Lopaičių piliakalnis paskendo muzikos ir dainų jūroje

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-06-25

Tveriškiai, o ir kiti Rietavo savivaldybės gyventojai puikiai žino, kad birželio viduryje Lopaičių piliakalnis dreba nuo liaudies šokių ir dainų. Čia vyksta tradicinis folkloro festivalis „Užsilėpso aš ont kalna“. Birželio 17-osios popietę visi vėl buvo pakviesti į šį renginį.
Kaip ir kasmet, pirmiausia tveriškiai dalyvavo šv. Mišiose Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Vėliau nuo miestelio centro į folkloro festivalį atvykę kolektyvai dainuodami ir muzikuodami darnia eisena patraukė prie Lopaičių piliakalnio.
Šventę pradėjo šeimininkai. Tverų kultūros namų folkloro ansamblio „Kermušie“, kuriam vadovauja Arūnas Gedmantas, moterys ir vyrai užtraukė dainą, pagal kurią pavadintas festivalis, – „Užsilėpso aš ont kalna“. Ji jau yra tapusi savotišku renginio himnu.
Kaip pasakojo šventės sumanytoja ir organizatorė Rietavo kultūros centro Tverų filialo vedėja Irena Liškuvienė, pernai pusiau jubiliejiniame festivalyje žiūrovai išvydo aukštaičių, suvalkiečių, dzūkų ir, žinoma, žemaičių pasirodymus, o šiemet piliakalnio prieigose skambėjo žemaičių ir aukštaičių šnekta.
Dar iš vakaro į Tverus atbildėjo net du Pasvalio rajono Vaškų bendruomenės folkloro ansambliai: jaunimo – „Bitinėls“, suaugusiųjų – „Kuoris“. Abiem vadovauja Renata Kaziliūnienė. Beje, Vaškai, kaip ir Tverai, šiais metais neša Mažosios kultūros sostinės vėliavą. Svečiai išvakarėse apžiūrėjo miestelį, apsilankė kitose Žemaitijos lankytinose vietose.
Festivalyje šoko, dainavo ir muzikavo dar du Joniškio kultūros centro ansambliai: „Kupars“ ir „Ašalia“ (vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė), Klaipėdos rajono Kretingalės kultūros centro Girkalių skyriaus folkloro ansamblis „Žiogupis“ (vadovė Svajūnė Anužienė), Telšių rajono Varnių seniūnijos kultūros namų neseniai įkurtas kolektyvas (dar net pavadinimo nesugalvojęs – aut. past.), vadovaujamas A. Gedmanto.
Su maršu kolektyvus pasitiko ir šventę skambiomis dainomis užbaigė Plungės rajono Kulių kultūros centro Stalgėnų filialo kaimo kapela „Sodžius“ (vadovė Vilija Razmienė).
Nors ir baimintasi, kad į festivalį gali nesusirinkti žiūrovų, nes Plungėje taip pat vyko folkloro festivalis „Saulelė raudona“, atvykusiųjų buvo kaip niekad daug. „Žmonės patys atsirenka, kas jiems patinka. Tarp susirinkusiųjų mačiau ne vieną, kuris į šventę atkanka ne pirmus metus“, – sakė po renginio kalbinta I. Liškuvienė.
Žinoma, susirinkusiuosius pasveikino Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas. Jis ne tik pasidžiaugė gražiais pasirodymais, gausiai susirinkusiais tveriškiais, bet ir akcentavo, kaip svarbu puoselėti ir perduoti jaunajai kartai savo krašto tarmę, kultūrą. Kolektyvų vadovams padėkos raštus įteikė, gražių žodžių organizatoriams negailėjo Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė.
Festivalis tęsiasi jau šešerius metus, tad kaskart kyla vis naujų idėjų, kaip jį praplėsti, pritraukti daugiau žiūrovų ir dalyvių. „Turime planų, kad kurioje nors šventėje programas parodys lietuvių, gyvenančių užsienyje, kolektyvai“, – ateities idėjomis dalijosi I. Liškuvienė. O dabar galima tik pasidžiaugti, kad šeštuoju folkloro festivaliu nenusivylė nei dalyviai, nei žiūrovai.
Beje, kiekvienas galėjo paragauti tveriškių moterų pyragų ar sūrių ir namiškiams parvežti šių žemaitiškų skanėstų. „Taip skleidžiame žinią ne tik apie savo kultūros, bet ir kulinarijos paveldą. Apie Tverų sūrius dabar jau žinos ir Pasvalyje, ir Joniškyje“, –
kalbėjo I. Liškuvienė.
Tie kolektyvai, kurie po festivalio neskubėjo namo, aplankė visas Lopaičių stebuklingas vietas. O negalėjusieji dalyvauti ekskursijoje žadėjo būtinai dar sugrįžti ir pasisemti gerosios piliakalnio energijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas