilė tautiniam šokiui ir nuoširdumas, padėjęs pelnyti nemažų laimėjimų mėgėjų meno srityje. 2000-aisiais kolektyvas apdovanotas nominacija „Aukso paukštė“.
Marijampolės kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių grupė „Jotvingis“ gyvuoja nuo 2003 metų. Dalyvaudami įvairiuose konkursuose, festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kelionėse „jotvingiečiai“ susirado daug draugų, tarp kurių – ir plungiškiai. Tai, kaip patys mano, ir yra jų didžiausias laimėjimas. 2015 metais šis kolektyvas pelnė „Aukso paukštės“ nominaciją.
Ypatingo žiūrovų palaikymo sulaukė festivalio svečiai iš Ukrainos – tautinių šokių kolektyvas „Paliot“. Ši trupė buvo įkurta 1965 metais. Pirmieji šokėjai buvo Nacionalinio aviacijos universiteto studentai. Kolektyvo repertuarą sudaro 75 skirtingi šokiai iš viso pasaulio. Aplankyta daugybė šalių, kur žiūrovai visada žavėjosi unikalia ukrainiečių liaudies muzika ir kostiumais. Trupė didžiuojasi savo šalimi ir džiaugiasi galėdama pasidalyti ypatingomis Ukrainos tautinių šokių tradicijomis.
Aplodismentų nepagailėta ir kitiems užsienio svečiams – „Memele“ iš Bauskės, Latvijos. 2000 metais susibūrusi grupė yra viena stipriausių savo regione, puoselėjanti latvių tautinius šokius. Kolektyve šoka 25 įvairių profesijų nuo 23 iki 55 metų amžiaus žmonės. Šokėjai mielai dalyvauja Latvijos ir kitų šalių rengiamuose konkursuose ir festivaliuose. Džiugu, kad užsuko ir į Plungę.
Kauno rajono Garliavos sporto ir kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“ įkurta 2003 metais. Ji taip pat dalyvauja įvairiuose konkursuose, festivaliuose, dainų šventėse, kituose renginiuose. Ne kartą tapo prizinių vietų laimėtoja respublikiniuose konkursuose. 2012 metais jai įteikta „Aukso paukštės“ nominacija. „Ąžuolas“ plungiškių organizuojamame festivalyje dalyvavo antrą kartą.
Joniškio kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ratilis“ skaičiuoja jau 31-uosius gyvavimo metus. Jos nariai puoselėja lietuvių liaudies tradicijas, pristato Šiaurės Lietuvos regiono – Aukštaitijos tautinius kostiumus, šoka sceninius ir tradicinius lietuvių liaudies šokius. „Ratilis“ – nuolatinis Lietuvos dainų švenčių, įvairių respublikinių ir regioninių konkursų dalyvis ir prizininkas. Tačiau didžiausias kolektyvo pasiekimas, kaip teigiama, – telkti žmones, mylinčius liaudies šokius.
Prie festivalio dalyvių mielai antrus metus prisijungė Balbieriškio bendruomenės vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „Ringis“. Įkurtas 2001 metais, pavadintas upelio, kuris teka per Balbieriškio miestelį, vardu. Nuo pat įsikūrimo „Ringis“ dalyvavo visose Lietuvos dainų šventėse, festivaliuose ne tik savoje, bet ir svečiose šalyse. 2010 metais gavo nominaciją „Aukso paukštė“.
Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro vyresniųjų amžiaus liaudiškų šokių kolektyvas „Alsa“ savo gimtadienį sieja su Naujosios Akmenės kultūros rūmų atidarymu 1958 metais. „Šokame taip, kaip mokame, skleidžiame gerą nuotaiką ir ja užkrečiame draugus. Mūsų šūkis – esame ten, kur mūsų laukia“, – taip save pristato „Alsa“. Plungė, be jokios abejonės, šio kolektyvo savo festivalyje laukė.
Pakruojo kultūros centro šokių grupė „Reketys“ skaičiuoja savo veiklos ketvirtą dešimtį. Kaip ir visi festivalio kolektyvai, taip ir šis gali pasigirti dalyvavimu įvairiuose festivaliuose ir konkursuose, šventėse, pasiektais laimėjimais, kurių vienas – „Aukso paukštės“ nominacija. „Bet didžiausias laimėjimas, kurį mes vertiname labiausiai, – žiūrovų aplodismentai“, – mano „Rekečio“ šokėjai. Plungiškiai jų jiems tikrai nepagailėjo.
Vieni iš paskutiniųjų Plungės kultūros centro scenoje pasirodė svečiai iš Elektrėnų. Šio miesto kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „Vijūnas“ šoka jau 20-uosius metus. Kolektyvo narius vienija ne tik tautiniai šokiai, bet ir kiti panašūs pomėgiai – bendravimas, tradicinės šventės, kelionės. Per pastaruosius kelerius metus šokta net aštuoniuose tarptautiniuose festivaliuose įvairiuose pasaulio kampeliuose.
Pasibaigus festivalio programai, į sceną dar kartą buvo pakviesti visi kolektyvai, jų vadovai. Į šokėjus kreipėsi Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. „Žemaitijoje šiandien susirinko visa Lietuva! Lietuva yra turtingiausia ir gražiausia pirmiausia savo žmonėmis. Visi jūs esate be galo svarbūs. Jei ne jūs, kurie rodote pavyzdį, kaip reikia mylėti šokį, nešoktų mūsų vaikai. Jūs esate tie, ant kurių laikosi mūsų šalies kultūra. Labai didžiuojuosi ir dėkoju jums visiems“, – kalbėjo jis.
R. Matulis kolektyvams įteikė padėkos raštus ir net neabejojo, kad visi šokėjai dar kartą susirinks į krūvą kitais metais, į jau ketvirtąjį festivalį „Visi į Žemaitiją“. „Nors galbūt reikės keisti pavadinimą – iš vyresniųjų į jaunų širdžių liaudiškų šokių festivalį“, – linksmai pastebėjo Plungės kultūros centro vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip didžiausios vertybės linkėjo taikos (2)

Neseniai likimas nuvedė į Sakartvelą (tiesa, pats ekskursijos gidas savo šalį labiau buvo linkęs vadinti Gruzija). […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento rinkimų I turo ir dviejų referendumų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas