Liturginis kovo mėnesio kalendorius

Parašė:  2017-02-17

Visą kovo mėnesį tęsis gavėnios laikotarpis.
Kovo 4-ąją minima Lietuvos tikintiesiems labai svarbi šventė. Prisimename šv. Kazimierą, vienintelį mūsų šventąjį ir Lietuvos globėją. Vykdydamas Jėzaus įsakymą mylėti žmones, karalaitis Kazimieras parodė šią meilę nuolankiu tarnavimu vargšams, ligoniams, stokojantiesiems. Žmonės jį vadino vargšų ir gyvenimo nuskriaustųjų gynėju. Šventasis Kazimieras darbais įrodė, kad, norint sekti Jėzų, reikia save atiduoti kitiems.
Kovo 13-ąją sukaks ketveri metai nuo popiežiaus Pranciškaus išrinkimo. Nuo pat pontifikato pradžios vienas būdingiausių šio Šventojo Tėvo tarnystės bruožų – Dievo meilės skelbimas, ypač pabrėžiant gailestingumo, Dievo artumo aspektą.
Kovo 19-ąją prisimename šv. Juozapą, Švč. Mergelės Marijos sužadėtinį ir Jėzaus globėją. Tai vienas svarbiausių Bažnyčios šventųjų, tapęs ir visos Katalikų bažnyčios globėju. Į jį galime kreiptis pagalbos ir globos, prašyti, kad apsaugotų nuo piktųjų dvasių, nuo pagundų ir blogio. Jo globai galime pavesti šeimas. Šv. Juozapas visą gyvenimą sunkiai ir sąžiningai dirbo, todėl yra visų dirbančiųjų globėjas. Šis šventasis yra ir visų tėvų globėjas. Jis moko, ką reiškia būti tėvu, kas yra tėviška meilė ir atsakomybė.
5 d. – I gavėnios sekmadienis
Mt 4, 1–11: „Žmogus gyvas ne vien duona, bet ir kiekvienu žodžiu, kuris išeina iš Dievo lūpų.“
12 d. – II gavėnios sekmadienis
Mt 17, 1–9: „Balsas iš debesies prabilo: „Šitas yra mano mylimasis Sūnus, kuriuo labai gėriuosi.“
19 d. – III gavėnios sekmadienis
Jn 4, 5–42: „Kas gers vandenį, kurį aš duosiu, tas nebetrokš per amžius, ir vanduo, kurį jam duosiu, taps versme vandens, trykštančio į amžinąjį gyvenimą.“
26 d. – IV gavėnios sekmadienis
Jn 9, 1–41: „Nuo amžių negirdėta, kad kas būtų atvėręs aklo gimusio akis. Jei šitas nebūtų iš Dievo, jis nebūtų galėjęs nieko panašaus padaryti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Darbo vietas netrukus atims robotai? (0)

Turbūt kiekvienas esame matę fantastinių filmų, kuriuose žmonių atliekamas funkcijas perima robotai ir dirbtinis intelektas. Naujausi […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas