Lietumi nulijo svarbiausia Tverų miestelio šventė

Parašė:  2017-07-07

Užsispyrusiems ir kantriems žemaičiams niekas pagalių į ratus nekaišios. Savaitgalį lietus pliaupė nesustodamas, tačiau tveriškiai, kaip ir buvo suplanavę, linksminosi savo miestelio šventėje ir jungėsi į bendrą maldą dalyvaudami Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo atlaiduose.
Tradicija tapusi Tveriškių sueiga sukvietė visus esamus ir buvusius šio krašto žmones. Progų švęsti šiemet ne viena pasitaikė. Garbingiausia sukaktis – 766 metai nuo Tverų įkūrimo, ne mažiau svarbi – 120 metų praėjo nuo tada, kai miestelyje pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. Dar vieną puikią progą džiaugtis pagarsino sveikinimo žodį susirinkusiesiems taręs seniūnijos šeimininkas Antanas Zalepūgas: kitąmet Tverai taps mažąja Lietuvos kultūros sostine.
Geros nuotaikos renginio dalyviams linkėjo ir meras Antanas Černeckis. Kaip įprasta, pagyrimo žodžių tveriškiams negailintis Rietavo savivaldybės vadovas dėkojo jiems už iniciatyvas, pasiektus rezultatus, bendruomeniškumą ir ištvermingumą, nes tik patys ištvermingiausieji tokiu oru ryžtasi išeiti iš namų ir švęsti savo šventę.
Per Tveriškių sueigą buvo paskelbti seniūnijoje gražiausiai tvarkomų sodybų konkurso rezultatai.
Išrinkti gražiausiai besitvarkančiuosius – užduotis nelengva. Tris dienas komisijos nariai Aurelija Stankevičienė, Laura Aužbikavičienė, Genė Simonavičienė ir Saulius Kuzminskis, vadovaujami Tverų gimnazijos direktorės Gitanos Kužmarskytės, žvalgėsi po nuostabias apylinkes, aplankydami net atokiausiuose kaimuose esančias sodybas.
Gražiausiu kaimu gatve – Žalioji gatvė Tverų miestelyje. Antano Budriaus kaimo turizmo sodyba išrinkta gražiausiai tvarkoma įstaiga.
Suskaičiavus komisijos duotus balus, išaiškinti ir labiausiai puoselėjami privatūs sklypai. Tveriškių Laimos ir Remigijaus Butikių sodyba, įvertinta 84,6 balo iš 100 galimų, pelnė trečiąją vietą. Kaip antrosios vietos laimėtoja pagarsinta 84,8 balo gavusi Tverų miestelio gyventojų Linos ir Aloyzo Grigulų namų valda. Gražiausia tarp gražiausių (94,2 balo) komisijos nariai išrinko Vienragių kaime esančią Larisos ir Algio Marčinauskų sodybą.
Paaiškėjo ir specialių nominacijų laimėtojai. Tauraviškiai Loreta ir Aidas Steckiai, tveriškiai Toma ir Kęstutis Žičkai, Laura ir Aurimas Aužbikavičiai apdovanoti kaip neseniai įsitraukusieji į bendruomenės sodybų puoselėjimą. Už sodybos originalumą ir įvairumą nominuoti žeberiškiai Bronė ir Viktoras Petrauskai. Už autentiškumo išlaikymą, senovinių tradicijų puoselėjimą – lopaitiškiai Stasė ir Steponas Zalepūgos. Tveriškės Irenos Stonkienės sodyba pagarsinta kaip kruopščiausiai prižiūrima senjorų sodyba.
Komisijos pirmininkė G. Kužmarskytė padėkojo komisijos nariams už darbą renkant gražiausias sodybas, o seniūnijos gyventojams už norą tvarkytis, kūrybingumą ir originalumą.
Kokia šventė be muzikos ir dainų! Sueigos dalyvius linksmino Tverų kultūros namų folkloro ansamblis „Kermuošie“ ir gimnazijos moksleiviai, kiti muzikantai ir dainininkai.
Pailsėję po šeštadienio linksmybių, sekmadienį tveriškiai skubėjo į Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo atlaidus ir bažnyčios 120 metų sukakties minėjimą. Pašventinus jubiliejinį kryžių, kurį iš Tverų girininkijos dovanoto ąžuolo padarė S. Kuzminskis, visi dalyvavo kunigo dr. Andriaus Vaitkevičiaus aukojamose šv. Mišiose. Po maldos namų skliautais Dievo garbei ir šlovei skambėjo Vilniaus arkikatedros bazilikos giesmininkų ir folkloro kolektyvo „Ūla“ (vadovė Janina Bukantaitė) giesmės ir dainos.
Miestelio aikštėje tądien buvo eksponuojama prof. Romualdo Požerskio fotografijos paroda,demonstruojama moderniausia žemės ūkio technika. Čia pat veikė ir tautodailininkų mugė.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Dūmų detektorių dar tik žvalgosi (0)

Artėja gegužės 1-oji – diena, nuo kurios kiekviename gyvenamajame būste turės būti įrengti dūmų detektoriai. Ugniagesiai […]

2018-04-06
Su pavasariu! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas