Liturginis vasario mėnesio kalendorius

Parašė:  2018-01-23

Vasarį minėsime ne tik Lietuvos valstybingumo šimtmetį. Liturginiame šio mėnesio kalendoriuje taip pat gausu švenčių.
Vasario 2 d. – Viešpaties paaukojimas (Grabnyčios). Bažnyčiose šventinamos žvakės. Grabnyčių žvakė primena Kristų, Jo pergalę prieš mirtį ir tamsos jėgas, ji taip pat uždegama mirštančiajam. Bažnyčiose šią dieną nuimamos prakartėlės. Vasario 2-ąją minima ir Pašvęstojo gyvenimo (vienuolių) diena.
Vasario 3 d., per Šv. Blažiejų, bažnyčiose paplitusios „gerklės palaiminimo“ sakramentalijos, atliekamos paliečiant gerklę dviem sukryžiuotomis žvakėmis, prašant šv. Blažiejaus užtarimo.
Vasario 5 d. – Šv. Agotos diena. Bažnyčiose šventinama duona, kuri, tikima, apsaugo namus nuo ugnies.
Vasario 14 d. – Pelenų trečiadienis, pirmoji gavėnios diena.
Vasario 4 d. – V eilinis sekmadienis
Mk 1, 29–39: „Jis pagydė daugelį sergančių įvairiomis ligomis.“
Vasario 11 d. – VI eilinis sekmadienis
Mk 1, 40–45: „Raupsai pranyko, ir jis tapo švarus.“
Vasario 18 d. – I gavėnios sekmadienis
Mk 1, 12–15: „Jis buvo šėtono gundomas, ir angelai Jam tarnavo.“
Vasario 25 d. – II gavėnios sekmadienis
Mk 9, 2–10: „Šitas mano mylimasis Sūnus.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Padiskutuokime: Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis sako, kad etninės kultūros sąvoka šiandien daug platesnė, nei įprasta manyti.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas