Liturginis gruodžio mėnesio kalendorius

Parašė:  2017-11-28

Gruodžio 3-iąją šiemet prasideda adventas. Laikas, per kurį turime pasiruošti Kalėdoms, – malonės metas. Jis kviečia į rimtį, susikaupimą, primena, kad žmogaus egzistencijai būtinas dvasinis augimas.
Advento esmė – malda, pasninkas, išmalda, atgailos dvasia. Jos neturėtų nustelbti anksti prasidedantis prieššventinis šurmulys. Juk svarbiausia – ne išorinė, o vidinė – tikroji Kalėdų dvasia. Kasmet per adventą esame kviečiami, šv. Jono Krikštytojo žodžiais, ištiesinti ateinančiam Viešpačiui savo širdies kelių ir takų vingius, nukasti savo nuodėmių kalnus ir kalvas, užlyginti gyvenimo duobes, išbristi iš įvairių liūnų ir baimių.
Gruodžio 8-ąją – Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo šventė. Dievo pasiuntinys arkangelas Gabrielius, apsireiškęs Marijai ir sveikindamas ją, pasakė, kad ji yra pilna Dievo Malonės. Bažnyčia seniai laikėsi tradicijos, jog dėl numatyto Dievo Sūnaus gimimo ir Jo išganymą teikiančios mirties specialia Dievo privilegija Marija jau pačiame pradėjimo momente buvo apsaugota nuo gimtosios nuodėmės. 1854 m. gruodžio 8-ąją bule „Ineffabilis Deus“ popiežius Pijus IX iškilmingai paskelbė Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo dogmą. Ketveriems metams praėjus, Lurde apsireiškusi Marija, paklausta Bernadetos, koks jos vardas, atsakė: „Aš – Nekaltasis Prasidėjimas.“
Gruodžio 13-ąją prisimenama šv. Liucija, mergelė, kankinė (283–303 m.). Ši šventoji gerbiama nuo IV amžiaus. Apie ją mažai žinoma. Anot šv. Aldhelmo, Liucija davė skaistybės įžadus ir nesutiko tekėti už motinos peršamo pagonio jaunikaičio. Kai motina stebuklingai išgijo prie šv. Agotos kapo, Liucija jai pasakė apie savo įžadus ir gavo motinos sutikimą jų laikytis. Atstumtas jaunikaitis įskundė Liuciją kaip krikščionę, ir ji mirė kankinės mirtimi Sirakūzuose, Sicilijoje.
Gruodžio 3 d. – I advento sekmadienis
Mk 13, 33–37: „Budėkite, nes nežinote, kada grįš namų šeimininkas.“
Gruodžio 10 d. – II advento sekmadienis
Mk 1, 1–8: „Ištiesinkite Viešpačiui takus!“
Gruodžio 17 d. – III advento sekmadienis
Jn 1,6–8, 19–28: „Jūsų tarpe stovi tas, kurio jūs nepažįstate.“
Gruodžio 24 d. – IV advento sekmadienis
Lk 1, 26–38: „Štai tu pradėsi įsčiose ir pagimdysi sūnų.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas