Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nagrinėti skundą

Parašė: Plungės rajono savivaldybės administracijos inf. 2018-12-03

Plungės rajono savivaldybės administracija šiemet vykdė supaprastintą viešąjį pirkimą atviro konkurso būdu „Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių atkarpų techninių parametrų gerinimas ir eismo saugos priemonių diegimas“. Buvo gauti ir išnagrinėti keturi pasiūlymai.
Birželio 28 dieną Savivaldybėje pasirašyta sutartis Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių dalims rekonstruoti, žiedinėms sankryžoms įrengti. Po rangos darbų sutartimi parašus padėjo Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir uždarosios akcinės bendrovės „Žemaitijos keliai“ generalinis direktorius Albertas Stukas.
Numatyti darbai buvo pradėti nuo žiedinės Rietavo ir Laisvės gatvių sankryžos įrengimo, tačiau spalio 22 dieną rangos darbus šioje miesto dalyje teko sustabdyti.
Plungės rajono savivaldybę teismui apskundė akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“, nepatenkinta tuo, kad Savivaldybės administracijos nuolatinė viešųjų pirkimų komisija, atlikusi pasiūlymų nagrinėjimo procedūrą, priėmė sprendimą atmesti jungtinės veiklos partnerių AB „Eurovia Lietuva“ ir UAB „Plungės lagūna“ pateiktą pasiūlymą kaip neatitinkantį pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų.
Klaipėdos apygardos teisme buvo iškelta civilinė byla – akcinės bendrovės „Eurovia Lietuva“ reikalavimai atmesti visiškai. Ieškovai sprendimą apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Ši institucija pripažino negaliojančia jau sudarytą Savivaldybės ir UAB „Žemaitijos keliai“ sutartį ir įpareigojo iš naujo spręsti dėl pasiūlymus pateikusių rangovų eilės.
Kadangi dalis darbų įrengiant žiedinę sankryžą jau buvo atlikta, Savivaldybei neįmanoma grįžti į pradines viešųjų pirkimų procedūras.
Po tokios neįvykdomos Lietuvos apeliacinio teismo nutarties Savivaldybė paprašė šio teismo išaiškinti, kaip ji turėtų įvertinti AB „Eurovia Lietuva“ ir UAB „Plungės lagūna“ pasiūlymo atitiktį pirkimo sąlygoms ir pareigą iš naujo spręsti dėl pasiūlymų eilės, kai pirkimo procedūros jau yra pasibaigusios ir jau atlikta dalis pirkimo objektą sudarančių darbų.
Negalėdama įvykdyti neįvykdomos Lietuvos apeliacinio teismo nutarties ir negavusi jo išaiškinimo, Plungės rajono savivaldybės administracija 2018 metų lapkričio 12 dieną minėtąją teismo nutartį kasacine tvarka apskundė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas lapkričio 22 dienos nutartimi kasacinį skundą priėmė ir įrašė į kasacine tvarka nagrinėtinų bylų sąrašą.
Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis pažymėjo, jog daro viską, kad išspręstų šį ginčą ir Plungės gyventojai vėl turėtų galimybę be apribojimų naudotis Rietavo ir Laisvės gatvėmis.
Savivaldybės vadovybė lapkričio 21 dieną vykusiame pasitarime nusprendė pasinaudojant Savivaldybės administracijos ir UAB „Valda“ 2017 metų rugpjūčio 11 dieną pasirašyta Plungės miesto gatvių su asfaltbetonio danga ir šaligatvių priežiūros ir remonto darbų sutartimi atlikti pagrindų įrengimo ir asfaltbetonio dangos atkūrimo darbus, užtikrinant gyventojams galimybę naudotis miesto gatvėmis ir sankryžomis bei saugų eismą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip didžiausios vertybės linkėjo taikos (2)

Neseniai likimas nuvedė į Sakartvelą (tiesa, pats ekskursijos gidas savo šalį labiau buvo linkęs vadinti Gruzija). […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento rinkimų I turo ir dviejų referendumų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas