Liepsnos prarijo du namus

Parašė:  2016-12-02

Baigiantis lapkričiui Rietavo savivaldybėje siautėjo raudonas gaidys: šeštadienį sudegė namas Alko kaime, pirmadienį – Užupiuose.
Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pranešimą apie Alko kaime degantį namą gavo lapkričio 26 dieną 10.47 val. Atvykus ugniagesiams, pastatas jau buvo apimtas atviros liepsnos. Sudegė stogas, išdegė perdangos, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklo paketai. Kiti kiemo statiniai – ūkinis pastatas, rūsys – nenukentėjo.
Kaip pasakojo gaisravietėje sutiktas kaimynas, mirus ankstesniam savininkui, vienkiemis atiteko vienam iš anūkų. Jame nuolat niekas negyveno, tačiau autentiška senovinė sodyba buvo puikiai prižiūrima.
Gaisro priežastis aiškinasi specialistai. Viena iš versijų – ugnis įsiplieskė dėl elektros instaliacijos gedimų.
Lapkričio 28-ąją 8.50 val. ugniagesius pasiekė pagalbos šauksmas iš Užupių. Gaisrininkams atvykus į nuošalų kaimą, namas jau degė atvira liepsna.
Sodyboje kalbinti šeimininkai Lina ir Gintaras pasakojo, kad vos prieš kelias dienas name įrengė gaisro signalizaciją, kieme sumontavo vaizdo kameras. Užupiškiai pranešimą į telefoną, kad suveikė dūmų detektoriai, gavo būdami darbe Klaipėdoje. „Paskambinome draugui, paprašėme pažiūrėti, kas nutiko. Iš jo ir sužinojome apie gaisrą. Kaip matyti, ugnis įsiplieskė katilinėje, paskui staiga metėsi į antrą aukštą. Ten išdegė visi miegamieji. Sunku net patikėti – katilas buvo tvarkingas, kaminas išvalytas. Neseniai užbaigėme remontą“, – kalbėjo moteris.
Liepsnas malšino net keturios gaisrininkų komandos. Ugniagesiai, šeimininkai ir į pagalbą atskubėję kaimynai dirbo itin sunkiomis sąlygomis: pūtė žvarbus vėjas, spaudė šaltukas, o vanduo beregint šalo į ledą.
Kieme mėtėsi sprogęs dujų balionas. Buvo matyti, kad sprogimo banga išjudino verandą, kurioje įrengta vasaros virtuvė.
Nudegė pastato stogas, vietomis pradegė medinės perdangos. Taip pat ugnis nuniokojo kambarius, juose buvusius daiktus. Kas nesudegė, buvo sulieta vandeniu. Kaip sakė Lina, išgelbėti pavyko tik keletą drabužių.
Matydami, kaip liepsnos ryja išpuoselėtus šeimos namus, užupiškiai galėjo guostis tik tuo, kad sodyba apdrausta.
Kalbantis su šeimininke nuskambėjo priekaištas dėl ne itin skubėjusių ugniagesių. Ar tikrai gaisrinės mašinos vėlavo, o gal šeimininkams, žinantiems, kad jų turtas žūsta liepsnose, kaip dažnai būna tokiose situacijose, prailgo pagalbos laukimas?
Pakomentuoti situaciją paprašėme Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Mykolo Pronckaus. „Tokius priekaištus girdėjome jau gaisro vietoje. Todėl paprašiau duomenų iš Bendrojo pagalbos centro. Dabar aišku, kad šeimininkai signalizacijos pranešimą į savo telefoną gavo 8.30 val. Jie paskambino draugui, kuris tuo metu buvo Endriejave, kad parvažiuotų ir pažiūrėtų, kodėl suveikė gaisro signalizacija. Tai taip pat užtruko mažiausiai dešimt minučių. Draugas, pamatęs degantį namą, paskambino šeimininkams, kad jie kviestų ugniagesius. Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie Užupiuose kilusį gaisrą gavo 8.50 val. Rietavo ugniagesių komanda pirmoji atvyko į įvykio vietą. 9.02 val. gavome iš jų pranešimą, kad namas dega atvira liepsna. Iki Užupių nuo Rietavo maždaug 8–9 kilometrai, kelias tądien buvo slidus, tad greičiau nei per dvylika minučių atvykti į vietą buvo neįmanoma“, – aiškino M. Pronckus.
Gaisrą Užupiuose, be rietaviškių, malšino ugniagesiai iš Endriejavo, Plungės, Kulių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kiekvienam – savi galvosūkiai (0)

Antradienį Seimas iš naujo balsavo už dabartinę vyriausybę su trimis pasikeitusiais ministrais. Aukščiausioje lygoje ir vėl […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas